Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti, akik a tudatosságot...

Ti, akik a tudatosságot gyakoroljátok, milyen jót s rosszat tapasztaltatok, hol tartotok most, és milyen nehézségeitek vannak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyűgösek és idegesek vagyunk, nem akarunk már ezen a bolygón élni és várjuk a felemelkedést, de nem akar eljönni.
2012. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél jobban érzékelem és látom meg a különbségeket, annál kevésbé érdekel az illúziók világa. Nehézség egy bizonyos stádiumban, hogy egyre inkább távolodsz az emeberektől...amikor már látsz, és nem lehet neked hazudni...amikor már tudsz belemenni mindenféle anyagi javak hajhászásába, meg emberi játszmákba...egyre kívül kerülsz a többeieken.
2012. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Diavolino44 ***** válasza:
én kitartóan próbálom gyakorolni, de egy pár másodpercnél tovább nem sikerül. Egyszerűen beugrik a egy gondolat s kész.. belekapok s csak 1-2 perc múlva azt veszem észre hogy már megint csak pörgetem a gondolataimat. :(
2012. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra készülj rá, hogy ha beugrik egy gondolat, azt is tudatosan fogadd. Amúgy tényleg nehéz tud lenni. :)
2012. márc. 9. 22:07
 5/9 Diavolino44 ***** válasza:
De akkor már elvesztem azt a gondolatot, h azt játszom hogy tudatos vagyok. Érdekes de nekem az első dolog ami sokként ért ezzel kapcsolatban, hogy észrevettem mennyi mindent csináltam egyszerre. Pl. miközben tv néztem tanultam, főztem, gépemet raktam rendbe. Most már max 2 dolgot csinálok egyszerre. De majd meg örülök!! Remélem idővel hozzászokom.. :)
2012. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A rutinokat nem kell tudatossá tenni, mert azzal lebonthatod őket, és ez gond lehet például autóvezetésnél, ha mégis kihagy a figyelmed. Ez csak saját észrevétel, nem biztos, hogy igazam van. Majdnem szívtam ilyennel.
2012. márc. 9. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Részemről a tudatosság az, hogy tudatában vagyok annak, hogy Isten része vagyok, nem csak én, hanem mindenki, (csak sokan nem tudják ezt)és nekem úgy kell élni, Isten szerint, pl. békesség a többi emberekkel, tisztelet, tisztesség, semmi csalás, vagy jogtalanság, nincs alkohol, sem hús, és csak jóindulat, imádság és meditáció minden nap, ezek által felemelem magamat, és ez olyan jó érzés nekem, hoogy megér minden lemondást. Ami még nem megy, az a meditáció, a gondolat nélküliség, amiről mások is írtak. Néha sikerül néhány másodpercre, és van még egy bizonyos kiterjedés-érzés, vagy fölfelé, vagy széltében, ez csodálatos, de ez is csak kevés időre jött be eddig. Általában sokkal jobb a közérzetem, az életem, az egészségem, az emberekkel való viszonyaim, szóval minden sokkal jobb azóta.
2012. márc. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Diavolino44 ***** válasza:
Örülök ha ilyeneket tudok olvasni! Amúgy az alkohol és a hús evésen kívül egyetértek.
2012. márc. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En a tudatossagot ugy is gyakorlom, hogy figyelem a gondolataimat, kontrolalom hogy eppen most mire gondolok. Ha azon kapom magam, hogy negativ, onmarcangolo, depressziv, haragos, turelmetlen, irigy, stb.gondolatom van, akkor igyekszem mas iranyba terelni a gondolataim.

Ehhez nem kell kulon elvonulni meditalni; lehet mindenhol: ha megyek az utcan, sorbanalaskor a postan, internetezes kozben, elalvas elott stb.

Eszreveszem, hogy van itt egy Figyelo, aki nem azonos a gondolataimmal.

2013. máj. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!