Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mért pontozzák le azok válaszá...

Mért pontozzák le azok válaszát, aki hisz az ezotériában? Hülyének tartjátok azt aki másban is hisz?

Figyelt kérdés
am meg álltalában a hülyéken nevetnek és JÓKEDVVEL megosztják õket sokan a fb n ..
2013. ápr. 10. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem, alapvetően nem azzal van a gond, hogy valaki hisz az ezotériában. A baj az, hogy ez gyakran tudatlansággal, arroganciával, csőlátással, szellemi igénytelenséggel és mélységes butasággal párosul, tönkretéve ezzel az ezotéria fogalmát. A magam részéről én az ilyeneket pontozom le.
2013. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
aha.. hát engem lepontoztak eléggé. én hiszek benne, és már sikerrel jártam ..
2013. ápr. 10. 14:39
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Vannak ezerszer bebizonyosodott természeti törvények amiket nem figyelembe venni butaság.Hinni a templomban kell!És az borzalmas hogy évekig tanul valaki egy tantárgyat és semmit nem tud belőle, de a legnagyobb képtelenséget meg elhiszi!
2013. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Az ezotéria lassan kezd átalakulni. Egyre több az olyan kérdés, amely nem az ezoterikus tanokkal foglalkozik, hanem egymás szidalmazásával, kérdőre vonásával. Itt mindenki mindenkit lepontoz. Állítom, ha soha nem írnék ide 90% körül lenne az indexem, nem 80%.
2013. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki HISZ, akkor szerintem elvárható tőle, hogy azt alá is tudja támasztani valahogy, vagy legalább az ellentmondásokat legyen képes eloszlatni.


Ha valakinek gőze sincs arról, hogy mi minden szól a hite ellen (pl. nem egy ezós esetében a természet törvényei, ami egy kicsit erős), akkor az a szó szoros értelmében NEM HASZNOS.


Hogy lehetne szépen építkezni egy elméletre, amikor van alatta egy hatalmas lyuk - mert a mukinak gőze sincs még az elemis fizikáról sem, és amikor ezt a lyukat firtatják, az érv az hogy "csak az iskolában tanítják, kormányok, titkolózás, szűk látókör, materialista felfogás, stb".


Kinek jó ez?

2013. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző: nekem más a bajom. A Biblia történeteire sincs egzakt magyarázat. Tudományos szempontból egy „mesekönyv”. A benne leírtakban lehet hinné, lehet tagadni.

De azt nem lehet mondani, hogy a 687. fejezet második verse a káposztával töltött dinnye tejszínes öntettel receptjét írja le. Márpedig itt naponta lehet olyan kérdéseket és válaszokat olvasni, amelyik ilyenformán kilóg. Súlyos tárgyi tévedések, képzelgések, tudatlanság jellemzi ezt a témát.

2013. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én is hiszek az ezotériában,még is van hogy lepontozok embereket amikor olyat írnak aminek nincs alapja,vagy nincs tisztában valamivel és úgy kezdi el magyarázni
2013. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező ne érdekeljen a külvilág szerintem.

Engem sem érdekel,hogy mikor először beírtam mit űzök már 3 éve és lepontoztak 0%-ra,mert nem hiszik el,végül is elég hihetetlen.

Azért,ha megnézed gyarapszik a kinyílók száma is.

És ha belegondolok,hogy apám kamaszkoromban még meg is vert a fura dolgaimért,most meg már annyira "megtérítettem",hogy egy szellemkastélyba is ellátogatott,hát.

Amiben az "inkvizítoraink" tévednek,az az,hogy mi ettől különlegesnek akarunk látszani,egy frászt,ez inkább teher,mint áldás,lehet,jobb lenne,ha nem tapasztaltunk volna meg ....dolgokat...

2013. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó:


>Kérdező ne érdekeljen a külvilág szerintem.

>Azért,ha megnézed gyarapszik a kinyílók száma is.


Ezek szerint szűklátókörűnek kell lenni ahhoz, hogy nyílt látókörű legyél? :)

Remélem, mindenkinek átjön az égető irónia.

2013. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

19:48 as én már túl vagyok azon,hogy a külvilág véleményét ne szarjam le.

Mondjuk pont nem ezoterikus téma,ami most effektive eszembe jutott,de nagy társasági életet éltem régen és történtek rendhagyó esetek,pl valaki rejtélyes telefonhívásokkal fenyegetett valaki valakit és nem tudták kicsoda.Én mondtam,hogy ki az,de azt gondoltam mindenki ugyanígy gondolja,majd megköveztek,hogy hogy gondolhatok ilyen hülyeséget és tényleg egyetlen ember nem volt mellettem,csak én gyanúsítottam meg azt az embert.De ilyen többször is előfordult és 100ból csak én gondoltam ki az.Aztán kiderült,mert az egyén egy bizonyos idő után maga fedte fel a kilétét.De ilyen többször is volt.

Utána persze kérdezték miből gondoltam.Először is nem gondolkodtam rajta,hanem intuitíve rögtön rá(juk) tippeltem,logikai út nélkül.Jó az intuícióm és kész.

Most akkor mi van,legyek olyan,mint a többi,mert szerintük ezt nem lehetett tudni stb.

Nem ezek után a tapasztalatok után arra jutottam lesz@rom a külvilágot,árral szemben nem úszom és hasznot húzok abból,ha valamivel többet tudok,mint mások és kész.

Így élem az életem,kicsit magányosabb,ez persze nem jó,de azért nem fogom inkább nem tudni azt,amit már bebizonyítottam magamnak,hogy tudok.

Bizonyos szintem van előnye,például sokkal jobban keresek,mint mások,mert a munkámhoz sok pszichológiai érzék is kell...

2013. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!