Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan erednek a vágyaink?...

Honnan erednek a vágyaink? Lehet, hogy nem is hozzánk tartoznak?

Figyelt kérdés
Az antiezósok :) az ösztönökkel magyarázzák, de vegyünk csak pár példát az alapszükségletekre és alapösztönökre. Nem arra szoktunk égető vágyat érezni, amire valódi igényünk lenne. Pl. ha éhesek vagyunk, általában nem egy tál sótlan (vagy enyhén sós) párolt (esetleg nyers!) zöldborsóra vágyunk, inkább valami fűszeres-vegyszeres vagy éppen cukros műkajára, aztán ami a nemi vágyat illeti, ott sem azt nézzük (legalábbis tudat alatt), hogy a kiszemeltünk mennyire lenne alkamas apának/anyának - ez akkora kamuszöveg, simán lehet az emberek vágyakozását kondícionálni, ha elég sokat mutatnak a tvben háromlábú embereket mint trendi szexszimbólumokat, egy idő után simán arra gerjednének a befolyásolhatóbbak. (Így hozták divatba az extrém soványságot is, illetve férfiaknál a szőrtelenséget, "páwa" kinézetet stb.) Aztán ott vannak egyéb késztetések, függőségek, mint pl játék szenvedély, alkoholizmus, drogfüggőség. Miért csak ezek léteznek, miért nincs olyan, hogy valaki frissen kifacsart almalé rabja lesz, vagy zöldpaprika függő (de úgy, hogy tényleg nem tud meglenni nélküle - én ilyet még nem hallottam), vagy valami értelmes, konstruktív tevékenység függőjévé válik? A belül hangosan kiabáló és követelőző vágyak mintha nem az érdekünket szolgálnák, hanem ellenünk dolgoznának. Tehát szerintem nem tartozhatnak a valódi önmagunkhoz.

#sugallatok
2014. júl. 28. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:
remekül megfogalmaztad azt ami nyilván való, korod/nemed?:D
2014. júl. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, és hogy jön ide a kor/nem? Véleményekre lennék kíváncsi arról, hogy honnan ered és miért van, hogy az ember önmaga ellen dolgozik, ahelyett, hogy a szükséglet és a késztetés egybevágna, hiszen így lenne ésszerű, így szolgálná az életet (=építés) a halál (=rombolás, leépítés) helyett. És hogy hogyan győzhetjük le a hamis késztetéseket anélkül, hogy azt folyamatos lemondásként élnénk meg. Illetve hogy egyáltalán elérhető-e az az állapot, amikor még arra vágytunk, ami a javunkat szolgálta. (Az ösztönlény állatok tudják, hogy melyik növényt egyék, és melyiket kerüljék, míg az ember jóízűen megeszi a gyilkosgalócából készült pörköltet, mert a szervezete -szaglása, ízlelése- már nem jelez neki, vagyis jelez, csak éppen hamisan.) Könyvekből kell megtanulnunk azt, amit magunktól kellene tudnunk, éreznünk. Ez azért jelentős visszafejlődés.
2014. júl. 28. 03:43
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, igyekszem mindig remekül és szépen fogalmazni. :D
2014. júl. 28. 03:45
 4/10 anonim ***** válasza:
nem valódi mivoltunkhoz, hanem az illuzórikus egohoz tartoznak a vágyak (visszatérek, mert érdekes, de most indulnom kell)
2014. júl. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Angelo84 ***** válasza:

Az ember, amikor öntudatra ébred, fizikai tapasztalathoz jut, akkor a tapasztalatában megjelenő viszonyítottság és kontraszthatás szimplán egyszerűen megtéveszti. Azt hiszi az ember, hogy a dolgok ténylegesen külön vannak, sőt, mivel egy testen keresztül jut a tapasztalathoz, e testről is azt hiszi, hogy bármitől is külön áll, tévedésében ezzel a testtel azonosítja magát (jobb esetben valamiféle lélekkel), erőteljesen belelovalva önmagát abba, hogy saját léte bármitől is elkülönült. Tulajdonképpen egy hamis "én"érzettel teszi magát eggyé, megfeledkezve tényleges Önmagáról, Önmaga Valóságáról.

