Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van élet, lét, vagy bármi a...

Van élet, lét, vagy bármi a halál után?

Figyelt kérdés
Ha van bármi amivel "bizonyíthatjátok",hogy van írjatok! :) Ez lehet "szellem" sztori,esetleg halálközeli élmény,vagy bármi ami "bizonyító" lehet.Akár másoktól hallott dolog is,akit hitelesnek gondoltok,olyantól. :) Idióta megjegyzéseket ne írjatok. :) Ha mégis,max röhögök egy jót! :D Na! Tessék írni! :D
2014. dec. 21. 02:26
1 2
 11/19 Legoman ***** válasza:

Sezlonyrugó

Nem véletlen született oda, ahova. De itt már más dolog is közrejátszik ebben az esetben. Itt a karma lép érvénybe. Valószínűleg az illető, előző életében nagyon jól élt, és lenézte mind azokat, nem foglakozott az olyanokkal, akiknek az élete nem volt olyan szép és jó, mint az övé. Ezért neki is meg kellett tapasztalni, hogy milyen is szegénynek és nyomorúságosnak lenni.

Egyébként, bárki kitörhetne abból a környezetből, mert az is lehet, hogy azért születik úgy, hogy kiképződjön. Hogy igen is küzdjön és ne adja fel, hogy erősebb legyen.

A többi már csak az emberen múlik, hogy kitör-e avagy sem. Ha nem, akkor vessen magára, mert lusta küzdeni, ha pedig kitör, akkor még valami nagy ember is lehet belőle.

2014. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én voltam odaát. Számomra nem volt semmi. Olyannyira nem volt semmi, még a megsemmisülés sem volt meg. Újjászületve viszont elgondolkodtam rajta, hogy ha nem az agysejtjeimet építem le, hanem a szívemet állítom meg először, bizony gyötrelmes következménye lehetett volna. A lélek a fejlődéséhez, tapasztaláshoz felépít és vezérel egy komplett önellátó szervezetet. Ha a lélek elér egy bizonyos fejlettségi szintet - az energiamegmaradás törvénye szerint - külső behatások nélkül nem képes átalakulni, tehát a testhalál után egyben marad a térben.

Aki bele tud gondolni: Egy erős fájdalomküszöböt átlépve, azután minden érzékszervétől megfosztva, csak a tudat, cselekvőképesség nélkül, idő és anyag nélkül, hát szerintem ez lehet a pokol! Egy lélek addíg képes tanulni amíg érzékszerveivel képes észlelni a külvilágot. Halál után érzékszervek nélkül, csak az maradhat amit életében megtanult, Halál után már nincs lehetőség tanulásra növekedésre.

A másik fajtája a halálnak, ami velem történt, hogy az agysejtek pusztulásával az őket körbevevő energia is lassacskán elfogy mindig kisebb lesz, végül a szív megállásával végleg megszűnik. Ebben az esetben az élet csak egy láng volt, ami kialudt.

Kérdező! Azt bizt állíthatom, hogy halál után nincs ítélőszék! Aki ítél, és elítél az te vagy magad. A saját lelki ismeretedre van bízva, hogy elmúlsz mint a láng, vagy őrlődsz tovább a saját valóságodban. Abban a valóságban amiben életedben hittél vagy megpróbáltak mások elhitetni veled!

2014. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszönöm az érdekes válaszokat! utolsó válaszadó! hogy érted hogy voltál "ott"? nekem apám kb 4 alkalommal volt "halott" mindannyiszor átélte a tipikus halálközeli élményeket. Te pontosan mit tapasztaltál? hogy tudnád leírni?
2014. dec. 22. 01:17
 14/19 anonim ***** válasza:

Pszichedelikus szerekkel nagyon könnyen eljuthat oda az ember, hogy rájön, hogy több mint az anyag. Nálam így kezdődött. LSD, DMT, DOB, 2CB, ketamin


Aztán találkoztam egy önfenntartó közösségben valamiféle yoga guru -val v. mesterrel. Azt tudom, hogy volt valaki, mert ott volt előttem egy újságban egy vele készült interjú.


Szóval vele meditáltam és rájöttem, hogy ez nekem jó. Aztán elkezdtem keresgélni a témában és most ott tartok, hogy Villás Bélának az előadásait hallgatom gőzerővel és képzem magam mellette.


A sors úgy hozta, hogy egy volt munkatársam egy Reiki Mester volt. Felkeltette bennem az érdeklődést és most, a következő hónapban el is végzem az első fokozatot.


Mivel én már elég sokat "utaztam" pszi szerekkel, nekem nem kell hinnem, hanem én már tudom hogy ez létezik. De érdekességnek megjegyzem, hogy megmutatta ezt az energia áramlást nekem. Megfogtam a kezét és pillanatok alatt felforrósította. :)

2014. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: van létezés tovább.


Te a Földre haltál és oda születsz vissza :)

2014. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az utolsó bekezdésemben megírtam a kérdésedre a választ! Tehát, akinek az agysejtjei pusztulnak el szépen sorban, annak lelke ugyan úgy elfogy, szertefoszlik a térben (a környező energiákban)

Ha volna valami, akkor minden emberre érvényes lenne, tehát Én sem lettem volna kivétel. De mert én nem találkoztam azzal a szakálas manyussal, az utolso soraim a mérvadóak.

Körülöttünk csak a gonosz emberek lelke maradhat egyben, gondolkodhat tovább, de érzékszerveiktől megfosztva léteznek az örök valóságban, saját sóvárgásuk és vagy dühüktől szinte égnek a pokolban. Nincs és nem is lehet más lehetőség!

De mint a biblia is mondja, hogy megtérni soha sem késő, ha túllép a tehetetlenségén és felismeri helyzetét a halál után is megtérhet, ebben az esetben az a lélek is megszűnik, mert már nincs ami egybentarsa. Ez lehet a mennyország.

2014. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ez a keleti filozófiákra emlékeztet. Nirvana?
2014. dec. 23. 19:55
 18/19 anonim válasza:
Isten van!!! Ha hiszed ha nem én tudom érzem! Ő alkodta ezt a vilagot es Ő szeretet minket annyira hogy életel ajandekozott meg! Sőt ennel sokkal többet tett elküldte a Fiàt mi bűneinkért, hogy aki hisz Benne el ne veszen hanem örök élete legyen. ( Biblia: János evangéliuma 3 rész 16 vers.) Isten készitett számunkra helyet de itt a földon dől el hogy hová kerűlsz az élet után: az Mennyországba ahol az örök boldogság bár vagy a Pokolba ahol csak örök szwnvedés vár.De az élet itt lenn csak Istennel igazi élet! Kivanom hogy találd mwg Őt aki téges ennyire szeret! Imádkoz és olvas Bibliat esetleg keres fel egy lelkeszt!
2015. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
azt én is tudom,hogy van........ de én "bizonyítékot" keresek... tapasztalatokat,olyanoktól,akik átéltek hasonló dolgokat.
2015. jan. 8. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!