Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy létezik az, hogy a...

Antimod kérdése:

Hogy létezik az, hogy a tudomány elismeri a tudatkivetítést, és egyes bizonyítékok dacára biokémiai folyamatként (azaz hallucinációként) azonosítja? Nincs itt ellentmondás?

Figyelt kérdés

Rövidre zárva a kérdést: ha a tudomány mai álláspontjából indulunk ki, akkor a látás a látóközpontban alakul ki abból a fényből, amit a szemünkkel érzékelünk. A tudatkivetítés során azonban az eseményeket más szögből látja az illető, és onnan olyan később ellenőrzött részleteket fedez fel, ami láthatatlan a valóságos, fizikai helyzetéből.


Sikerült ezt bebizonyítani / megcáfolni? Tud erről valaki valamit?


2011. dec. 21. 17:50
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
akkor még eltart egy ideig mire kiértékelik az összes esetet
2011. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

"A kísérletbe bevont kórházakban minden ilyen túlélőtől megkérdezik majd az orvosok, hogy látták-e az odatett feltűnő tárgyakat. Amennyiben a válasz igen, tehát akkor is látják ezeket, amikor az agy nem működik, az valóban azt jelentheti, hogy a tudat képes függetleníteni magát az agytól." "

Az a baj, itt nem arról írnak, hogy a "lámpán ez a számsor van, diktálom" hanem csak rámondják, hogy "persze, láttam". Szépen fogalmaz a cikk, hogy félreérthető legyen, de szó sincs arról, amiről te írsz.

Az egész pedig egy biokémiai folyamat. Mindaz, hogy elhagyják a testüket állítólag, és felülről szemlélik a dolgokat, és az egyes hallucinációk is. Egyébként azt mondják a kómás betegnek is használ, ha beszélnek hozzá, emlékezhet arra, amit mondtak neki. Más kísérletek szerint ha alvás közben szól egy hanganyag oktató jelleggel, az is rögzülhet tudat alatt. Miért ne lenne lehetséges, hogy amit az orvosok beszélnek műtétnél azt is így "felszívja" az agy?

2011. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

"Miért ne lenne lehetséges, hogy amit az orvosok beszélnek műtétnél azt is így "felszívja" az agy?"


Csak azért, mert nincsen agyhullám. És agyi tevékenység nélkül - a tudomány mai állása szerint - semmit nem szív be és nem is állít elő.


Rengeteget jártam utána a témának, és minden, de minden elméletnek megvan a maga banánhéja, amin elcsúszik.

2011. dec. 21. 23:32
 34/36 A kérdező kommentje:

A végére bemásolok ide valami érdekeset - egyébként az egész szöveg az, egy meglehetősen szkeptikusan hozzáálló neurológus írta egyébként.


A kérdéses szövegrész (és nyers fordítása):

"The brain identity theory – the reductionist view that consciousness is entirely dependent on brain function – then must fail, and this would have a heavy cost for science. Do not underestimate this cost. Science would have to change in a fundamental way, and so, interestingly, would our social structures. Because the theory also presupposes that consciousness does not survive death, and the evidence is beginning to be against that, too."


Az agyközpontú felfogás - mivel a redukcionista felfogás szerint az öntudat teljesen az agyi működéseken alapszik - ezek alapján elbukik, és ez sokba kerülhet a tudománynak. Ezt az árat nem szabad alábecsülni. A tudománynak muszáj lesz alapvetően megváltoznia, és ez érdekes változásokat hozhat az emberi kapcsolatainkban is. A mai elmélet szerint ugyanis a tudat nem éli túl a test halálát, és a bizonyítékok egyre inkább ez ellen szólnak.


Forrás: [link]


Nem mondom, hogy eldönti a kérdést, de érdekes adalék. Érdemes elolvasni az egész cikket (aki tud angolul), mert számos adatra és kutatásra hivatkozik benne a szerző.

2011. dec. 22. 00:28
 35/36 anonim ***** válasza:

Agyhalálból szerintem senki sem jön vissza. A szimpla halál utáni agytevékenységről pedig nemrég olvastam egy cikket, amiből világosan kiderült, hogy a halál után is van agytevékenység 5-10 percig (vagy tovább). E folyamat során néha hiperaktívvá is válik.

[link]

2011. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Érdekes cikk!

És mindenkinek köszönöm eddigi válaszait.

2011. dec. 22. 18:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!