Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A lányom látja a Tesómat?

A lányom látja a Tesómat?

Figyelt kérdés
Testvérem idén januárban halt meg. Van egy 2 éves lányom, aki mostanában emlegeti a nevét és különböző helyekre mutat a lakásban. Amikor megkérdezem, h mit lát, akkor újra mondja a Tesóm nevét... Szerintetek a gyerekek tényleg látják őket? Vagy egyszerűen csak emlegeti?
2011. szept. 24. 22:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, beszélünk róla, emlegetjük, fényképet mutatunk neki Róla. De amikor a nevét emlegetve mutogat az ajtóra, vagy a szekrény mellett lévő üres helyre, és többszöri kérésre is ugyanoda mutat és ugyanazt mondja, az már elgondolkodtató. Ha csak alapból a nevét emlegetné, azon nem gondolkodtam volna ennyire el.
2011. szept. 24. 23:57
 12/13 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés, tudom, de:

Ha nincs ott semmi, akkor mégis mit látna? Nekem ez a "erre érzékenyek olyat is látnak, ami..." sosem volt egy hihető állítás, hiszen egy gyerek szeme fiziológiailag nem sokban különbözik egy felnőtt szemétől, ugyanazt a spektrumot, ugyanúgy képezi le a retinára, ahol ugyanazok a fényérzékeny sejtek vannak.

Ergó a kép nem a szemében, hanem a fejében jöhet létre maximum, hiszen lehet hogy egy gyerek még kevésbé tudja megkülönböztetni a valóban látott, és az elképzelt képeket (álmunkban mi is ezt csináljuk, olyan dolgokat észlel képként az elménk, amiket maga hoz létre). Az viszont testvérek között is csak képzelődés. Amit simán okozhat, amit említettem, hogy beszéltek róla, és mutogatjátok neki a képeit.

2011. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Mutogatni csúnya dolog. Korhold!
2011. szept. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!