Szerintetek, ha egy akkora átmérőjű meteor tartana a föld felé, ami ha becsapódik kihal az emberiseég a NASA mit tudna tenni ez ellen?
A nasa kb annyit tud tenni, hogy előrrejelzi. Az amatőr csillagászok is. A hadsereg max valami atomot küldene. Bár a nasa már juttatott szondát egy aszteroidára, de ugye az nem errefelé száguldott... Az nagyon nem egyszerű. A szétlövése... Az sem. Ugye a valóság még nem az armageddon mclénnel :D
Szal tudnák, talán ők nem, csak az amatőrök közül hoznák nyilvánosságra. Lehet lenne káosz, de ez nem biztos. Lehet inkább a családdal maradna az ember. Am az esély egy ilyen kozmikus katasztrófára mostanság szinte nulla.
Világűrben atomrobbantás, na neked sincs sok eszed ... Ilyet egyszer próbáltak meg azóta is szerződés tiltja . Az egész Földön leállna az összes elektromos készülék .
A kérdésre válaszolva valahol láttam egy filmet amiben azt mondták, hogy szétrobbantani nem tudnák, csak eltéríteni .
Ez miért az ezo-ban van? Egyébként, ha már ilyenekről beszélünk, a meteor elég a légkörben. Ha eléri a felszínt, az már meteorit.
@ #2, #4: na, ha jól sejtem, te is inkább Icke-et, vagy valami hasonló jóképességűt olvastál fizikaórán...
Csak ott zavarna be az elektromos kütyükbe, amiknek rálátása van a robbanásra, és a hatást is nagyban befolyásolja, hogy hol robban a bomba. Nyilván nem akkor fognak felküldeni egy bombát, amikor már a Földről is látható a meteor, hanem sokkal hamarabb.
Felvinni se lenne nehéz, a Cár bomba például 27 tonna volt, egy Saturn V rakéta pedig 47 tonnát is képes elvinni a holdra, úgy, hogy még vissza is tudsz jönni.
A robbantás amúgy körülbelül a leghatástalanabb módszer, mert a bomba erejének számottevő része a világűr felé távozna. A Bruce Willis féle megoldás például kivitelezhetetlen.
A legjobb amit lehet tenni az eltérítés, vagyis módosítani kell a pályáján. Erre vannak már ötletek, de sok időt igényel, amik kifejtik hatásukat, vagyis hamar észre kell venni a bajt.
De szerintem végső esetben úgy is fellőnének annyi üzemanyagot, amennyit csak bírnak, rátesznek egy nagy hatékonyságú és tolóerejű hajtóművet a meteorra, és szép lassan levinné a pályájáról.
Bocs,félrenyomás volt az előbb
Nos Mária:
Nem is negyven éves ICBM rakétákat használnának a töltetek (ha ezt a módszert választják) célbajuttatásához,mert azok talán képesek túllépni az exoszférát,de semmi több.
Hallottál már Saturn családról,Proton családról,esetleg Enyergia családról (igaz ezt nem tervezik a közeljövőben újra csatasorba állítani) de ott van a ma divatos Atlas rakétacsalád is?
Ezek mind mind képesek hatalmas terheket kozmikus sebességre juttatni,úgy hogy nem lenne baj a feljuttatással.
Különben kérdező:Én az Orion projektet alkalmaznám NAGY meteoroidok (mert ez a pontos megnevezése a világűrben lévő kövekre) eltávolítására.
A projekt a 60'-as évek végén kezdődött el,és egyik kiemelkedő munkatársan DYson volt.Dyson felvettette azt az elképzelést hogy a földi termonukleáris robbanótölteteket használják fel az űrhajók sebességének fokozására.Úgy tervezte hogy az űrhajótól 100 méterre felrobbantanak 300,egyenként 5 tonnás töltetet,4 másodpercenként,ezzel hatalmas sebességet érhetnek el.A keletkező sugárzást egy az űrhajó hátulján lévő grafit bevonatú homorú felület fogta volna fel.
A programot leállították a pár száz milliárd dolláros költségvetés miatt (főleg ezért) és a magas sugárzásveszély miatt (mert ugye a technológia is szokott néha hibázni,mint mondjuk a Vanguard projekt,és nem lett volna jó a ha az egyik ilyen töltet véletlenül visszaesik ránk.)
Ha egy ugyanilyen felületet erősítenének egy nagy meteoroidra akkor a mellette felrobbanó nukleáris robbanófejek képesek lennének eléggé módosítani a pályáját.Ez jelenleg a leg kivitelezhetőbb módszer szerintem,de elméletben még sok minden lehetséges,és tudjuk hogy a papír mindent elbír.
De kisebb meteoroidoknál más is használható.
Előttem szólók pedig jól mondják,az időben való észrevétel az egyik legfontosabb.Már most is van egy "újonnan" felfedezett világvége hozónk,az Apophisz kisbolygó,mely azt hiszem pár száz méter átmérőjű,és előrejelzések szerint 2029-ben nagyon közel lesz,és 2036 ban esetleg be is csapódhat.A NASA-nak és ESA-nak legalább lesz motivációja addigra is gyorsabb tempóban fejleszteni a rakétáit/hajtóműveit/robbanófejeit.
Remélem segítettem.
Üdv:Poliateista
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!