Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy ez az oka...

Lehetséges, hogy ez az oka annak, hogy nem tudok kilépni egy kapcsolatból? Bövebben lennt

Figyelt kérdés

27 leszek nemsokára. Nö vagyok, van egy barátom több mint egy éve.

Kapcsolatunk érdekes, mivel engem elöször csak a vadászösztön hajtott, hogy megszerezzem, mivel olyan elérhetetlennek tünt. Összejöttünk, és egymásba szerettünk. viszont én szenvedek, veszettül, engem nem tesz boldoggá. Egyáltalán nem. Elöször is nem bízom benne. Nem csalt meg, de van egy nöi megérzésem, hogy jobb, ha nem bízom benne. Folyamatos bizonytalanságban tart, sose tudom, mi a következö lépés, mikor találkozunk legközelebb, de általában heti 3szor randizunk, és hétvégente együtt is alszunk. Amikor vele vagyok, akkor nagyon jó, olyan, mint amikor a drogos hozzájut az anyaghoz. Amikor el kell mennem, vagy ö elmegy tölem, akkor 1 percen belül hatalmába kerít az erös szívdobogás, pánik, és nagyon rossz érzések törnek rám. Gyakran le is izzadok, ver a víz. Nem tudom mi ez, soha nem éreztem ehhez hasonlót férfi miatt, meg semmi miatt. Nem merem felhozni neki ezeket, nem merek öszinte lenni hozzá teljesen. Ès igen, tudom, már itt megette a fene, mert több mint egy év után bíznom kellene benne, és kellene annyira biztonságban éreznem magam ebben a kapcsolatban, hogy beszéljek neki ezekröl, és bármiröl.

Valójában én össze szeretnék költözni, mert csak úgy derülhet ki, hogy tudnánk e együtt élni, vagy nem. Èn már 27 vagyok, ö 34, és nem akarom vesztegetni az idömet. Családot akarok, biztos pontot, nem ezt. Ellentétes érzelmek vannak bennem és nem tudom mi törtenik. Már arra is gondoltam, hogy van köztünk valami láthatatlan szál, pl. elözö életben együtt voltunk, vagy volt valami közünk egymáshoz. Mert valami miatt nem tudom elhagyni. Erös nönek hittem magam, de most látom, hogy mégsem vagyok az. Szóval lehet elözö életbeli kapcsolat miatt ebben az életben ennyire gyengének lenni, hogy elviseljük, ami fáj? vagy ez csak egy kifogás, amit magamnak kerestem? Tudom, hogy ezt rajtam kívul senki nem fogja meg tudni mondani, de azért feltettem a kérdést, hátha...


2011. júl. 31. 15:54
 1/8 A kérdező kommentje:

Az idegtöl fogyok, egyfolytában. Nem tudok koncentrálni semmire igazából, mert minden gondolatomat ö köti le.

Nyugtatót szedek esténként, hogy el tudjak aludni.

Gyülölöm és szeretem egyszerre, és nem tudok szabadulni. Gyenge vagyok, vagy mással is van ilyen?

2011. júl. 31. 16:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit én is hiszek az előző életbeli dolgokban de...

ez az életed viszont most zajlik! És ez a lényeg.A mostra kellene koncentrálnod.

Szerelmes vagy ez már biztos...el kellene döntened mennyire fontos neked a párod h beszélni tudj a problémáidról.Egy kapcsolat nehezen működik bizalom nélkül.Ha meg úgy érzed nincs jövője a kapcsolatnak akkor kikell mondani azt h ennyi és ne tovább.Az érzések egy darabig még megfognak maradni viszont idővel jön majd másvalaki.Ebben nincs semmi természetfeletti csak amíg tart az érzés akkor sokmindent belemagyaráz az ember.

Érzed azt h párod ragaszkodik hozzád.Mutatja azt h neki jó ez a kapcsolat?

2011. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt...ez az intenzív állapot kb 2 éve kezdődött el és most kezd alábbhagyni.Mostmár nem gyűlölöm csak elfogadom olyannak amilyen és h nem leszünk sosem egy pár.A szerelem hormonok meg kimutathatóan léteznek abba nincs semmi természetfeletti.Idővel alábbhagynak a "tüneteid " és kitisztul az agyad utána sokmindent másképpen fogsz látni.:)
2011. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

itt egy jó link a szerelemről és annak hatásairól kicsit hosszú de ajánlom elolvasásra ha esetleg érdekel.

