Mennyi a valószínűség annak, hogy a világot Isten teremtette és mennyi arra hogy a semmiből robbant fel ősrobbanással?
Az ősrobbanás elmélet elég valószínű, az Isten teremtése már nem annyira. Az előbbire vannak közvetett bizonyítékok, az utóbbira semmi sincs.
Jöhet a lepontozás, köszönöm előre is :D
Az ősrobbanás elmélet helytálló. De az kérdés, hogy mi okozta az ősrobbanást. Egyes elméletek szerint két párhuzamos univerzum összeütközése okozta az ősrobbanást, amely létrehozta a mi világegyetemünket kb. 13,8 milliárd éve. A legújabb kutatások szerint nem is univerzumban, hanem multiverzumban élünk (több univerzum létezik).
Nem szeretem, amikor az emberek az Isten szóval dobálóznak, úgy, hogy ők maguk se tudják mit jelent. Egy dolog biztos: ha létezik is Isten , az biztos nem olyan, mint amit a Földi vallások leírnak. Ezek, mint az emberek agyának szüleményei. Isten nem egy öregember, aki odaföntről lenéz ránk és tűzbe veti azokat, akik nem engedelmeskednek. Isten maga a teremtő természet, az energia, amely kitölti az univerzumot és a multiverzumot.
"Az ősrobbanás elmélet helytálló. "
Én ebben kételkedek. Honnan tudná ezt bárki is?
"De az kérdés, hogy mi okozta az ősrobbanást. "
az elmélet szerint spontán energiafluktuáció.
"Egyes elméletek szerint két párhuzamos univerzum összeütközése okozta az ősrobbanást"
Az már nem ősrobbanás, mert előtte anyag volt. Az ősrobbanás szerint a tér is és idő is a robbanás után keletkezett.
"Nem szeretem, amikor az emberek az Isten szóval dobálóznak, úgy, hogy ők maguk se tudják mit jelent. "
Miért a fizika és matek is sok dologgal dobálózik, amit soha nem leszünk képesek felfogni pl a végtelen fogalma !! Nem kell, nem is lehet Istent sem megérteni teljesen, elég ha tudjuk hogy van és hogy mi tulajdonítható neki.
Az ősrobbanás elmélet is csak találgatás . Ami biztos, hogy jelen pillanatban tágul az univerzum, de ez még nem jelenti azt, hogy korábban egyetlen pontból állt volna . Az is lehet hogy a világegyetem lüktet, csak több milliárd év telik el a tágulás és visszahúzódás között . Én inkább az utóbbiba hiszek .
OM
Egy elmélet szerint minden él.
Egy cickány szive kicsi termeténél fogva több százat ver percenként. Egy bálnáé 6-ot.
Az univerzum, ami él, ezek szerint évmilliárdok alatt 1-et.
Igen, nem biztos, hogy tényleg volt-e ősrobbanás, bár erre abból feltételeznek, hogy a világűr folyamatosan tágul. És ezt a csillagokból visszajövő fényből jöttek rá, most pontosan nem tudom már hogy is volt, régen egy csomó ilyet olvastam :)
De a lényeg, hogy ha valaki azt mondja nekem, hogy Isten teremtette, vagy hogy 2 párhuzamos univerzum ütközött, hát akkor inkább azt hiszem el, hogy Isten teremtette. Mert ha nem hisszük el a táguló világegyetemből, hogy volt ősrobbanás, akkor egyáltalán miért hinnénk el hogy több univerzum van? Ki találta ki? Mert ennek még annyi valóságalapja sincs, mint a télapónak :)
Igen az ősrobbanás is csak egy elmélet, de ez az elmélet sokkal, de sokkal közelebb áll a valósághoz, mint bármely teremtéstörténet itt a Földön. Egy elmélet, aminek még van mit fejlődnie. Folyamatosan pontosítják és fejlődik. Napról napra többet tudunk a kozmoszról és ezek a tudományos elméletek fejlődnek. Vannak még megválaszolandó kérdések. Nagyon sok. De az biztos, hogy a mi univerzumunk kb. 13,8 milliárd éve jött létre egy folyamatban, amit nem tudjuk, hogy mi okozta (akár univerzumok egymás közti reakciói, akár az Erő, akár "Isten", egy szingularitás vagy egy végtelen energiaforrás). Az egyház is elismeri, hogy ami a Bibliában le van írva az egy "szemléltető tanítás", ami azt jelenti, hogy nem így történt, ahogy oda le van írva, csak a történet hordoz valami "igazságot". A bibliai teremtéstörténetről azt tanítja az egyház, hogy az a lényeg benne, hogy mindent "Isten" teremtett, de nem az a lényeg hogyan- mondja az egyház.
