Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől van naponta többször...

Mitől van naponta többször Deja vu érzésem?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, és kb. 4 éve vettem észre először, hogy szinte "folyamatosan" megtörténtek velem ezek a dolgok. 2x volt rá példa,hogy elmondtam csak úgy spontán egy olyan dolgot, amit épp akkor akart tesóm elmondani, és rajta kívül senki se tudta. Tudtam, hogy mit akar mondani, de csak abban a másodpercben jutott eszembe. Kicsit aggaszt.

2014. nov. 9. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Elég sokféleképp magyarázták már a deja vu-t. Legutóbbi amiről hallottam az az, hogy igazából ez nem létezik.


Amikor úgy érzed valamiről, hogy már láttad korábban, vagy megtörtént korábban, vagy tudod, hogy most mi fog jönni, az azért van, mert az agy abban a pillanatban valamiért későn dolgozza fel a beérkező információt. Most legyen ez tesód beszéde.


Nagyon felnagyítva ez így néz ki:

- tesód elkezd mondani valamit

- hallod, az agyad eltárolja, de nem dolgozza fel

- minimális időeltérés után az új információ feldolgozásra kerül, és az agyad ezt úgy reagálja le, mint ha a feldolgozás időpontjában hallottad volna azt, amit tesód mondott


Ebből adódik az, hogy te úgy érezted, mint ha előre tudnád mit fog mondani, pedig nem, csak időeltolódás volt az érzékelés és a feldolgozás pillanata között.


Nem tudom mennyire érthető, de a legutóbbi kutatások szerint ez a deja vu érzés.

2014. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De előbb mondtam ki én amit akart mondani, mint ő!


Nem hiszek az ilyen fajta paranormális dolgokban, de minden esetre zavaró.

2014. nov. 9. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megsérült valami az agyadban, ami az időérzékeléssel kapcsolatos. (és ezt nem gonoszságból mondom).
2014. nov. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja most hogy végigolvastam, csak jól tippeltél.

Mit akart mondani?

2014. nov. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annak nem volt jelentősége, de amúgy azt, hogy véletlenül elütött egy kutyát mikor jött haza a munkából.
2014. nov. 9. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Rokonok közt amúgy is lehet egy máig megmagyarázhatatlan 'kötelék'...

Sok olyan dolgot tud az agy, amit még nem fedeztek fel :)

2014. nov. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel elég jól ismered, tudod mit szokott mondani.

Nem egy nagy vasziszdasz.

2014. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aha, gondolom a te tesód mindennap azt mondta, hogy hazafele az úton elütött egy kutyát.. Hagyjál már :D És te pedig szóról szóra pontosan elmondod :D
2014. nov. 11. 00:02
 9/9 anonim ***** válasza:
addig légy boldog amíg a deja vu-d korlátozódik egyszerűbb dolgokra ld ez a kutyás eset..
2014. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!