Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Buddhisták mit gondoltok? (A...

Buddhisták mit gondoltok? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Érdekelt vagyok a buddhizmus iránt,(és még más vallások iránt is),szóval hallottam valami előadásfélén,hogy a buddhistáknál az öngyilkosság nagy bűn,és ha valaki mégis megteszi,azzal elszegődik az életellenes dolgok mellet,pl betegség,természeti katasztrófa,stb. A kérdésem az lenne,hogy meg lehet valahogy szakítani ezt a karmakört(vagy hogy is nevezik)? Mármint ha már valaki elszegődött az életellenes erők mellet,azt meg lehet szakítani,és ha igen,hogyan? Erre lennék kíváncsi,kérem csak azok írjanak,akik komolyan veszik ezt és tudják is a választ...
2012. nov. 22. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom konkrétan a választ. Fogalmam sincs mi van az öngyilkossággal. De úgy látom más nem ír, szóval komoly válasz :D. akár hagyd figyelmen kívül.


szerintem bármikor változtathatsz. Nincs valami elért végleges dolog. Bármikor el lehet menni bármerre. PL nincs az, hogy egyszer kitakarítottál és akkor többet nem kell, mert onnantól olyan vagy. Hanem minden pillanatban tarthatod magad valami irányban vagy hagyhatod elsodródni. Vagy ha egész életedben kupit hagytál, attól még nincs az, hogy az van, hogy akkor ennek az életnek már annyi, majd a következőben. Hanem onnantól is válthatsz irányt. Minden pillanat szabad. És az a trükkös, hogy hogy lehet a jelent alakítani, hogy az legyél, aki olyan.

2012. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom a választ, de ha a buddhisták nagyon ellenzik az öngyilkosság dolgot, akkor a tibeti szerzetesek miért szokták fölgyújtani magukat, ezzel tiltakozva a kínai elnyomás ellen? Úgy látszik vannak azért kiskapuk.
2012. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság nem csak a buddhizmusban nagy bűn.

Egyébként az se mindegy mire gondolsz, mert nem mindegy, hogy valaki öngyilkos lesz vagy öngyilkosságot kísérel meg. (értelemszerűen nem hal meg és él tovább) Veled ellentétben én egy vallást sem követek és nem vagyok hívő, de a leírtak alapján meg, hogy hatalmas bűnnek számít nem hiszem, hogy meglehet szakítani. A karma az karma, azt kapod, amit tettél és viseld a következményeket. Bár a keresztényeknél is létezik a megbánás elve, a bűnbocsánat. Ugye, ha Istenhez imádkozol és a többi. Szóval ennyi erővel, akkor a buddhizmusban is lehet valami ilyesmi.

2012. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 mondjuk ez a szerzetes öngyilkosság azt is jelentheti, hogy vállalja az össze következményét. Azt is ami egy másik életben éri. Akkor még feláldozóbb tett lehet. Amúgy ez egy érdekes kérdés, hogy vajon, aki képes feláldozni saját megvilágosodását a többiek sorsáért az vajon nem mégis előre jut e. Nem tudom érthető e mire gondolok.
2012. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Malats ***** válasza:
100%
Okean, érdekes gondolat, bár a számító szándék, vagy legalábbis a tudat hogy tulképp ez méginkább fejlődést okozhat, keresztbe tehet. bár gyanítom nem ez jár a fejükben, de nem lehet tudni.
2012. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a buddhizmusban nincs bűn.

az öngyilkosság gondolata olyan elmeállapotban fogan meg, ami determinálja a lélek továbbkerülését halála után alacsonyabb tudatszintekre, ahonnan nehezen tud kikerülni.

2012. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban, a buddhizmusban nem létezik a szó klasszikus értelmében vett bűn, maximum ellenjavallt dolgok vannak.


Szintén nincs olyan sem, hogy valaki örökre determinálja a jövőbeni sorsát egyetlen helytelen cselekedetével. Nincs ilyen, hogy elszegődés az életellenes dolgok mellett, akárki is mondta ezt neked, badarságot beszélt. Elismerendő a jó szándéka, de attól még nem igaz.


Ha valaki öngyilkosságot követ el, később még jóváteheti. Nem ítélődik el örökre, nincs is ki elítélje. A buddhizmus nem ítélkező vallás.


Jóvá tenni nagyon egyszerűen lehet: jótettekkel és spirituális fejlődéssel. Ez a kettő igazából összeforr - a fejlettebb egyén már csak jelleméből fakadóan is pozitívabb hatással van a környezetére.

2012. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!