Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek Lucas a Sithek-eke...

Szerintetek Lucas a Sithek-eket a széthiánusokról mintázta meg?

Figyelt kérdés

Lucas sokat merített az okkult történelemből. Még Jedi szó is egy óegyiptomi jósra utal, noha ők maguk inkább mahajana szupernindzsák.

Azonban itt vannak ezek a Sithek, akiket nem értettem meg. Viszont néhány napja olvastam a széthiániusokról, és nagyon emlékeztet a felfogásuk Palpatine dumájára, amikor Anakint fűzte. Ráadásul Seth - Sith. A szó is hasonló.


2014. júl. 1. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem menny le egy kocsmába, fizess mindenkinek egy sört aztán irány aludni!
2014. júl. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Jedi szó eredetéről már én is hallottam, Lukas sokat merített az egyiptomi legendákból, az erőt meg állítólag a vril energiáról mintázta . Én simán el tudom képzelni, hogy a shit-eket arról mintázta . Az erő legyen veletek :-)
2014. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szuperpocok válasza:
Valóban sokat merített innen onnan. Én sokat olvasok titkos társaságokról, és biztosan állíthatom neked, hogy a Sitheket a szabadkőművesekről mintázta.
2014. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez túl összeesküvés-szagú. Le kéne szakadnod az ilyen témákról, vagy legalább kiírni egy ":)"-jelet, hogy nem gondoltad komolyan.

Bár én a fenti kérdést igen.

2014. aug. 6. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!