Hogy lehet hinni ilyen mesében, mint a vonzás törvénye?
Az a baj, hogy meseként adják el! De ez nem azt jelenti,hogy hülyeség! Csak nem elég képzelegni, cselekedni is kell!
Pl.: elhatározod, hogy sikeresen eladod az általad gyártott sört!
Ha ülsz a 20 rekesz palackozott söröd mellett és várod a vevőt akkor nem működik,de ha reklámozod akkor azzal minimum 1 embert oda csalsz( vonzol) !
ez igaz
de a fordítottja is: iskolába ha van egy feladat amibe pl 20 választ kell beírni, 1-et nem tudok ezért elkezdek görcsölni hogy pont annál ne engem szólítsanak fel, de mivel gondolok rá ezért álltalában pont annál vagyok fölszólítva
Maga a vonzás törvénye nem középkori találmány. 21. századi. Persze van középkori alapja, de attól már olyan távol van, hogy köszönőviszonyban sincsenek. Ezt valaki most találta ki, és most csinált belőle piszok nagy pénzt. Abban igazad van, hogy ha csak ülsz, és szépeket gondolsz nem fog működni. Nem is ez a lényege, csak a modern ezoterikusnak mondott felfogás ilyenné torzította. A lényeg az lenne hogy megteremtesz a gondolataidban egy képet, mint egy vázat, vagy sokkal inkább mint egy tervrajzot, amit azután valódi cselekedetekkel érsz el. Az eredeti elgondolás nem az hogy ülök, és hullik az ölembe a pénz, hanem az, hogy a siker esélyét fokozzam. Egy stabil kép megalkotva, kellő motiváció a cselekvéshez, és a megfelelő tettek. Ez az eredeti koncepció. A többit hozzáköltötte Rhonda Byrne a titok című könyvében. Aztán a többiek is, akik gondolták még lehúznak pár bőrt a dologról. Nem a tettek mellőzése, hanem a tettek sikerének biztosítása a "vonzás" törvényének a célja. Tulajdonképpen pszichológiailag is helytálló az elmélet, ha kivesszük belőle, vagy átfogalmazzuk az ezotéria által ismert erőfogalmakat. A cél hogy ne csak gondoljunk szépeket, ne csak vágyjunk szép dolgokra, és ne csak dolgozzunk, cél nélkül, hanem hogy egy célért teljes lelkesedéssel és erőbedobással dolgozzunk olyan módon, ahogy azt a cél megköveteli.
Remélem ezt a választ már nem találod támadónak.
Kedves kérdező!
Az egy dolog, hogy mit hiszel, de kár kérdésként álcázva nekitámadni másoknak, akik a vonzás törvényét sikeresen alkalmazzák. A tudatlanság ilyetén módon máris más megítélés alá esik.
Bizonyíték nélkül hazugsággal vádolni valakit pedig nem csak tudatlanság, hanem még annál is negatívabb dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!