A fekete tényleg blokkolja a pozitív rezgéseket?
Pozitív és negatív energiák (egy magasabb szintről nézve) teljesen egyenértékűek.
Egymás kiegészítői.
Nincs semmi baj a fekete színnel. :-) Még vékonyít is.
Krisnás érdekkörök kezdtek el egy ilyen mániát, hogy
a gonoszok talpig feketében járnak,
a jó (=szattvikus) emberek viszont pasztellszíneket viselnek.
Marhaság. :-)
egyet értek ezzel a Snapette fenegyerekkel, a sok nyelvtani hablatyot illetően, DE, szerintem neked, Snapette, nem kellene az Ezotéria témában válaszokat adnod, mert mindent tudományos úton próbálsz megmagyarázni... a tudomány csak 1 dolog miatt ad választ ( MAJDNEM ) mindenre, mert az emberek agya - ugyebár mind tudjuk - csupán 2-3%-ot tud használni. Ez a 2-3% felelős a tudomány előrelépésben, mert a 100%-ból pont azt a 2-3%-ot tudjuk használni, ami a józan ész miatt felelős, a többi 96-97%-ot - de talán 100% fölött is tud teljesíteni az agy, ki tudja...(?) - nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy legalább 20-25% - de talán a maradék 97% - mind a szellemi erőkre, spirituális dolgokra koncentrál. Én régóta törődöm ezekkel a dolgokkal, ez alatt az energia, csakra áramlást értem.
Kérdésre válaszolva, bevallom őszintén, hogy nem tudom, de én még nem vettem észre, hogy a fekete MAGÁT A BELSŐ ENERGIÁT befolyásolná, de azt észre vettem, hogy néhány emberre - most tudományos szempontból figyelve a dolgokat lehet talán csak helyes választ adni - a fekete ruha által összegyűjtött hő hatása volt hatással. A ruha összegyűjti a fényt -> azt az emberi bőr beszívja vagy érzékeli -> a testednek hűtenie kell magát -> és néhány ember nem bírja a meleget és így ingerlékenyebbé is válhat. Apropó ez függ a környezettől, mint azt olvastad. Talán ez a megfelelő válasz, remélem segíteni tudtam.
Apropó visszatérve a válaszokra, talán úgy segítőkészebb válaszokat lehet adni, ha nem fogalmaztok, olyan bonyolultan, felesleges belekeverni annyi szakkifejezést, aminek te sem tudod a jelentését.
Konkrét válasz a kérdésedre: Nem.
Elég romantikus túlzás azt állítani, hogy az ember az agyának csak a 3-4%-át használná. Ahány mérés, annyi (várva várt) eredmény. Amelyik tesztet én láttam (az Állítólagban tesztelték a mítoszt, miszerint az ember az agyának mintegy 5 vagy 10%-át használja), az éppen azzal zárult, hogy normális esetben, nem kifejezetten koncentrálva semmire, 30% körüli a "kihasználtság", ha szellemi erőfeszítéseket végzel, ez felugrik akár 70-80%-ra is. 100%-át nyilván akkor használnád, ha meditálnál, másodfokú egyenleteket oldanál, sakkoznál, fociznál és autót vezetnél egyszerre valamilyen pszichedelikus drog hatása alatt :D Ez persze elég ritkán fordul elő egy átlagember életében ahhoz, hogy fölösleges legyen rajta meglepődni. Annyi feladatra alkalmas az agy, hogy nem csoda, ha nem használjuk a 100%-át. Persze ez is attól függ, mit nevezünk "használatnak". Azt, hogy a központi idegrendszer mely részeit használjuk egyszerre, vagy hogy egy adott részét mennyire használjuk ki. Azt is kétlem, hogy ezt meg lehetne mérni.
Egyébként meg a kezünk kapacitásának vajon hány százalékát használjuk? Hacsak nem gépelünk, gitározunk, parasztnintendózunk és fonunk egyszerre, szerintem itt sincs meg még az 50% sem. :)
Hogy mégse legyen off:
Ha nem érzed jól magadat fekete ruhában, akkor negatív hatása van, ha jól érzed magadat benne, akkor pozitív. Ilyen egyszerű :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!