Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Előző életembe lehettem katona?

Előző életembe lehettem katona?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem, hogy az voltam. Amikor katonás történeteket olvasok vagy hallok akkor úgy érzem, hogy azok velem is megtörténtek és hogy tudom miről van szó. Azt hiszem, hogy azt a feszültséget, félelmet amit egy háborúban érezhetnek a katonák azt valamilyen szinten én is átéltem. Nagyon sokat tudok gondolkozni katonás dolgokról és néha előjönnek "emlékek" helyekkel, személyekkel, történtetekkel. Néha már álmodtam is dolgokat amik elég valóságosnak tűntek. Egyszer amikor osztálykiránduláson voltam Egerbe (a várba mentünk) akkor kezdődött el az egész. Mondjuk előtte is volt valami de nem annyira. Vannak ott a várba lezárt részek, a hülye fiúk megakarták ijeszteni a lányokat és kitalálták, hogy szellemet láttak és elkezdtek rohanni vissza. Elkezdett mindenki szaladni (én is velük) és akkor hirtelen fura érzésem lett és bevillant nagyon halványan valami. És végig tiszta más volt minden. Lehetséges, hogy katona voltam vagy valami hasonló?

14L


2011. júl. 2. 14:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
nekem is néha bevillannak képek.. elég furcsák mer mindig meghalok bennük és érzem a fájdalmat is :S
2011. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
simán
2011. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Menj vissza oda, amikor elsőként felvetették neked, lehetett előző életed! A kérdés az, mi célt szolgál egy lehetséges előző élet?


Mennyi inkarnáción keresztül fogod ledolgozni a karmádat?

Jómagam az írott történelem több, mint 5000 éve alatt nem vettem észre, hogy az emberiség jobb lett volna. Igaz lehet hát-e ez a reinkarnáció? Indiában nyomort, kasztrendszert, szociális érzéketlenséget, egy embertelen világot szül, ahol a "Szent tehenek" megszámlálhatatlan balesetet okoznak, de nem eszik meg őket, inkább tömegek éheznek.


Nyugaton bombaüzlet, és kitérés az Isteni igazságszolgáltatás elöl, az élet végén.


Nem voltál katona, mert nem volt előző életed, csak egy van: MOST!


Talán egyszer mégis megnézed:


[link]


Ha nem, megnézi más!

2011. aug. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Könyörgöm.

Jézus is hitt a reinkarnációba ,sőt nem egyszer járt Indiába is, és ha Jézus most élne akkor bizonyára a keleti vallások állnának a legközelebb hozzá.

Én értem ,hogy nagyon elszántan akarja terjeszteni a keresztény hit vallást,de nézze meg: ahova mennek ezek a hittérítő,utcán megállítós emberek ,mindenki menekül előlük. Egyszer egy egész szökőkutat "takarítottak" ki.

A vallás nem választja el ,hogy ki jó és ki a rossz ember.Nem az számít ,hogy miben hisz, ami igazán fontos az szinte! minden vallásban megtalálható.

Nem félek ,attól ,hogy egyszer VÉGE! Tehát nem azért vallom én is, hogy a reinkarnáció létező dolog. Ha valami hibát vétettem 20 évesen ,majd 50 évesen meghalok ,akkor nem a pokolba kerülök és szenvedek, hanem az Isten AD EGY ESÉLYT, hogy kijavítsam a hibámat és hogy megbűnhődjek egy MÁSIK életben.

Szóval, kérem! Senkit nem tud meggyőzni. Akinek az a Sorsa ,hogy tagja legyen ennek az elégé fanatikus vallási csoportnak ,azt majd a Sors odasöpri.

2011. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nézd, jómagam szimplán Bibliát olvasok. Momentán ott nem olvastam a reinkarnációról, ellenben Jézus Lukács Evangéliumában a jobb oldali latornak így szól: bizony mondom, ma velem leszel a paradicsomban.


A koldus Lázár és a gazdag példázatában Paradicsomot és poklot olvashatunk, de a kereszthalál maga - mint történelmi tény - is értelmetlen a reinkarnációt feltételezve.


Téged meggyőzni nem kell már, vélhetőleg az ezoterikus kiadványok győztek meg, amelyek csábító cukormázba kínálva

kínálják azt a világnézetet, ami keleten egyébként idegen. Ott ugyanis az újbóli testet öltés gondolata, egy igen nagy teher.


Kinek a pap, kinek a playstation, - ha érted mire gondolok. De vagy Neked hazudtak, vagy nekem.

2011. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

De most vágod miről beszélek?


1. Biblia szépen meg van szerkesztve, ugye te sem gondolok komolyan ,hogy abba nem nyúltak bele...


2. Ez a lány HISZ a reinkarnációba. Most Ő is keressen egy kérdést amibe a pokol meg a mennyország a téma és térítse a népet ,hogy LÉTEZIK REINKARNÁCIÓ és ez igaz és hazudnak nektek? Mutassál egy olyat!



