Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezo-hívők! Hogy is van ez?...

Ezo-hívők! Hogy is van ez? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ha léteznek különféle természetfeletti hatalmak, akkor miért van az, hogy a becsületes, visszafogodtabb embert eltapossák? Máshogy mondva, az ilyen típusú emberek kihalnának, míg az agresszív/hazug (jó alkalmazkodó) emberek túlélnének. Most nem sajnálkozni akarok, hogy "jaj, miért ilyen gonosz a világ", ez csak egyszerű evolúció, a természet törvényei. Az erősebb elnyomja a gyengébbet. Ezt nem tudom összefüggésbe hozni a természetfeletti dolgokkal, ez nagyon is természetes, és valós szerintem. Mit gondoltok erről?
2011. júl. 19. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hiszek a term.feletti hatalmakban,de abban már nem,hogy aki rosszat tesz az"visszakapja".
2011. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, de akkor mi értelme az egésznek?

Persze olvastam már olyat, hogy a reinkarnáció szerint ugye mindenkinek van karmája. És akkor ez felelős ezekért a dolgokért. Mindenkinek meg van a személyes története, és így jön létre az egyensúly, hogy van rossz is, jó is. Mindenki tanul valamit itt léte alatt.

2011. júl. 19. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem a kommentedet..."Hogy is van ez?"-Micsoda?
2011. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. :)


Igazából az érzelmeseket lehet eltaposni, a naivakat, a hiszékenyeket, a sajnálkozókat. Aki becsületes, aki visszafogott, az nem naiv, az okos, talpraesett, megfontolt, józan, és nem veszi fel a kesztyűt azokkal, akik önzőek...az ilyeneket nem lehet eltaposni ám. :)


a Természet törvénye az, hogy a gyenge "elhullik" ez tény, de vajon az önző ember az erős, aki elvakult, elfogult, nem lát az orránál tovább, csak magával van elfoglalva, saját magát fogságban tartva vágyaitól, ragaszkodásától? a Természet rendje szerint inkább ez utóbbiak a gyengék, mivel saját magukkal nem képesek még felvenni a harcot, nem úgy mint az önzetlen(nem az érzelmes, az még mindig az önzéshez tartozik).


Másrészről a Természet az egyénekkel felismertetni szeretné az élet igazságát, azt, hogy mitől lehetnek boldogok, hogy hol van a boldogság...tudod a Természet egy nagy Egész, vagyis aki önző, az a Természet "ellen" cselekszik, mivel az önzés az egységet szétszedi, mintsem összetartaná...a Természet viszont az önző magatartásra visszahat, hogy az egyén észrevegye valamit elhibáz...és biztosítja az egyéneknek a lehetőséget mindaddig, amíg azok be nem látják tévedésüket, hogy eztán szabadak és boldogok legyenek...a Természet az ember létét el nem veszi, és ehhez(fejlődéshez) persze ad következő életeket, hogy szépen sorjában tanulhassák meg az emberek, hogy mi a "rend"...A tanulás lényege tehát az, hogy elkoptassuk önző énünket, hogy a tisztán szeretni tudó önzetlenné váljunk mindörökre. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!