Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen egzakt fizikai alapja...

Milyen egzakt fizikai alapja van a párhuzamos világok elméletnek?

Figyelt kérdés
:S
2012. dec. 17. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal semmilyen. A fizika jelenlegi állása szerint nincsenek olyan párhuzamos világok, mint amire te gondolsz. A sliders azért jó kis sorozat volt.
2012. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem más, mint a dimenzió fogalmának félreértelmezése. Úgy tudom/emlékszem, hogy a világról létezik egy 26-dimenziós modell, elméletben, mely magyarázna pár jelenséget, csak nem igazolták még. De a dimenzió nem azt jelenti, hogy van a miénk és van egy másik 3-dimenziós tér, és oda át lehet menni.
2012. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az Einstein-Rosen-Podalsky híd.
2012. dec. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kvantummechanika egyik lehetséges értelmezése a Many Worlds Interpretation (Sok Világ Interpretáció). A kvantumrendszerek általában sajátállapotok szuperpozíciójában vannak. Mikor a hullámfüggvény összeomlik, akkor a megfigyelő szempontjából úgy tűnik, az állapot az egyik bázisállapotba „ugrik”, és a mért fizikai mennyiségnek az illető bázisállapothoz tartozó értékére tesz szert kizárólagosan. Az Everett-féle sokvilág-interpretáció elveti az összeomlást, átírva a mérőberendezés és a kvantumrendszer közötti kapcsolatot úgy, hogy a kvantummechanika lineáris törvényei univerzálisan igazak, azaz az egyetlen folyamat, ami szerint a rendszer változik, a Schrödinger-egyenlet. Egy elképzelhetetlenül sokfelé ágazó faként modellezi a valóságot, ahol minden egyes lehetséges esemény minden egyes lehetséges kimeneteléhez saját valóság tartozik, és mi magunk ezeknek az egyikében élünk, miközben minden kis részecskénk, de akár döntéseink is univerzumok sokaságát eredményezik.

Ez a felfogás a látszólagos hullámfüggvény-összeomlás, a kvantum dekoherencia segítségével magyarázatot nyújt a hullámfüggvény-összeomlás látszólagos szubjektivitására és feloldja az összes korrelációs paradoxont, például a híres "Schrödinger macskáját".

Bocsi a szakszövegért, de így korrekt.

2012. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Istenem, agyhalott. xD Az Einstein Rosen hídnak mi köze a párhuzamos világokhoz?? xD
2012. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Sliders című párhuzamos világokba való utazással foglalkozó Sci-Fi-ben, a főszereplő, Quinn úgy tud gépet építeni, amivel átutazhatnak más világokba, hogy az Einstein-Rosen-Podalsky-híd elméletet átülteti a gyakorlatba. Rájön, hogy egy mesterséges féregjáratot stabilizálni lehet azzal, hogy úgynevezett "egzotikus anyaggal" töltjük ki, ezáltal legalább 1 percig nyitva tud maradni és az emberekre nem hat benne a feketelyukakra jellemző óriási erejű gravitáció.
2012. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ennek semmi közi a valósághoz, istenem! xD
2012. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
# 4/ Jól kimásóltad, köcce:-)
2013. febr. 7. 14:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kimásoltam, hanem egyszerűsítettem és összefoglaltam ;)
2013. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!