A hamis "én"érzettel való azonosulás automatikus következményeként - mivel belül tudja, hogy Önmaga teljes - egyszerűen teljessé akar lenni, meg akarja szerezni mindazt, ami tapasztalatában szerepel (és még többet), erőteljes hiányt kezd el érezni. A vágy szótári definíció szerint, hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, és tényleg nem összekeverendő az ösztönnel...sokan összemossák e két kifejezést. Nem is csoda tehát, hogy a vágyódás felüti a fejét, sőt a ragaszkodás (függés) is egyértelmű magyarázatra kerül, illetve a külsőségekbe/látszatba vetett hit is érthetővé válik.


A probléma gyökere tehát a téves szemlélet (nemtudás), az Egész egy korlátozott tartományával való azonosulás...az elkülönültség érzete, a különállóság illúziója. Mondhatnánk, hogy ez az ember ellen dolgozik, mert végül is ez a mögöttes oka a szenvedésnek és a "gonoszságnak"...de az ember csak viszonyításokból képes ismerni bármit, vagyis kénytelen először megtapasztalni az illúziót, hogy aztán képes legyen felismerni és értékelni azt, ami nem az, vagyis a Valóságot, így hát valójában érte van.

2014. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű rá a megoldás, figyelni kell hogy mi az ami nem te vagy.
2014. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vágyaink ahhoz a lényhez tartoznak akiben megszülettünk és élünk...


Továbbá vágyaink visznek bele minket azokba a szituációkba amelyekben problémáinkat feloldhatjuk

2014. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazad lehet !


Mi van, ha a gondolatok valójában élnek? Lehet hogy csak látszat az hogy mi akarjuk gondolni őket és nekik külön tudatuk, életük van ? Mi azért vagyunk, mert rajtunk keresztűl nyílvánulnak meg. Így megoldódika világ keletkezésének a problémája, nem keletkezett és nem múlik el, csak gondolatok színetre, mint mi is.



Úgy vélem, hogy a gondolataink esetleg azt akarják, hogy mi rájuk gondoljunk és nem mi akarunk rájuk gondolni, ezt csak mi érezzük úgy. Ők azt akarják, hogy mi gondoljunk rájuk és közben háborúban állnak egymással, úgy hogy mi itt nem is tudunk róla. Lehet hogy a jó és a rossz bibliai háborúja zajlik?

2014. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne higgy nekik, én nagyon egyetértek ebben a kérdésfelvetésben. Mi a gondolat? De tényleg? Eddig arra gondoltam, nem lehet más, mint rezgés. De valóban, miért ne lehetnének élők? Lehet, hogy ez a jó válasz!

Azt hisszük, hogy az agyunkből jönnek elő a gondolatok. Ezt természetesnek vesszük, és senki se gondolkodik azon, hogy miért? Csak így van és kész. Pedig: Lehet, hogy nem az agyból jönnek ki, hanem az agyunkba jönnek bele! Mikor a homlokunkra csapunk, hogy EZ AZ!!! Lehet valóban, hogy élnek, de egy más rezgésszámban, más számú dimenzióban, szóval másként.


De ha így van, akkor is kell legyen valmi okuk arra, hogy egy anyagból való lény agyába menjenek bele. Talán, mert az ki tudja mondani, vagy más módon megalkotni, "manifesztálódni".

Nem tudom, igaz-e, de jó volt beszélni róla.


A többi válaszolónak kár fáradozni a csúfondáros megjegyzésekkel, mert úgyse olvassuk el!:)))

2014. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit a kerdezo ir, az nagyon okos gondolkodasra vall, jo helyen tapodatozik, csak eppen mindent 'forditva' gondol. Szoval pont forditva vannak a dolgok, megprobalom megmagyarazni:


Nem a gondolatoknak van kulon tudatuk, hanem Te, a Te (en)tudatod valaszthato kulon a gondolataidtol. Gondolatok csak azert letezhetnek, mert van egy tudat/tudatossag (a Te entudatod)ami folfogja/megfigyeli oket. Ez a tudatmezo az, ami nem keletkezett es nem mulhat el, ellentetben a gondolatokkal.


Ha kedezo kvantumfizikat is olvasott, akkor tudnia kell, hogy megfigyelo/eszlelo nelkul nincs jelenseg. A megfigyelo Te vagy, a Te tudatod; a jelenseg a gondolatok. A gondolat letezese foltetelezi a tudatot. Viszont a tudat anelkul is letezik, ha nincs gondolatod.


A hasonlo gondolatok vonzzak egymast. Ra lehet hangolodni egy 'gondolatfelhore', ami gondolatvibraciokbol all.

A gondolatok a tudatmezobol 'pattannak elo'. A morfogenetikus mezo letezik; gondolatrezgesek alkotjak.

2014. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!