Tehát az ősrobbanás elméletet még az Egyház is elfogadja.
„Mennyi a valószínűség annak, hogy a világot Isten teremtette és mennyi arra hogy a semmiből robbant fel ősrobbanással?”
Semennyi,
- Isten nem teremtett semmit, isten mindenné fejlődött.
- Az ősrobbanás nem a kezdet, a semmiből nem robbanhat fel semmi.
De mi lenne ha kezdetet úgy látnánk mint egy Eredeti Önfejlesztő Ihlet, melyből nem csak az égitestek, hanem egyszóval minden, még a tér és az idő is fejlődött, később jöhet az ősrobbanás mikor már van ami felrobban, és van energia minek hatására felrobban, és van idő melyen belül a robbanás végbe megy és van hely ahol az végbe megy. Ez érvényes a teremtésre is.
Igen az Eredeti Ihlet első fejleménye Tudat, a Tudat szüli az ikertestvér fogalmakat az Időt és Teret. Az Idő és Tér mint az Eredeti Ihlet további fejleményei együttműködése hozza létre az anyag "várakozó" halmazállapotát és annak szellemi ellenpárját az értelmet.
Az Anyag várakozó halmazállapota az a szellemi állomány, amiből az értelem utasítására létrejön az anyag és az energia, akkor megtörténhet az ősrobbanás.
Visszatérve a térhez és időhöz, azt látjuk, hogy csak az a kiterjedés nélküli pillanat létezik amit jelennek nevezünk, a múlt már távozott és nem tér vissza soha, míg a jövő még nem érkezett meg, az egyetlen valóság tehát a jelen. A Jelen azonban egy kiterjedés nélküli pillanat ami máris tovább illan, mégis ez az egyetlen örökkévalóság.
Hasonló dolog a tér is, ahol csak az Itt létezik, azaz itt ahol a tudat van – ez nem hely, hanem állapot. Tudat nélkül nincs 'Itt'.
Mondhatjuk tehát, hogy Itt és most van az Örökkévalóság.
Előzőkből arra lehet következtetni, hogy az egész létező mindenség valójában az Eredeti Ihlet megszilárdult fejleménye – a megszilárdulás ugyancsak az ihlet fejleménye – az anyag várakozó halmazállapota ami az értelem utasítására formát vesz fel.
A tudattól a megszilárdulásig minden az időben és térben megy végbe, tehát véges. És mivel csak a kiterjedés nélküli örök Jelen létezik, mondhatjuk azt is hogy most megy végbe a teremtés és most van az ősrobbanás.
Most állíthatnánk azt is, hogy az egész nem több mint egy fantasztikus illúzió, egy illúzió ami a szemlélőnek oly élethűen mutatkozik, hogy lehetetlen kételkednie felőle, mert az Önfejlesztő Ihlet lehetőségeihez tartozik, hogy olyan tudatos szemlélővé fejlődjön, aki ábrándját csakis valóságként észleli.
Most, hogy ennek az elméletnek valószínűségét erősítsem, visszatérnék az anyag „várakozó halmazállapota” fogalmához. Ez nagyon közel hoz bennünket mindennapi tapasztalatainkhoz.
Ismerjük azt a jelenséget amit véletlennek nevezünk, mikor egy véletlen nagyon szembetűnő, akkor a vallásos hívő emberek csodáról, Isteni beleavatkozásról beszélnek, a szkeptikusok pedig csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. De mi történt valójában?
Létezik egy magasabb rendű természeti törvény ami minden más törvényt alkalomadtán érvénytelenít, és egy ilyen alkalom egy értelmes lény, mint az ember tökéletes utasítása. De az ember nem ismeri ezt a törvényt, és nem tudja elhinni, hogy a események melyeket véletlennek minősített valójában az ő utasítására történtek.
Voltak a történelem folyamán akik tudatosan éltek ezzel a lehetőséggel, mert az ember lehetőségeihez tatozik megismerni és tudatosan alkalmazni ezt a törvényt.
Ez a törvény az, ami mindent létrehozott, ez a törvény hozta létre az anyag várakozó halmazállapotából a világmindenséget, beleértve a mi létünket. Ez a Törvény az eredeti Ihlet elsőszülöttje a Tudat, ez Isten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!