Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vámpírok léteznek?

Vámpírok léteznek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen! A Vámpírdenevér!
2011. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Léteznek, mesékben.
2011. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Falko ***** válasza:
100%

Vámpírok mind az európai, mind a kelet-ázsiai hagyomány szerint léteznek. Már az ókori egyiptomiak is ismerték a vámpírokat.

A XIX. század első vámpírregényei előtt (Bram Stoker Drakulája és az azt követők) azonban a vámpírokat soha nem írták le emberszerűnek, vagy vonzónak.

Lényegében valamennyi vámpírkoncepció szerint a vámpírok tisztán szellemi lények, amelyek viszont a holttestükhöz vannak kötve, annak megőrzése nélkül elpusztulnak, energiájukat pedig az élők energiájának elszívásával nyerik - aminek során akár vért is szívhatnak.

Azaz a vámpír egy olyan ember szelleme, aki korábban, még élő korában képezte ki magát a későbbi, a Föld elhagyása nélküli túlvilági életre. (Ami azonban, rendszerint így sem hosszabbítható meg túl sokkal.)

2011. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Esetleg vérivó, ókori kultúrákban volt ilyen. Nem akarok hülyeséget mondani, szerintem az egyiptomiaknál, én is csak hallottam. Azért ittak vért, mert talán erősebbé tette őket, vagy istenáldozat volt, és ha megitták az áldozat vérét úgy lett teljes a szertartás. Minden "lényt" eredeteztetnek valahonnan. Ki tudja? Lehet régen volt.
2011. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mesében léteznek azért is nézek meg minden vámpíros mesét,filmet. de abból a hosszú válaszból most nem bírtam kivenni hogy léteznek-e vagy nem. :S :$$
2011. aug. 17. 12:38
 6/14 anonim válasza:

"Vámpírok mind az európai, mind a kelet-ázsiai hagyomány szerint léteznek. Már az ókori egyiptomiak is ismerték a vámpírokat."

Így kezdte. Szerinted? ;)

2011. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
76%
Léteznek. Mesékben és valakik gondolataiban
2011. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz róluk esettanulmányokat: [link]

Persze, a leírtak sem létezésük megerősítésére, sem megcáfolására nem alkalmasak.

2011. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A vámpír egy Transilvániából eredő mítosz, miszerint nő arrafelé egy különös gyümölcs, a birsalma :) (másnéven pagodarium/vámpire). Ezt a gyümöcsöt csak néhányan ették és a többiek úgy gondolták róluk, hogy a gyümölcs mágikus erőt ad nekik. Tessék utána járni!

Biztosat senki sem tud mondani a létezésükről, de éppenséggel biztosan voltak valamikor olyan őrültek, akik embervért ittak (Mért pont ilyen ne lett volna, ha már annyi hülyeség történt).

2011. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
léteznek
2011. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!