Utcai lámpák kialszanak vagy elkezdenek világítani ha a közelükbe megyek?
Biztos veletek is volt már ilyen. Tegnap pl kutyasétáltás közbe besétáltam egy lámpa alá és a tenyeremen keresztül energiát koncentráltam felé és pont akkor kialudt.
Vagy amikor a jogsit csináltam nyáron nem tudták lemérni a szívverésemet az elektromos szívvizsgálóval.
Gondolom ez egyfajta bioáram.
Tud valaki többet?
Érezd az erőt... komolyan. Amúgy még csak egyszer sikerült így, de csak gyakorlás kérdése. Habár előtte el kell felejtenem az egómat, hogy új sebességbe kapcsoljak.
Egyszerűen leblokkolja az energia áramlást.
Sajna hajlamos vagyok nárcisztikus egót növeszteni
Szerintem mindig az első, spontán próbálkozás sikerül. Amikor tudattalanul, reflexből vagy "csak úgy" csinálod.
Ha újra akarod próbálni, akkor már túl koncentrálsz, nem fog sikerülni. Ez sok mindenkivel megtörténik és sokféle esetben, nem csak a lámpánál. Szerintem figyeld meg magad, mikor valami másnál is ez történik veled, olyan dolgoknál, amit ha újra próbálnál, direkt nem menne. Velem is történnek ilyenek...
#1 vagyok, megtaláltam a történetet, most gyorsan legépelem neked.
Kialszanak az utcai fények:
Valamikor az 1970-es években, Egely György budapesti fizikus egy este hazafelé indult a laboratóriumból. Gondolataiba merülve ment az utcán. Ahogy elhaladt a higanygőzlámpák alatt, azok egymás után kialudtak.
Másnap a lámpák újfent égtek - ám csak addig míg Egely meg nem jelent. A harmadik alkalommal már komolyan figyelni kezdte, mi történik. A jelenség csak akkor fordult elő, amikor összpontosította a gondolatait, de elmaradt ha figyelme ellazult, vagy más irányba terelődött. S valahányszor egy lámpa kialudt, Egely apró fájdalmat érzett hátul a fején. Egely különös képességét utcailámpa-interferenciának nevezik (angol rövidítése SLI), s rajta kívül a világ minden részén még vagy száz embernek volt része hasonló élményben. Egyesek akkor oldanak lámpát amikor koncentrálnak, mások épp akkor amikor lazítanak, megint mások pedig érzelmi felindultság állapotában. Az utcailámpa-interferencia legtöbbször spontán fordul elő. Akad viszont olyan ember aki gondolati úton tud parancsot adni a lámpák leoltására.
Többen állítják hogy az interferencia egyszerű mechanikai jelenség - például a lámpák kapcsolói az autók fényszóróinak hatására jönnek működésbe. Így viszont nem lehet megmagyarázni annak az amerikainak az esetét, aki vezetés, kerékpározás és kutyasétáltatás közben is tapasztalt interferenciát. Azonkívül az utcailámpa-esetek alanyai sokszor más szerkezetekre is hatnak, például a lakás világítására, órára, áruházak pénztárgépeire, még a közúti sorompóberendezések és a légi irányításra is.
Az utcailámpa-interferencia kutatói bizonyosra veszik hogy valamiféle fizikai hatásról van szó - a lámpák fizikai tárgyak, be- és kikapcsolásukhoz fizikai erő kell. De jöhet-e ez az erő az agyból? A tudomány mai állása szerint nem. Ám akkor mi mással magyarázzuk az amerikai Ronald Brown esetét, aki Woodinville-be érkezve egymás után hat lámpát oltott el, ahogy kocsijával elhaladt mellettük? A rendőrség megállította, s kérték, addig ne induljon tovább, míg nem ellenőrzik az összes lámpát. Erre Brown visszafordult, s ugyanazon az utcán visszafelé haladtában a túloldali lápák is elaludtak!
Forrás: Misztikus Történetek Gyűjteménye, 420-adik oldal. Üdv
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!