Az erkölcsi okokat kivéve mi akadályozza a tudományt abban, hogy genetikailag felerősített, "szuper" embereket hozzanak létre katonai célból?
nézd meg az amerika kapitányt!
őt már a második világháborúban bevetették az amcsik, és ezért is győztek, majd utána összeállt a többi szuper emberrel, hulk, vasember,és thor
Mert azóta a hadviselés másutt tart.
Nem arról szól, mint a középkorban, hogy mentek a karddal, meg a jatagánnal, és szurkálták meg vágták egymást, hanem a technikai fejlődés miatt nem járna gyakorlatilag semmilyen előnnyel.
Mire menne egy nehéz páncélos lovas az infrakamerás rakéták, és a radar ellen? (és ez nem is az aktuálisan korszerű technológia, hanem 30 éves legalább... :) )
Meg lehetne cisnálni, amennyiben rendelkezésedre áll:
- elég pénz
- némi kísérletezés az emberi klónozáshoz.
Amiért nem teszik, az:
- mire bevethető lesz, eltelik vagy 20 év az indítástól, ami sok idő.
- van elég természetes szaporulat, és a gépek mindig megbízhatóbbak.
- élő organizmusnál felmerül a lojalitás kérdése. Mi van ha úgy dönt, nem harcol - vagy egyenesen átáll?
- minden kifejlesztett technológia előbb-utóbb elterjed másfelé is, így igen hamar ott fogunk állni az önmegsokszorozó Hitlerekkel szemben. (ENNYI az erkölcsi kérdés.) Plusz ezek a klónok előbb-utóbb szaporodni akarnak majd. És a genetikai diverzitást is csökkentik - ami azt jelenti, egy mennyiségnél könnyen beköszönhet a rokonházasság problémája (az erkölcsi kérdés másik oldala).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!