Hogyan alkalmazzam Eckhart Tolle tanításait a napi taposómalomban?
ha az asztalra csapsz és megmondod a véleményed nem biztos h kirúgnak de legalább tudják h kemény ember vagy és nem nézhet le
lehet kirúg de emberi jellemben fejlődsz egy kicsit pont az olyanokra alapoznak az ilyen emberek h lenéznek mindenkit és úgysem mer senki sem szólni
de tenni kell ellene!!!
Ha jó munkaerő vagy, akkor nem fog kirúgni, ha meg igen, akkor tök mind1,hogy az asztalra csapsz-e most vagy sem.
Hogyan működik a tanítása?
A tanítás annyit ér amennyit hasznosítani tudsz belőle. Legyen szó Jézusról, Oshoról, Ekhard Tolleról. Ők mindig csak mankókat adnak. Az életedet, neked kell élned, a te döntéseiddel. A spiritualitás adhat egy utat, de ha arról az útról nem térsz le akkor csak ugyan olyan gép vagy mint aki egyáltalán nem foglalkozott a lélek ösvényeivel.
Mind1, hogy egy kocsmában ülsz és sört vedelsz, vagy egy templomban és imádkozol.
Egy popper Péter gondolatot még a végére. (nagyzolva nem emlékszem pontosan)
Az ember aki nem tesz semmit, azt csak sodorják az élet eeményei. Aki megtesz mindent,küzd, meg vív minden csatát. Őt is.
Nem kell feltétlenül mindig tenni valamit.
Mivel mindenki más szinten van, nem hiszem, hogy bárki tudja alkalmazni Tolle módszerét. Ő azt tapasztalta meg, más pedig mást (vagy éppen semmit), karaktertől is függ, kinek mi működik. Szerintem küzdj a jogtalanság ellen, de ne vonódj be nagyon érzelmileg, inkább a "közjó" érdekét nézd, ne menj bele személyeskedésbe.
"Ha csak porszem vagy és nem jótanácsokat osztogató milliárdos akkor is lehet boldog életed?"
Nem tudom, Tolle erre pontosan mit mondana, de akkor leszel (szerintem) igazán boldog az életben, ha rájössz, hogy a legtöbb dolog, ami körbevesz, illúzió.
Mi a munkahely? Egy épület, ahol adott emberek nap mint nap összejönnek valamit végezni, valójában semmilyen fizikai kapcsolat és kényszer nem viszi őket erre. Vagyis: csak a tudatukban létezik a munkahely koncepciója (no meg papíron, ami egy és ugyanaz).
Mi a pénz? Papírdarab, aminek csak a tudatunkban tulajdonítunk értéket. Mutass egy százforintost egy amazóniai bennszülöttnek, talán felismeri, hogy pénz (ha már látott olyat), de fogalma sem lesz, mennyit ér. Vagyis ez is illúzió.
A társadalmi státuszok, rangok, pozíciók, kiváltságok mind-mind illúzió. Valójában az egész földi lét az. Ha erre ráébredsz, akkor nagyon egyszerűen le tudod szűkíteni, hogy mi jelenti számodra az örömöt az életben. Ez lehet nagyon szubjektív is. (Nem addikcióra gondolok itt.) Vagyis a pénz általában nem szükséges ahhoz, hogy boldog légy. Természetesen a fizikai szükségleteidet ki kell elégítened valamilyen szinten, amihez a pénz - jelen társadalmunkban - nélkülözhetetlen, de ha ez megvan, akkor már nem feltétele (és nem előidézője) a boldogságnak.
Egyrészt: figyelj a belsőtestedre. Ezzel nem tulajdonítasz nagy jelentőséget a formának, melyet a világ éppen felvesz körülötted, és sokkal könnyebb "elviselni" megélni azt amit a pillanat ad, még ha az rossz is.
Miközben jelen vagy, és a belső testedre figyelsz, nem tulajdonítva nagy jelentőséget a formának, ezzel együtt a te formádat sem érzed fontosnak, nem azonosítod magad azzal a testel amit éppen viselsz. Talán megérezheted, hogy kinek is szól a lecseszés? Valóban neked? Vagy csak annak a formának, mely ott alakot ölt?
Hogy éppen nem hagyod magad, és visszaszólsz, vagy nem, az csak egy döntés. Ha nem szóltál, ne okold magad amiatt, hogy hallgattál. Nem tehetünk rosszabbat, mint ha okoljuk magunkat valamiért amit elkövettünk, vagy nem. De az se jó, ha azért okolod magad, mert egyáltalán okoltad magad bármiért is!!!
Ha pedig annyira fusztrál a szituáció tedd meg, és szólj vissza. Lehet annak nagyobb következményei lesznek, de ha mindezt tudatosan cselekszed, és később is jelen leszel, rájössz, hogy mindegy, hogy mit cselekedtél. Nem ez a fontos. Az a fontos, hogy nem azonosítod magad a cselekvővel. Az nem te vagy.
Ehhez egy kis segítség talán amit a minap olvastam:
Ahhoz, hogy a tenger rejtelmei feltárúljanak előttünk, búvár ruhát kell öltenünk. Hogy a űr titkait kutassuk, szkafandert kell viselnünk. Mit gondolsz mi célt szolgál testünk? Nem azért kapunk egy formát, hogy az élet dolgait eme védőburokba öltözve ismerhessük meg?
Amikor az ember a jelenben el, jelen van (Jelen-let) akkor nincsenek olyan kerdesek, hogy: 'mi lett volna HA ez meg az tortent volna'. Ezek csak utolag merulhetnek fol egy elozo szituaciorol, es mikor kesobb errol gondolkodunk, mar nem vagyunk a jelenben.
Ugy volt helyes, ahogy cselekdtel akkor a jelenben. Mindegy, hol folszolatal-e vagy sem. Akkor ugy dontottel, hogy nem szolalsz fol, es ez igy van jol.
Kedves Antimod!
Válaszoddal sajnos nem tudok teljesen egyetérteni. Azt írod,hogy a munkahelxy,vagy a pénz,stb. illúzió.
Nos,ha energetikailag nézzük ,ez nem egészen így van,hiszen a munkahelynek van egy energiamezeje,ami fenn akarja magát tartani,és nagyon is valós.Igaz,ezt az ott dolgozó emberek hozzák létre,ezért adott esetben enetgiavámpírként is viselkedhet. Egy munkahely képes megbetegíteni valakit. A munkahely nem egy épület,az csak egy rakás tégla,hanem az emberek tudata által létrehozott,és fenntartott "energialény". A pénz is egyfajta energia,melynek fizikai megnyílvánuláda a bankjegy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!