Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Itt az alkalom, meg tudtok...

Itt az alkalom, meg tudtok győzni?

Figyelt kérdés
Szkeptikus vagyok és most itt az alkalom hogy bizonyítékok ezrével győzzetek meg, hogy léteznek szellemek, démonok, replikánok vagy mik ( azok mik meg ki találta ki őket ), UFÓK ( biztos léteznek csak messze, mástnem bakteriális életforma ) miért vannak itt , stb. Érveljetek, bizonyítékok ezrével jöhettek. Győzzetek meg! Szkeptikusok ne, ez most csak az ezoterikusoké.

2013. dec. 17. 10:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9# ezt nem toll kérdésnek szántam. Kíváncsi vagyok hogy az ezósok miért tartanak annyi mindent természet felettinek.
2013. dec. 17. 13:19
 12/23 Girgoy ***** válasza:
Én nem szkeptikus vagyok, hanem egy replikán.
2013. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 nemelfogult ***** válasza:

"9# ezt nem toll kérdésnek szántam. Kíváncsi vagyok hogy az ezósok miért tartanak annyi mindent természet felettinek."


Az, hogy "természet feletti" az tényleg hülyeség, de, hogy jelenleg megmagyarázhatatlan, vagy nem ember alkotta, az teljesen elfogadható.

Ha valaki azt mondja, hogy minden paranormális észlelés csak rossz megfigyelés, csalás és a többi szokott indok egyike, akkor biztos, hogy csak a bulvárból ismeri ezeket a jelenségeket.

Van rengeteg minden, amire valószínű csak akkor lesz megnyugtató magyarázat, ha a jelenlegi tudományunk továbbfejlődik (amire jó esély van). De azért, mert a mai tudomány nem tud valamit megmagyarázni, ezért se a tudósokat, se a jelenséget észlelőt nem szabadna lenézni, kigúnyolni, stb.

És, ha "bizonyítékról" beszélünk, akkor van közvetlen és közvetett. Közvetlen bizonyíték az átlag ember kezében nincs vagy csak rövid ideig. Közvetett bizonyíték rengeteg van, de különböző minőségűek. Akiket érdekel ez a világ az komolyan megnézi őket. Akiket nem, az mindet elveti (a nem sorolom milyen érvekkel) és kiabál, hogy addig nem hiszi, míg a Whitehouse gyepére le nem szállnak és NASA Obamával együtt be nem jelenti.

Ezért elég meddő ez a vita.

2013. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Grielean ***** válasza:
100%

Kérdező, érdemi választ úgysem fogsz kapni, már bocsi. Nem ésrtésnek szántam senki irányába, de tényleg. Ha bármiféle bizonyíték létezne, akkor már régen elfogadott lenne a tény, miszerint járnak vagy jártak már erre idegenek. Ehhez képest a valóság annyi, hogy vannak olyan jelenségek, amikre egyelőre nincs magyarázat, és akár egy földönkívüli is okozhatta őket. De ennyi, ez minden esetben legfeljebb egy lehetőség, ezen túl már bárki azt hisz, amit akar.


Annácska, nagyon lelkes vagy, látom, de a saját hibáidból még mindig nem tanulsz... konkrétan minden belinkelt kérdésedhez kreált félreértelmezésed meg lett cáfolva, de legalábbis megkérdőjelezve, amikre érdekes módon sosem reagáltál. Sem arra, amikor nyilvánvaló tényeket hoztak fel ellened, sem arra, amikor tények ugyan nem voltak, de többen is kétségbevonták az egész leírás valódiságát, logikai alapon.

