Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akkor most nem is Éva volt az...

Akkor most nem is Éva volt az első nő a földön, hanem ez a Lilith?

Figyelt kérdés

Lilith Ádám első párja volt, akit Isten hozzá hasonlóan a földből teremtett. Azonban hamarosan veszekedni kezdtek. A nő így szólt a férfihoz:”nem akarok alattad lenni”. A férfi azt mondta: “nem akarok alattad lenni, inkább feletted, mert megérdemled, hogy alul maradj én pedig felül”. A nő így válaszolt: “egyformák vagyunk, mivel mindketten a földből vétettünk”, de nem hallgattak egymásra. Ekkor Lilith kimondta Isten különleges nevét és felemelkedett a levegőbe. Ádám, az ember erre hívta teremtőjét: “Világ Ura, a nő, akit nekem adtál, elment tőlem”. Erre a Mindenható utána küldött három angyalt, hogy hozzák vissza.


Lilith természetesen igazi nő volt, aki nemet mondott és nem tért vissza. Ádám ezután megkapta, amit szeretett volna egy engedelmes kis feleséget, Évát. De bármennyire is ez volt a kívánsága, azért továbbra is az elérhetetlen, betörhetetlen nő vonzotta. Olyannyira, hogy néhány vallási nézet szerint gyermeke is született tőle, ő volt Káin.


2012. dec. 2. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez is egy teória, amely a legtöbb vallásban megtalálható valamilyen formában. A korlátolt keresztények nagyon nem komálják a lilith sztorit.xD Egyesek szerint ezután a Sátán asszonykája lett.
2012. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Lilith volt az első nő, aki Ádámmal egyenértékű volt. Keresztények nem szeretik, mert ezzel ellent a kereszténység férfi urlmának.
2012. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gregarm ***** válasza:
29%

Na ezt még nem hallottam, de jobb is volt így.

Kezdek agyf.szt kapni ezektől a barmoktól.

Mindent kiforgatnak és eltorzított fost adnak a világnak.

2012. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt a Lilith-et nem ismerem. De meg kellene kérdezni Éva anyját, nagyanyját, nővérét, keresztanyját...
2012. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 slobelt ***** válasza:
66%
És Isten mondta Lilithnek, hogy térjen vissza Ádámhoz, különben elpusztítja gyermekeit. Lilith nemet mondot és a gyermekeit elpusztította Isten. Lilith gonosz lett, talán démon ha minden igaz, és elkezdte gyilkolni Isten gyermekeit. Régen tartottak tőle az emberek és ha egy gyermek meghalt Lilithet okolták érte, csak a Bibliából nagyon minimálisat beszélnek róla. Azt hiszem a maszturbáló férfiak Lilithel közösülnek, és gyermeket nemzenek neki.
2012. dec. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gregarm ***** válasza:
38%

Utolsó te egy akkora f.sz vagy, hogy az már fáj.

Isten olyan "jóságos", hogy megöli azokat a gyerekeket akik nem tehetnek semmiről.

A másik meg a maszturbálásról amit állítasz, hát az...

2012. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 slobelt ***** válasza:
100%

Nem értem mi a problémád? Én csak azt írtam le amit hallottam, és olvastam. Nem értem miért kell le f.szozni?

Normálisan is lehetne mondani az érvedet, ja neked nem is volt érvelésed. ájáj

2012. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!