Az élet van értünk, vagy mi vagyunk az életért?
Az élet fő területein (párkapcsolat, munka, hobbi stb) úgy igyekszünk választani, hogy a személyiségünknek, ízlésünknek, temperamentumunknak nagyjából megfelelő dolgokkal kerüljünk kapcsolatba. Általában ez szokott lenni az elsődleges, csak utána jön az, hogy az adott területen a legjobbat hozzuk ki magunkból, másokat vagy egy ügyet szolgálva ezzel.
Van olyan, akinél fordítva van ez? Hogy első a szolgálni akarás, aztán jöhet az, hogy egyáltalán testhezálló-e az adott környezet, ahol szolgálna? Persze lehet erre mondani, hogy a kettőt nem lehet teljesen elkülöníteni (önzetlenséget és egészséges "önzést"), hiszen ahol jól érzi magát az ember, ott valószínűleg adni is többet és jobban tud majd.
De vegyünk egy szélsőséges, elképzelt példát: mondjuk, adott egy férfi, aki chippendale táncosként érzi jól magát, szereti, amit csinál :), de mondjuk, adódik egy lehetőség, ahol beteg gyerekeket kellene ápolni, ami azért mondjuk ki, kicsit nagyobb jelentőségű, mint tangában táncolni a nők előtt. :) (Lenézés nélkül mondom, nem az emberre, hanem a cselekvés hasznára, súlyára értve.) De az is igaz, hogy nem lehet mindenki betegápoló, orvos meg tűzoltó. Akkor spirituális szempontból mégis melyik út a helyes ilyen esetben?
A spirituálisan helyes útról az a véleményem mint az életről. Szívem szerint szívesen segítek a rászorulókon, de jelenleg inkább tangában táncolok és vagyont halmozok. Később pedig amikor megvan a megfelelő mennyiségű tapasztalat, tőke akkor sokkal hatékonyabban tudok segíteni az ember társaimon.
És nincs helyes vagy helytelen út. Az életben azért vannak a nehézségek hogy megtanuld, hogy miről szól az élet. Az egész komplex folyamatban megérthetjük, hogy miért alakulnak így az élet helyzetek, miért létezik a "rossz". Ha az ember a lehető leghatékonyabban akar fejlődni, akkor a saját útját kell követnie. Éld meg a vágyaidat, éld meg a szerepedet.
#4 es vagyok, kihagytam a mondandóm elejét.
Az élet az aminek felfogod. Az élet átok, ha sokat veszítesz. Az élet ajándék ha sokat nyersz. Az élet küzdelem ha ellenségként tekintesz rá. De felfogásunktól függetlenül, az élet volt a leszületésünk elött is, és utána is.
"Mindenki a legkönyebb utat választja, azt hogy neki legyen jó"
De ez is a helyes, vagy a fejlődést inkább az segíti elő, ha a nagyobb ellenállás felé megyünk? Ha nincs erőfeszítés, nincs fejlődés. De ha mindig csak erőfeszítés van, nincs boldogság (?). Ha felváltva van a kettő, akkor az ember szétaprózza a figyelmét (?). Boldogság + erőfeszítés létezhet-e egyszerre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!