Na most ha az érvekre nem válaszolva csak ismételgeted magadban a saját elképzelésedet, az nem azt jelenti, hogy igazad van. Pláne nem azt, hogy a szkeptikusok ne tudtak volna mit kezdeni veled. Kb a linkelt kérdéseid felénél több válaszoló mellett jómagam is egyértelműen cáfoltuk egy-egy elképzelésed realitását, szóval nem a levegőbe beszélek. Nem ártana esetleg neked is újra átolvasnod a válaszokat! ;)

2013. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 nemelfogult ***** válasza:
100%

@Grielean

Na, akkor mondok egy példát (egy a sok közül amit személyesen láttam, beleértve különböző emberek, hatóság reakcióját).

Csak leegyszerűsítve egy farmon élő család ufo-t jelentett. A házban az elektromos eszközök kiégtek. Az udvaron egy akkor füvön égett lenyomat volt, amin évekkel utána is elolvadt a hó. Ez tényleg nem normális. Vettek talajmintát, nem volt egyértelmű, hogy milyen szerv vagy cég, de soha nem közölték az eredményt.

A család egybehangzóan leírta, hogy ufo-t láttak legyen az bármi is (még az akkor 3-4 éves gyerek is). Hírnevük nem lett, pénzhez nem jutottak és eléggé belekeseredtek a sok érdeklődőbe.

És sok ilyen van. Mire a mediába kerül, addigra eltorzul a sztori és jöhet a gúnyolódás, hülyézés.

Na, mondtam ezzel, hogy földönkívüli űrhajót láttak? Nem. Ők sem, de a köznyelvben ilyenkor leginkább ufo szót használták. De az is biztos, hogy olyasmi történt amire kapásból nincs magyarázat.

Ha ilyesmi csak egyszer fordult volna elő...OK. De nem, elég rendszeresen, szerte a világban.

Ha személyesen átéled, akkor többet nem legyintesz rá, hogy részeg Jack kicsit több whiskyt ivott. és persze azt se mondod, hogy biztos reptilián űrhajót látott (és a legtöbb szemtanú nem is mondja).

2013. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ja még a 3 éves gyerek is?? Bocsi mindenben tévedtem mi vagyunk a hülyék, megyek és megidézem Kleopátra szellemét ...
2013. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 nemelfogult ***** válasza:
100%

"Ja még a 3 éves gyerek is?? Bocsi mindenben tévedtem mi vagyunk a hülyék, megyek és megidézem Kleopátra szellemét ..."


Igen, egy 3 éves tiszta agya és élménye többet ér, mint a te sötét troll agyad. Úgyhogy jó szellem idézést

2013. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem mintha egy 3 éves tudná mi az az UFO, és ha apa meg anya azt mondja, hogy látták akkor nem gondolod,hogy ő is látta mert a szüleit utánozza? Az elektronikus dolgokról szót ejteni se érdemes millió oka lehet, a fűű meg ... föld alatti vezeték vagy vegyszer?? Erre gondolom nem gondoltatok, neeem mindjárt a reptoidok vagy mi a bánatok voltak ...
2013. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 nemelfogult ***** válasza:
100%

"Nem mintha egy 3 éves tudná mi az az UFO, és ha apa meg anya azt mondja, hogy látták akkor nem gondolod,hogy ő is látta mert a szüleit utánozza? Az elektronikus dolgokról szót ejteni se érdemes millió oka lehet, a fűű meg ... föld alatti vezeték vagy vegyszer?? Erre gondolom nem gondoltatok, neeem mindjárt a reptoidok vagy mi a bánatok voltak ..."

Kár, hogy nem voltál ott, mert akkor sok ember, sok hónapos munkáját lerövidítetted volna zseniális meglátásaiddal. Egész megvilágosodtam olvasva amit írtál...

2013. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Sztem ezzel a kérdéssel semmit sem fogsz elérni te is mondod a magadét és az Ezósok is és honnan tudjuk, hogy szkeptikus vagy? lehet, hogy szimplán kötekedő vagy Én szimplán kételkedő filozofus vagyok a válaszomból jól látszik, hogy kételkedek szinte mindenben. Üdv, Jigsaw Egy új faj :)
2013. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!