Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Normális az, hogy bárkivel...

Normális az, hogy bárkivel beszélgetek, mindig érzem, hogy milyen érzések vannak benne? Bővebben.

Figyelt kérdés

Tehát, ha beszélgetek valakivel, pontosan tudom, mikor hazudik, hiába, hogy a szemembe mosolyog, viccelődik. Érzem, ha valaki feszült. Érzem, ha szomorú, ha vidám, ha elkeseredett, ha látni se akar, ha örül, hogy velem van, mindent...


Nem a testbeszédéből olvasom (legalábbis nem tudatosan). Egyre intenzívebben érzem. Tegnap a szomszédom irányából olyan mértékű elkeseredettséget éreztem, hogy majd összeestem. Szó szerint szorult a mellkasom, alig kaptam levegőt.


MINDENKINEK a véleményére kíváncsi vagyok! Más is tapasztalt már ilyet? Mivel magyarázzátok? Meggyőződésem, hogy nem csak beképzelem.


2012. júl. 6. 18:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem mind 100%-ig hasznos! :D Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül, mert a környezetemben senki nem tapasztalt ilyet, sőt, akinek mondtam, lehet hülyének is nézett :’D


1: Engem nem zavar, nem szeretném kordában tartani, inkább fejleszteni!

2: Igen, tényleg nagyon empatikusnak tartom magam. Helyeknél nálam is vannak megérzések, tárgyaknál még nem tapasztaltam!

3: Ez nagyon jó meglátás szerintem, eszembe se jutott! Igen, tudom, hogy nem szabad a rossz érzésben maradni. Évek óta gyakorlom, kisebb-nagyobb sikerrel.

4: Ez tényleg jó kérdés, hogy van-e ezzel feladatom? Sokszor úgy érzem, hogy nincs… de akkor meg miért érzem? Miért nem siklok el felette? Sztem nincs véletlen.

5: Hát, ha te azon csodálkozol, hogy más nem érez így, akkor azt elég gyakran teheted! :D Ha tényleg érzed a másikat, akkor tapasztalnád, hogy rengetegen nem így élnek.

6: Igen, ezért is úgy fogalmaztam, hogy érzés, és nem megérzés. Megérzéseim mindig is voltak, és igyekszem figyelni rá, ezt nem is furcsállom, sztem sok embernek van. De azért írtam, hogy érzés, mert szó szerint magamban érzem az ő érzését. Ehh, ez a magyar nyelv… Nincs rá jobb szó, legalábbis nem találok :)

9: Ezek nekem ismeretlen fogalmak :D Utánaolvasok, ígérem :)

2012. júl. 8. 08:11
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem (nekem) ez egy kepesseg, ahogy a latas, hallas...stb kepessege, felhasznalom az eletben. De ha ahelyett, h a magam feladataval foglalkozzam, a masik elkeseredettsegebe "melyedek", akkor elvonja a figyelmemet. (Ez amugy egy jo pelda, mert most is lenne mivel, ahelyett, h itt irkalok...) Arra akartam felhivni a figyelmedet, hogy az elme gyakran azert "ragad le" ilyeneknel, mert ezzel menekül a maga valosaga, feladatai elöl.

4.


ui: "Normalis-e" kerdezed... Kisse elkeseredve egy masik dolgon, szarkasztikus humorral az jutott eszembe, hogy ezen a forumon semmi sem normalis. Kiveve, ha az ezoteria rovatban van, mert ott minden forditva ervenyes. :D Azaz, ha kerdesedböl az derül ki, hogy ketelkedsz magadban, akkor normalis, ha meg termeszetes kepessegnek allitod be, akkor olyan valaszokat kapsz, h nem normalis. :D

2012. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Értem :)

Az ui-tod pedig tényleg igaz! Valódi paradoxon! :D Én is tapasztaltam, ahogy olvasom a kérdéseket!

2012. júl. 8. 11:47
 14/16 anonim ***** válasza:

Most eszembe jutott egy régebbi esetem.Akkoriban próbálkoztam a tükörtechnikával, amiről a neten olvastam.Tükörbe nézve kell meditálni....

Lényeg, hogy én ezek után a gyakorlatok után valami nagyon különöset tapasztaltam.ekkor éreztem mindig úgy, mintha olvasnék mások gondolataiban, de nagyon durván.Ez mindíg csak a tükrös gyakorlatok után fordult elő.

Egyik ilyen alkalommal lányommal a szobában álltam, egyszer csak hallom, hogy kér kólát.Kimentem és hoztam neki erre ő teljesen le volt döbbenve, hogy honnan tudtam, hogy neki kóla kellett? Arra gondolt a szobában, hogy jó lenne kólát inni, de nem kért meg hogy hozzak.

Furcsa...

Másik eset:Boltban voltam, épp pakoltam a cuccaim a szatyorba és közben csak úgy,futólag ránéztem egy nőre, aki a pénztárnál állt.Ő is rám nézett és hallottam, mintha azt mondaná:mit bámulsz?Mit bámulnék?Gondoltam magamban..A nő pedig mintha megrémült, vagy zavarba jött volna, még a pénzét is leejtette.

Nem igazán tudom, ezt mire véljem, mi történhetett.Tényleg csak egyszerűen ránéztem, nem lehetett semmi különös a viselkedésemben.

2012. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Írod, hogy nálad is vannak megérzésed bizonyos helyeken.Írnál erről valamit?Én például, ha bemegyek egy házba, bár sokszor elég az is, ha csak elsétálok mellette...

Mintha a ház, vagy a benne lakók emlékeit érzéseit érzékelném, mintha arra hangolódnék.Ez nem túl jó dolog, mert ha egy "rossz ház" közelébe kerülök, akkor utána napokig levert és depis vagyok.

2012. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14. Valaszolo!

Erröl egy hasonlo eset jutott eszembe. Egy vendeglatohelyen dolgoztam, ahol elöttem allt, de hattal a baratai fele fordulva egy vendeg, akit elötte talan 1-2szer lattam. Szerettem volna mar zarni, gyorsra vettem a dolgot, es ilyenkor probaltam elöre gondolkodni (mi az, amit elöre meg tudok csinalni), igy automatikusan (keretlenül) keszitettem is mar neki egy italt. Valahogy ugy erzekeltem, hogy mindjart ezt fogja kerni. Ahogy megfordult es nyujtottam fele, teljesen megdöbbenten kerdezte, hogy honnan tudtam, hogy ker egy ilyen italt, hat azt meg honnan, hogy pont ezt?!

4.

2012. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!