Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halál? (Kérdésed túl rövid,...

A halál? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek mi a véleményetek a halál utáni "lét" ről?

Számomra rettenetes belegondolni, hogy egyszer meghalok, beásnak a föld alá, és soha-soha többé nem lesz semmi..

Nem lesz többé tudatom, testem és ennyi volt örökre..


Szerintem a reinkarnáció, lélekvándorlós dolog sem igaz, mert ennyi erővel akkor mindegyik állat [bogár ,madár, emlős stb] lelke "tovább mehetne" [az indiai kasztos rendszerben, hogy olyan leszek mint az életem stb meg végképpen nem hiszek..]


Nektek mi erről a véleményetek? Szerintetek van valami a halál után??



2012. ápr. 15. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Úristen végre egy ilyen kérdés. Én emiatt vagy 3 napig tiszta depis voltam és rettegtem elaludni. Mert belegondoltam, hogy nem lesz tudatom, és hogy az milyen érzés lehet, de persze tudom, hogy akkor nem éreznék semmit, de mégis... szörnyű érzés. Főleg ha ezt este teszed, mikor éppen aludnál. De közben tudom, hogy van élet a halál után, mert a lélek örök. Na ennél még jobban kiakadtam, mikor ebbe gondoltam bele. Mert ugye az örökkévalóság hosszú idő, és utána már ettől féltem. Tovább gondolkodtam. Utána már azért féltem, hogy ha újraszületek is, az vajon még mindig én leszek? Hisz nem emlékszem előző életemre, így tényleg olyan mintha csak ez az egy életünk lenne.
2012. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen , mert ha el is fogadjuk, hogy van lélekvándorlás, akkor sem emlékezünk az előző életünkre..nem lesznek emlékeim a mostani családomról, emlékeimről..szinte nem is az én tudatom, gondolkodásom lesz..tehát ezzel sem vagyunk előrébb:S
2012. ápr. 15. 15:22
 3/18 anonim válasza:
28%
Szerintem a halál után nincs semmi, olyan mintha örökre elaludnál, csak nem álmodsz, h alszol sem érzékeled hogy mennyit alszol igaz?? szerintem a halál is ugyan olyan hogy "elalszol" örökre é vége, ennyi, nem hiszek a lélekvándorlásban, ebben a dologban egyetértek a kérdezővel (Persze ez csak az én véleményem)
2012. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
18%

(bocsi ez még lemaradt)

És persze mikor alszol sem érzékelsz semmit, nem fogsz gondolkodni meg semmi, tehát nem tudsz ezután foglalkozni vele, hogy most meghaltam!

2012. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ez annyira rettenetes rossz érzés..tudod, hogy vége lesz és csak ez az xy év jutott a végtelenből..az meg még +-ba rátesz egy lapáttal, hogy ha kb 150-200évvel később születünk elképzelhető, hogy sokkal tovább élhetnénk.
2012. ápr. 15. 15:24
 6/18 anonim válasza:
Hát igen :S ez így tényleg szörnyű, ezen már én is gondolkodtam,hogy egyszer a technika is eljut egy olyan szintre, hogy az embereknek megtudja hosszabbítani az életét, de hogyha ez a "újjászületés" igaz, akkor se emlékszem az előző életemre, így meg szerintem nem ér semmit :((( :S
2012. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én imádom a halált: )

21/F

2012. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

21/f-nak

EMÓÓÓÓ

2012. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Sarvamangalam válasza:
Vannak reinkarnációs terápiák, amikkel fel lehet idézni előző életeket. Ezek alapján sokan bizonyosságot találtak, és elmúlt a halálfélelmük. Ha úgy gondolod, hogy nyitott vagy rá, akkor menj el egy ilyenre. De ha olyan hozzáállással mész oda, hogy majd te bebizonyítod, hogy ez egy hülyeség, akkor valószínűleg ezzel teljesen kizárod a tudatodból annak a lehetőségét, hogy megtapasztald, és tényleg nem fogsz látni semmit. Ezért mondtam azt, hogy akkor menj, ha nyitott vagy.
2012. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, döntsd el, hogy az igazságra vagy kíváncsi (még ha félelmetes vagy lehangoló is) - vagy szeretnél valami megnyugtatót hallani?

Utóbbi esetben a vallásos részen tedd fel ismét a kérdésed.

2012. ápr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!