Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen meditáció-oktató...

Milyen meditáció-oktató könyvet ajánlotok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Eléggé hirtelen haragú vagyok, és sokszor vagyok ideges, stresszes, depressziós, stb. Ezt szeretném meditációval orvosolni.


Amiket olvasgattam, eddig azok a meditációs gyakorlatok tetszettek, ahol a páciens természetbe "utazott" (pl erdő, fa, tenger alja, stb).


Meditáció terén teljesen kezdő vagyok.


2011. máj. 4. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem könyvből nem sikerült megtanulnom meditálni, de a netről le tudsz tőlteni, meditációs zenéket, amikre rábeszélnek, úgy biztos sikerül,csak legalább 20-40-szer kell gyakorolnod mire sikert érsz el. Szerintem a lényege, hogy ha leérsz arra a nevezzük, mély szintre, igyekezz ne elaludni, ezt a szintet minden este elalvás előtt eléred.
2011. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kapcsolj be valami kellemes, lágy zenét, ülj le kényelmesen, csukd le a szemed. Figyelj a légzésedre, legyen szabályos légzés (belégzéskor tüdő ki, has be, kilégzéskor fordítva). Ha valahol feszül a karod, vállad stb. igazíts az ülésen.

Lecsukott szemhéjad mögött képzeld azt, hogy a hatalmas tenger közepén egy kiemelkedő szikla csúcsán ülsz. A nap lemenőben van, és te nézed a tenger vizét. Látod, amint a habokon megcsillan a lemenő nap fénye, látod, amint a hullámok egyre inkább elcsitulnak, s egy idő után a tenger teljesen mozdulatlan, teljesen síma.

Figyeld ezt magad előtt, figyeld a csendet, a békességet. Közben lement a nap, feljöttek a csillagok. Ahogy felnézel az égre, tele van rengeteg apró világító csillaggal, ahogy lenézel magad elé a vízre, tele van rengeteg apró világító csillaggal.

És te ott ülsz a csillagok között, melyek körbe-vesznek téged: alul, felül, oldalt, mindenütt.

Érezd a békességet, érezd a mindenséget, érezd, hogy egy vagy a mindenséggel, egy vagy a világgal!


Ha eluntad, vagy véget ért a zene, az előtted levő képen lassan feljön a nap, kivilágosodik. Ragyog a kék ég a napsütésben, te boldog és kiegyensúlyozott vagy. Lassan kezj el figyelni a körülötted levő hangokra. Mozgasd meg a kezedet, lábadat, lassan nyisd ki a szemed.


Kedves egészségedre!

2011. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ruediger Dahlke: Belső utazás
2011. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdv,

Írtam privát üzenetet, olvasd el.


Querbis

2011. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Balogh Béla :A tudatalatti tízparancsolata (CD-vel)
2011. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Igyekszem megtalálni belső békémet (ha van egyáltalán olyanom:) )

2011. máj. 5. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!