Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a théta meditáció és...

Mi az a théta meditáció és hogyan lehet elérni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg az Agykontroll c. könyvben olvashatunk a théta szintről. Ez a legmélyebb szintje annak, ahova az emberi tudat lejuthat, az a szint, amiből minden ered, ahonnan az univerzum materializálódik, az az Elme inaktív állapota ez, ami minden létéért felelős. Amikor az egyén ezt az állapotot veszi fel, akkor szedhet ki a legtöbbet az "Egészből"...minél jobban azonosul vele, annál inkább szabadul meg korlátaitól. Amikor teljesen elsajátította az egyén ezt az állapotot, akkor került a krisztusi tudatba, amikor is a teljes boldogság járja át, képes manipulálni az anyagot, a fizikai törvények felett áll, mivel eggyé lett az egyetlen Elmével....tulajdonképpen bejutott a mennyországba ha biblikusan akarunk fogalmazni.


ez a meditáció akkor érhető el, ha az egyén képes megállítani teljesen, nullára a gondolkodását direkt mód...ekkor felveheti az elme valós stádiumát, de ez nagyon nehéz feladat, és iszonyat sok gyakorlás kell hozzá, ezért is vannak "magasabb" szintek, amin célszerű előbb végigmenni.


ui: lehetséges, hogy tévesen adtam le a dolgot, de ha jól emlékszem az Agykontroll könyvben volt a théta szint...és ha jól értettem tényleg ez a legmélyebb.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon érdekes. Ha elolvasom a könyvet és gyakorlom akkor tényleg sikerülhet? És bárkinek?
2011. ápr. 12. 10:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Ki a könyv írója?
2011. ápr. 12. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:

José Silva : Agykontroll


ez a könyv címe, ha figyelmes vagy és becsületes, akkor szépen, türelmesen elérheted majd a thétát. De ha jól tudom, bár én nem olvastam az Agykontrollt, csak a gyakorlatok vannak benne, konkrét magyarázat, hogy miért is vannak szintjei a tudatnak az asszem nincsen leírva, ahogyan az sem, hogy miért van ekkora befolyás az emberi elmének. ha ez is érdekel, akkor lehet egy másik könyvvel kell kezdj, vagyis másik könyvet kell elolvass, hogy tud egyáltalán mi van...mert szerény véleményem szerint az Agykontroll csak a hogyanra ad válaszokat, de a miértekre nem...ha neked elég a "hogyan", akkor sok sikert, ha nem, akkor szólsz és adom a "miérteket". :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Van 1 sejtésem a szintekre bár ez csak az én véleményem. Szerintem azért vannak a tudatnak különbözö szintjei mert különbözö hullámokat bocsát ki az agy ami az aktivitására utal. Úgy mint béta, alfa, théta és delta. De lehet hogy a kettö egy és ugyan az. :)
2011. ápr. 12. 15:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért kíváncsi lennék azokra a miértekre. :)
2011. ápr. 12. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:

szia. :)


én inkább úgy fogalmaznék, hogy azért vannak az agynak különböző hullámai, mert a tudatnak különböző szintjei vannak. nem mindegy melyik okozza a másikat...:)


amúgy pedig ahogyan fizikális megvilágításban is vannak szintek...gondolom nem kell kitérjek rá, az eddigi legmélyebb szinttel az anyagban a kvantumfizika foglalkozik...úgy szellemiekben is van, amit nem egy műszerrel fognak konkrétan megmérni, csak azt, ahogyan az agy reagál az elme mélyebb szinteken való állapotánál...:)


odaadom akkor a művet, ami megadja a miértekre is a választ, de szólok a leírás mély figyelmet igényel, nyitottságot és türelmet...ne ijedj meg van benne egy két idegen szó...ha esetleg mégis csak gondod támadna az értelmezésével, akkor szólj bátran és segítek. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. ápr. 13. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Agykontroll-t szintén ajánlom. Türelemmel és megfelelő relaxálással az alfát thétáig mélyítheted.
2011. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én voltam théta agyi-állapotba, teljesen ugyanaz mint az alvásparalízis, azthiszed hogy tudsz mozogni de gyakorlatilag nem tudsz kimászni az ágyból, a szoba ugyanúgy néz ki kis változásokkal, a lényeg hogy már az asztrálvilágban vagy ha idáig lekerülsz.

De nagyon nehéz oda lekerülni, nekem is csak 3szor sikerült.

Arra törekedj hogy képeket láss az alfábakerülős ellazulás alatt, ezek ne ijesszenek meg, sőt semmi se ijesszen meg, és nagyon el kell lazulnod, ehhez álmosságérzet is kell.

Gondolhatsz bármire, a lényeg a képeken van, mégha csak foszlányok (nem foltok), akkor már jó irányba vagy, de ellazulás is kell.

2012. máj. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!