Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy lekapcso...

Mi az oka annak, hogy lekapcsolódik a közvilágítás, ha elmegyek alatta?

Figyelt kérdés
Persze nem állandóan. Van, hogy egy este 2X-3X is, de van mikor hetekig nem. És csak 1-1 lámpa, nem az egész sor, és mind1, hogy kocsival megyek, vagy épp sétálok. Évek óta ez van, gondoltam mostmár megkérdezem, hátha valaki tudja az okát. Értelmes válaszokat kérnék, ne vicceljétek el!
2011. máj. 4. 15:10
1 2
 11/13 BlackSword ***** válasza:
Tudom... Én mérnök leszek, és tanultuk is, mert amikor a darut kell elhelyezni, ott figyelni kell arra, hogy a daru sugarában ne legyen benne vezeték... De ahol lehet ma már leviszik a föld alá...
2011. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

[link]

A hivatalos elnevezése a jelenségnek : Slider és van erre egy amolyan elnevezés is akik ezt észrevették magukon: Sliders.

olvashatsz a neten róla beszámolókat a történtekről. Jómagam is ide tartozok, sokszor volt már ilyen velem :D

2012. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 tűzgömb válasza:
Ennek az az oka, hogy nátrium fényforrásokat használnak a közvilágításban melyek a gázkisülés elvén működnek. Amikor ezek a fényforrások elöregszenek megváltozik villamos paraméterük, (megnövekszik az ív feszültség) magyarul addig növekszik az ellenállás a lámpában amíg ki nem alszik. Miután kialudt addig nem gyújt vissza ameddig ki nem hűlt. A visszahűlés időtartama harminc és egy perc között van. Ez periodikusan ismétlődik.
2014. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!