Ebből mennyi lehet "igazság"? (halál utáni élet)
Hogy a halál után van élet, és az élet előtt is van halál.
Mert amíg nem születtünk meg, amíg nem léteztünk addig a halál állapotában voltunk, majd megszülettünk és élünk.
Miért nem lehetséges az, hogy ha meghalunk, ismét a halál állapotában leszünk, majd újjászületünk valamely másik emberként és elkezdjük az életünket újra?
És csak egy vékony réteg képes visszaemlékezni arra, hogy mi volt az előző életében. (vékony réteg?? vagy sok ember képes rá?)
Mit gondoltok?
(bunkó beszólásokat nem kérek, sem kötekedőket)
(amúgy állatként nem hiszem hogy újjászülethetünk ugyanis az embernek van lelke, de az állatnak nincs....)
Akár van élet a halál után, akár nincs, az azért mindenképpen elgondolkodtató, hogy milyen sokat átélték már az alagút, a fényesség, a szeretteikkel való találkozás élményét.
Az is érdekes, hogy felülről látták magukat, és a körülöttük zajló eseményeket.
Engem az a történet győzött meg, amit egy motorbalesetben megségült illető mesélt. A baleset után felülről látta a helyszint, és a mentő megérkezését. Hallotta, látta, ahogy küzdenek az életéért. Azt is megfigyelte, hogy az orvosnak felemás zokni volt a lábán. Később, amikor már jobban volt, és mindezt elmesélte, kiderült, hogy a barátja is felfigyelt arra, hogy a doki felemás zoknit vett fel aznap.
Egy kórházban klinikai halál állapotába került beteg mesélte, hogy felül volt, a kórterem plafonja közelében lebegett. Látta, hogy az öltözőszekrény tetején van egy képeslap, amit valaki felhajított oda. Amikor már visszahozták az életbe, és jobban lett, kiderült, hogy tényleg van a szekrény tetejére hajítva egy képeslap.
Engem ezek meggyőztek. Igenis van élet a halál után, akármit is mondanak a nagy okosok.
Az embernek tudata, lelke van, ami egyfajta energia. Az pedig nem vész el, csak átalakul.
én viszont reklám helyett inkább azt mondom, olvass el egy többezer éves szellemi hagyományokon alapuló, keleti filozófiai alapművet a témában:
"Szögyal Rinpocse - Tibeti könyv életről, halálról"
ebben minden kérdésedre megtalálod az autentikus választ, de ajánlom még figyelmedbe a jóval ismertebb Tibeti Halottaskönyvet (Bardo Tödol) is, de ez jóval nehezebben olvasható szövegű első olvasatra - az előbbi könyv éppen ennek a közérthetőbb módon megírt, a nyugati olvasó számára emészthetőbb változata, tele egyszerű, de részletes magyarázatokkal...
(jah, és ezeket teljesen ingyen elolvashatod, ha beírod a szerzőt és a címet a keresődbe / linket nem merek adni, nehogy töröljenek)
ugyanez indiai megközelítésben (lényegileg megegyezően):
Pandit Radzsmani Ph.d. Tigunait: A köztes lét titka
- Halálból az Újjászületésbe - Karma és Reinkarnáció
ugyancsak a nyugati agy (elme, szellem, mindegy hogyan nevezzük) számára is könnyen befogadható módon magyarázza el azt a szüntelen körforgást, ami az újabb és újabb létformák, vagyis élet és halál váltakozásának a lényege - amiből persze ki lehet (és kell is) szállni, hiszen az inkarnációk sorozata csak az "út", és hogy hogyan, arra itt egy nagyon vékony, nagyon olvasmányos alapmű Szvámi Rámától, ami számomra letehetetlen volt, a címe: "Szabadulás a karma kötelékéből" (persze a témában érdekelteknek a többi könyve is erősen ajánlott, ahogyan a többi, általam ajánlott szerzőé is)...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!