Mennyi átfedés van a társadalmunk törvényei és az "isteni törvények" (élet törvényei, univerzum rendje) között?
Ezt 404 tudná megmondani. Ő ismeri ezeket az univerzum tőrvényeit.
Egyik pontja, hogy ne utazz vissza időben azért, hogy megváltoztasd a múltad, azon okból, hogy pozitívabbnak tűnj fel.
Én ezt a tőrvényt teljes mértékben támogatom & betartom !
Elsőnek: ez a döntésed megnyilvánul valahogy a gyakorlatban is, vagy csak elvi szinten választottál? (Privátban is leírhatod, már ha nem túl indiszkrét a kérdésem.) Szerintem ígyis-úgyis sz@rul jár az ember, kb mintha megkérdezik, hogy hová kéred a golyót. De azért az ember mégis választ. Vagy legalábbis elgondolkodik rajta.
Másodiknak: nem tudom, mi az a 404.
"nem egy más országban kitalált többezer éves dogmákat"
Nem azokra a dogmákra gondolok, hanem amit a szíved, a józan eszed, a lelkiismereted súg. Pl ha van 10ezer forintod, de tényleg csak ennyi pénzed van, és nem is lesz több egy jó ideig. És pont ennyivel tartozol pl egy banknak. És van egy haldokló ismerősöd, akit ezzel a pénzzel meg tudnál menteni. Mondjuk, hogy más nem tud rajta segíteni semmiképpen, csak te a pénzeddel, pl egy spéci gyógykezelésre kell. Nyilván ilyen helyzet nem nagyon van, mert más is tudna rajta segíteni, de ez most csak egy hirtelen jött példa, egy elképzelt helyzet. Szóval választhatnál, hogy törvénytisztelő, mások szemében becsületes polgár leszel (fizetsz a banknak), viszont hagysz meghalni egy embert. Vagy bűnös leszel a törvény szerint, de inkább az embernek segítesz. Tudom, extrém a példa, de ki lehetne találni életszerűbbet is, csak most gyorsan akartam írni valamit, hogy érzékeltessem a különbséget.
Nézd, a bibliát felesleges addig olvasnod, amíg nem tudod, hogy hogyan is kell. Máskülönben ilyen fanatikus keresztény válik belőled, aki bár hírdeti az igét, de azt sem tudja közben miről is beszél... Egyébként mindig a szivedre kell hallgatni, ez egyértelmü.
Társadalmunk úgy van jelen pillanat felépítve, hogy bár részleteiben úgy tünhet, mintha a te javadat vagy a köznép javát szolgálná, de valójában nem, vagy csak minimális szinten. Ezáltal, mi értelme lenne azt szolgálni, ha a szív mást diktál? Kiközösítenek? Ugyan miért?! Aki megszól azért, mert te a jót cselekszed azzal nem is érdemes foglalkozni... Akár mit is csinálsz, mindig meg fogod találni a hozzád illő társaságot, környezetet. Ha tudatosan éled az életed nem érhet különösebb meglepetés, ez minden esetben a te saját választásod, és magadnak kell eldöntened, hogy melyik utat választod. Olyan ez, mint a mátrix, van 2 pirula, és a te saját választásod, hogy melyiket veszed be.
Sokan úgy érzik, mint a filmben Cypher, hogy bár a könyebb utat választotta volna. Lesznek akik hülyének néznek, persze, de kit érdekel?!
Egyébként, ha a jót cselekszed ritkán érhet komoly atrocitás szerintem, most az hogy páran azt gondolják rólad, hogy meg zakkantál az nem számít...
"Mennyi átfedés van a társadalmunk törvényei és az "isteni törvények" (élet törvényei, univerzum rendje) között?"
Jó kérdés. Egyes alapkérdésekben (pl. élet, méltóság tisztelete) sok, más vetületben szinte semmi (pl. tisztesség, odafigyelés).
"Melyiket részesíted előnyben, ha netán választás elé kerülsz?"
Az univerzum törvényeit igyekszem, persze ezek nincsenek kőbe vésve. Ezt inkább belülről érzi az ember, ha érzi. Sajnos néha utólag puffan le, hogy ebben vagy abban a szituációban mi lett volna a jobb döntés. De ebből is tanulunk. Nyilván ha tökéletesek lennénk, akkor egyrészt nem ilyen volna a társadalmunk, másrészt semmi tanulnivalónk nem volna a Földön.
"Mennyi/mekkora áldozatot kell hoznia annak, aki igaz életet akar élni?"
Ez adott helyzettől függ. Személy szerint úgy érzem, néha a meghasonulásig visz a dolog, máskor könnyebben összeegyeztethető a kettő. Nem is a törvényekkel van a gondom, hanem az olyan gátlástalan viselkedéssel, amely keresztültapos más emberek alapérdekein, életén. És vannak emberek, akik számára ez teljesen elfogadott mód, néha egy felsőbb hatalomra hivatkozva (pl. így működik a piac, sajnos ilyen a világ, stb.).
Úgy érzem, nagyon sokféle életet lehet élni így is. Egy aranyszabály van, amit be kell(ene) tartani: "Ne tégy másnak olyat, amit nem szeretnéd, ha veled is tennének", illetve ennek fordítottja: "Tégy mással olyat, amit szeretnéd, ha veled is tennének". Nyilván félre lehet vinni az értelmezését, de adott szituációra kell alkalmazni a képletet, adott személyre.
"Az ilyen ember mindenképpen kisodorja saját magát a társadalom peremére? Kiállni a nyájból = halál? Vagy bennmaradni (agy)halál?"
Nem feltétlenül. Ha számodra fontosak az univerzális törvények, de kiállsz a nyájból, akkor a nyáj máris szegényebb lett. Szerintem éppen az volna az ember feladata, hogy a nyájban maradva végül átalakítsa azt. Egyszerre nyilván csak néhány "birka" fog másként élni, de csak így van esély arra, hogy végül a nyáj másfelé forduljon.
Van egy nagyon jó bibliai idézet ami pont ideillik és Jézus mondta:
"Adjátok meg azért a mi a császáré a császárnak; és a mi az Istené, az Istennek."
Egyébként egyetlen Isteni "törvény" van. Ez pedig a feltétel nélküli szeretet. Feltétel nélkül szeretni pedig úgy is lehet, hogy a társadalom bármely törvényét betartjuk...természetesen ha törvény mondaná ki azt, hogy mindennap egy embert meg kell gyilkolni, akkor azért módosulna a helyzet...de alapvetően egy-egy társadalom törvényei is az a magasabb erkölcsiségből merítve hozta meg saját rendszerét, rendjét, törvényeit.
üdv
28/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!