Valaki elmagyarázná nekem miként működhet az időutazás? Részletek lent.
Erősebb gravitációs térben az idő folyása megváltozik, mivel az anyag meggörbíti maga körül a téridőt. Ezért kell a GPS műholdakat is szinkronizálni, mert kisebb gravitációs térben mozognak mint mi és máshogy telik számukra az idő.
Ez a gyakorlatban a számunkra egy érzékelhetetlen változás, az általad leírt vonatos, de akár űrhajós példa is csak egy elméleti kísérlet.
Ez így hülyeség. Ilyen nincs.
1.Honnan szerzel egy vonatot, ami másodpercenként 7x kerüli meg a földet?
2. Ha mégis sikerül ilyen vonatot szerezned, a benne a lévő utasok nem élnék túl az a rohadt gyors tempót.
3. Mégis miért tellene el a földön mondjuk egy év, míg ti ugyanúgy a földön 1 hetet kőröztök?
Nem is a vonaton van a lényeg, hanem azon, hogy egy gyors vonatban nem fog lassabban telni az idő.
Hol olvastad ezt?
Ahogy a fénysebességhez közeledik az adott tárgy sebessége, úgy "lassul" körülette az idő más tárgyakhoz képest. Elméletben, ha te kimész sétálni, akkor már időutazásban veszel részt, csak ezt azért veszi észre az ember, mert a másodperc milliomod részével leszel fiatalabb a többieknél. Az idő "lassulásnak" nagyjából a fénysebesség 2/3-ától beszélhetünk. Ezzel a móddal csak előre lehet menni, vissza fele nem.
22 éves vagy, azaz tanultál fizikát középiskolában, ahol az utolsó tananyagok között van a relativitás elmélete. Mit tanultál akkor az iskolában?
A fénysebességhez közeledve, amúgy nem csak az idő, de a hosszúság, és a tömeg is változik.
Tovább megyek. Van egy részecske, aminek a neve hirtelenjében nem jut az eszembe, de a lényeg, hogy az az, hogy elméletileg nem kellene a földet elérnie, mert elbomlik, viszont olyan gyorsan érkezik, hogy mégis eléri a földet a relativitás elmélete miatt. Innen tudják hogy valóban létezik.
Egyébként mi sem látjuk soha a pillanatnyi valóságot.
Ha az arcodtól 5cm-re lévő kezedet nézed akkor onnan előbb jut el a fény a szemedbe mintha távcsövön néznél egy 2km-re lévő vonatot. Azaz a vonatról míg eljut a fény a szemedbe utat tesz meg, ami időbe telik, tehát te a vonat múltbeki képét látod, mint ahogy egy csillagász is pár milliárd évvel ezelőtti állapotában lát egy távoli galaxist.
Bocsi, hogy megint írok. Íme, amire gondoltam az előbb:
"Az idődilatáció és a hosszúság-kontrakció egymásból következő fogalom, a kísérleti bizonyítékok csak a kettő együttes feltevése esetén állják meg a helyüket. A legismertebb bizonyíték a kozmikus müonok bomlása. E szerint a természetben nyugalmi rendszerben 2·10−6 másodperc bomlásidejű müonok, amelyek a sztratoszférában keletkeznek, megfigyelhetőek a földfelszínen, mivel azok koordináta-rendszerében „lassabban telik az idő”, illetve „rövidebb távolságot kell megtenni”, így képes a mintegy 30 km-es útján végigmenni, és leérkezni a Föld felszínére."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!