És igen én inkább nekik hiszek ,mint az egyháznak és annak a néhány meglehetősen buzgó embernek ,akik megpróbálják rám erőszakolni az ő vallásukat. Beszélnek a bűnökről, meg arról ,hogy mindenki aki nem keresztény a pokolba fog jutni és ott fog szenvedni öröké. Ez nem normális dolog.


És mint elmondtam ,a vallás nem választhatja szét az embereket. Lehet valaki iszlám,zsidó, keresztény hindu stb., de attól FÜGGETLENÜL lehet JÓ és ROSSZ ember. Ha nem erőltetnék ezeket a dolgokat,és esetleg hozzád a hasonló erőszakos emberek nem nyomnák a népet és nem húznának falakat ,akkor egy jobb világba élnénk.

2011. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Jómagam vágom - szavaiddal élve -, mit beszélsz, de pont, úgy, mint a "vágom" kifejezés a "Big Brother" első hazai verziójának a terméke, úgy te magad is annak a zagyvaságnak, amit eléd tárnak. Gondolok itt a Biblia "szerkesztésére" , melyet természetesen nem tudsz bizonyítani, sem pedig a Zeitgeistből vett gondolatmenetekre, teszem azt az egész "vallás" a pénzről és a hatalomról szól. A Krisztusról szóló hit történelme során minden korban voltak, akik azt a maguk aljas hasznára fordították, azaz pl. Isten nevében vettek birtokba, taszítottak szolgasorba, vagy mészároltak le embereket, ha nem vették fel az aktuális hitbéli irányvonalat. Utóbbit gyakran a javaik kiforgatása miatt, mintegy ürügyként.


Szavaidból a gyűlölet árad, miért nem ügyelsz arra, miközben az elődöket elítéled éppoly erőszakossá válsz te magad is kicsiben?!


Miért nincs nekem jogom megkérdőjelezni a reinkarnációt? Avagy megosztja-e az embereket, ha mi megkérdőjelezzük a karma-tanokat? Vágod, hogy a lélekvándorlás, mint igazság nincs kőbe vésve?

Vágod-e, hogy miközben a megosztó vallásról írsz, a darwinisták manipulatív húzásokkal, hamisításokkal és módszeres propagandával, és az ellenérvek figyelmen kívül hagyásával osztották meg az addig hitükben zavartalan jámbor embereket?


Vágod-e, hogy a kommunista Szovjetunió, és Kína vágta le emberek seregét pusztán azért, mert nem fogadták el a központi irányítást és az ateista szemléletmódot?

Vágod-e, hogy a tibetiek életét, akik a reinkarnációt vallják, nem a katolikus Spanyolország, hanem a kommunista Kína nyomorítja?


Vágod, amint leírtam, nem célom a megtérítése senkinek, hiszen leírtam, ha nem nézi meg a linkelt filmet, majd megnézi más?! Pusztán az előző életeket kérdőjeleztem meg.


Te megkérdőjelezhetsz mindent, ami Jézus Krisztussal kapcsolatos! Milyen évet írunk most? Vágod ki számolta ezt vissza - noha tévesen - és kinek a feltételezett születéséhez képest? Vágod, hogy hétnapos periódusokban élünk?


Vágsz valamit, vagy csak hadarsz izomból?!


Ébresztő! Arrogánsak lenni mi is tudunk lenni Jóuram!

2011. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Akkor csak egy kérdés: TE tudod-e bizonyítani, hogy NINCS előző és következő élet?


A többi zagyvaságod nem érdekel.

2011. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Előbb visszakérdeznék: Te tudod bizonyítani, hogy amit írtam zagyvaság?


Amit pedig kérdezel, nem tudom bizonyítani, ellenben a bizonyíthatóan létező és kereszthalált haló Jézus állítólag beszélt arról, "csak egyszer élünk!"


A Te ellenséged nem én vagyok.


Legyen kellemes hétvégéd!

2011. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, én őszintén hiszek Szűz Máriába ,hiszek Jézusban ,hiszek abban ,hogy van valami ami irányítja az egész mindenséget. Hiszek a kereszténységbe ,hiszem ,hogy ez egy jóságos vallás.


Jézus,nem biztos ,hogy azt mondta. És nem biztos ,hogy úgy értette.


És bizonyítani tudjuk. Nem egy aprócska gyermek van ,akik képesek visszaemlékezni. Egy libanoni 3 éves kisfiú ,folyamatosan arról beszélt, hogy meghalt egy autóbalesetben .Elmondta pontosan a neveket, az autó rendszámát, a dátumot. Honnan tudta volna? Senkije nincs a szülein kívül,akik eleve nem hittek a reinkarnációba ,mivel iszlámok. De mégis kinyomozták és megtaláltak egy bíróság aktát ,ami legalább 40 éves . Egy 3 éves kisfiú ,hogy lett volna képes bármi ilyenre?

Persze , mondhatod ,hogy hazudott vagy egyéb... de mi értelme lett volna?Nem szegények, szeretnek átlagemberként élni.

Én félig libanoni vagyok. És én ismerem ezt a családot. Nem hazudnak. Azóta hiszek benne.


De ezen felesleges vitatkoznunk, hiszen te is hiszel valamiben ,mi is. Ez is a Sors.

2011. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!