[link]

2011. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Èrzem, hogy ragaszkodik hozzám. Bár szeretném jobban érezni. Párszor megpróbálkoztam és eléalltam, hogy szakitani szeretnek, mert nekem ez igy nem jo. Akkor latszik rajta, h érzékenyen érinti, letör, elszomorodik nagyon, megkérdi mi a baj. Elmondom az aktualis bajt, es azon valtoztat.

Ha látom, hogy szomorú, hogy összetörik, akkor akármennyire is akarom, nem tudom tartani magam az eredeti tervhez, hogy szzakitok. Hanem megölelem megcsókolgatom és minden folytatódik tovább. De ettöl csak a saját szenvedésemet hosszabbitom meg. Már arra is gondoltam, hogy elköltözöm még a környékröl is... De ideköt a munkám, a családom és nem akarok elfutni. Az észérvek viszont nem hatnak rám. Teljesen olyan, mintha drogos lennék, és nem tudnék leállni.

Most arra gondoltam, hogy adok magamnak határidöt, a szülinapomig. Megnézem, mit lép. Ha elöall esetleg addig vagy akkor valamivel, akkor annak orulni fogok. De ha nem, akkor en kerdezek ra az összeköltözes temara. Ha nemet mond, elhagyom. Akarhogy is, elhagyom. Mert igy minden perc elvesztegetett idö!

Amugy köszönöm a valaszt, hasznos volt. Azt hittem majd jönnek a bunko beszolasok, de nem, szoval köszi még egyszer.

2011. júl. 31. 16:27
 6/8 A kérdező kommentje:

2 év? akkor nemsokára remélem is alábbhagy mindenféle érzelem, és újra a magam ura leszek! Már jó lenne.

A cikk a szerelemröl nagyon jó, köszi! Nagy igazság, föleg a közepe. Olvasása közben belegondoltam, ha elmúlik a szerelem, köztünk mi marad? szerintem semmi... én az elérhetetlenségébe habarodtam bele, és hajtott a vágy, hgy megszerezzem. ö pedig szerintem saját magán kívül nem tud mást szeretni, és talán csak a vágy hajtja. De, várok a szülinapomig, hátha elörukkol valamivel, ha pedig nem, akkor elörukkolok én. Fú, most bátor lettem és erös, köszi a cikket :)

2011. júl. 31. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha mást nem akkor tapasztalatot szereztél vele.:)

Néha sok ellentétes érzést okoz a szerelem,és sokszor teher is de vhol meg egy jó érzés.

Van hogy elkell múlnia teljesen és azt sem tudod majd mit szerettél az adott emberben.

De van h megmarad utána utána a kötődés a szeretet érzése csak sokkal egészségesebb (érettebb)formában.Nem véletlenül mondják h a szerelem elvakít stb.

De ha végül mégis kitartassz az adot ember mellet akkor hasznos folyamat ez.

Van még egy érdekes dolog amit szoktak mondani a szerelemmel kapcsban.Sokan az érzést szeretik a szerelmet abba szerelmesek..,lehet hülyén hangzik de van ilyen is.(Ez arról jutott eszembe h írod mennyire intenzíven éled át ezt az egészet)Ez esetben mindegy a személy elég csak h a kiváltója legyen az érzésnek.

De ezekre úgyis te jössz rá ha tovább vizsgálódsz magadban.:)

Amúgy igen tudományosan is igazolt h a szerelemi hormonok hogyan működnek és h meddig aktívak.Másfél évet szoktak emlegetni amíg tart ez az időszak de szerintem ember ill. kapcsolatfüggő.Én most 2 év után érzem azt hogy nincs már az hogy elborítja a fejem a köd ha arra a bizonyos személyre gondolok és nincs már az a magas hőfokon való égés mint anno.Persze szeretem még nem mondom...nálam nem múlt el teljesende már megtudok lenni nélküle.:)És ez jobb is a hisz nem jó függni senkitől.

Örülök hogy tetszett a cikk sztem sok jó dolgot ír le aligha akad részletesebb tanulmány erről a témáról:-)

2011. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy az alapján amit írsz róla szerintem szeret téged,,csak tudod ilyenkor bizonytalan az ember sokmindent nem hisz el h a párja hűséges szereti stb.,

mindig megerősítést várunk főleg mi nők..:)

Lehet egyébként h a barátod is elég bizonytalan ember esetleg saját magával szemben is?Érdemes még dolgozni ezen a kapcsolaton ha pedig nincs jövője akkor úgyis tudod a választ.De remélem sikerül ez alapján amit írsz nem lehet rossz ember .:)

2011. júl. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!