Van valamilyen tudományos bizonyíték vagy alátámasztás arra, hogy a vonzás törvénye valóban létezik?
#9-10:
Kezdjük ott, hogy negatív energia nem létezik (elméleti fizikában igen, de te nem erre gondolsz, tekintsünk el tőle).
>Ám ha valaki kicsit is utána olvas
Utánaolvastam, éppen azért írtam, hogy áltudományos zagyvaság az egész.
Amiről írtál, az nagyjából a pozitív gondolkodásról és hatásáról szólt. Még egyszer leírom, hogy a pozitív gondolkodás NEM ugyanaz, mint a Vonzás Törvénye. Igen, a pozitív gondolkodás sokat számít és valóban tud segíteni, ahogy te írtad, a betegségek esetében is.
De:
1. A Vonzás Törvénye azt állítja, hogy a gondolkodásoddal megváltoztatod az univerzumot és kozmikus erőket lendítesz mozgásba, amik megadják neked, amit igazán akarsz. Ez a "bevonzás". Ez nem igaz, nincs értelme, hülyeség. A pozitív gondolkodással saját magad serkented, befolyásolod, segíted, de ennyi, nem több. Ehhez nincs szükség semmilyen misztikus hülyeségre magyarázatként. Pontosabban van, azért, hogy az emberek harapjanak rá és vegyék. Marketing.
2. A pozitív gondolkodás számít, de nem CSAK az számít. Igen, ha a beteg elhagyja magát, az rossz, ha életvidám és meg akar gyógyulni, az jó, de ez csak egy kis része az egésznek. Ha áttétes rákod van, a falra kenheted a pozitív gondolkodást. Önmagában kevés. A Vonzás Törvénye viszont azt állítja, hogy BÁRKI BÁRMIT elérhet, és mindenki maga dönti el, hogy mennyire használja ki ezt a lehetőséget. Ez nem csak nem igaz, hanem rendkívül gusztustalan is, mert azt üzeni, hogy mindenki, aki szenved, saját maga tehet róla. A Vonzás Törvénye a fejlett országók jómódú lakóira van szabva, akik lusták belegondolni, hogy nem mindenkinek van lehetősége elérni azt, amit akar. Afrikában naponta ~20 000 gyerek hal éhen, de igazából az ő hibájuk, miért nem vonzottak be egy kis kaját, nemdebár? Ott volt a lehetőség, de nem élnek vele. Sarkalatos példa, tudom, de a Vonzás Törvénye ezt állítja.
A Vonzás Törvénye nem csak üres marketinfogás, hanem rendkívül gusztustalan is.
Ignoramus
Egyrészt azt mondják, hogy ahhoz, hogy megkapjuk, amit szeretnénk, ahhoz kérnünk, hinnünk kell, majd befogadnunk. A Titok DVD-n szereplő példában egy kisfiú egy biciklit szeretne, hisz benne, hogy megkapja, majd meg is kapja. Másrészt azt is elmondják, hogy nem elég pusztán kérni, hinni és befogadni. Vagyis a kisfiú újságkihordást vállal, ezáltal pénzt keres és spórol, majd ebből meg tudja venni magának a biciklit. Ez lesz az az eset, amelyről a legtöbben úgy gondoljuk, hogy működik: az illetőnek van egy ötlete, aminek megfelelően cselekszik, majd eléri a kívánt eredményt. Ez a második rendszer teljesen feleslegessé teszi az elsőt (kérj, higgy, fogadj be).
Jack Canfield vallomása a DVD-n egy kitűnő példa arra, hogy az első rendszernek (kérés, hit, befogadás) tulajdonítunk egy sikert, mikor az valójában a másodiknak (ötlet, cselekedet, eredmény) köszönhető.
Aztán láthatunk például olyat, hogy egy emberke éppen azt vizualizálja, hogy kap egy kocsit, és aztán mit ad isten, kap egy kocsit. De ha ilyen egyszerű, akkor miért nincs mindenkinek drága kocsija? A filmben erre is választ kapunk: nem mindenki akarja ugyanazt. Egy indiai kígyóbűvölőt, majd egy kínai nőt látunk egy csónakban baromfik között. Nyilvánvalóan ők nem szeretnének kocsit. Aztán egy igen kiakasztó idézettel találjuk szembe magunkat:
Mit gondolsz, mi az oka annak, hogy az emberiség összbevételének mintegy 96 százaléka a népesség 1 százalékának zsebében landol? Ugye nem hiszed, hogy ez csupán véletlen? E mögött tudatosság rejlik. Ők azok, akik ismerik A Titkot, amelyet most megosztunk veled.
Tehát az okos emberek azok, akiknek pénzük meg kocsijuk van. Remélhetőleg ebből nem az következik, hogy az indiai férfiak és kínai nők hülyék. Úgy látszik a szokásos magyarázatok (például: nyersanyagok hiánya, elnyomás, nemek közötti egyenlőtlenség stb.) arra vonatkozóan, hogy miért létezik társadalmi egyenlőtlenség mind hülyeségek. A szociális tényezők nem számítanak. Az emberek maguk teremtik meg a saját valóságukat a gondolataikkal meg érzéseikkel.
A filmben és a könyvben is több tekintély elmondja nekünk, hogy bizony a kvantumfizika azt állítja, hogy az elménkkel teremtjük meg a valóságot. Első körben azonban nyilvánvalónak tűnik, hogy az univerzum igenis létezhet érző elmék nélkül is. A Föld életének első 13 milliárd évében nagyon is ez volt a helyzet.
Azok, akik megvették a könyvet, vagy megnézték a filmet nem boldogabbak vagy gazdagabbak általánosságban a többieknél, sőt szegényebbek a könyv vagy DVD árával és azzal az idővel, amit a tanulmányozásával töltöttek. Gondolkodjon csak mindenki pozitívan, de ne állítson olyan ökörségeket, hogy a gondolataink különböző fizikai tárgyakba vagy eseményekbe materializálódnak.
forras>
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!