Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen meditációs könyvet...

Milyen meditációs könyvet ajánlotok, amiből könnyen megtanulhatok meditálni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 01:46
 1/10 anonim ***** válasza:

én magam ebből tanultam meg, nagyon hasznos egy könyv és nem is kerül nagyon sokba.

[link]

2011. márc. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Desimaru, Taiszen: Az út gyakorlása

[link]

2011. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hiroshi Motoyama: Minden, amit a csakrakrol tudni lehet c. konyve.

Ez a konyv a joga tanitasrol is szol, de mar a meditalast is nagyon reszletesen bemutatja.

2011. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ilyen keleti tanítók által írt könyveket nem szeretem, mert nagyon sok mindent várnak el tőlünk(nyugatiaktól). múltkor kikölcsönöztem osho meditáció c. könyvét, és abba állítólag olyan meditációs technikák kerültek, amik megfelelnek a nyugati embernek. van pl. egy olyan hogy 40 percen keresztül forgassam a szemem ide - oda (ez az egyik technika 1. vagy 2. része), én már az első fél percben feladtam, mert szó szerint alig bírtam mozgatni a szemgolyóimat. szóval a keleti mesterek magukból indulnak ki..ők már gyerekkoruk óta ezt csinálják, könnyen beszélnek. az első válaszoló által ajánlott könyv hasznosnak tűnik; de biztos hogy nem jógagyakorlatokra tanít ? transzcendentális meditációról szóló könyvet ismertek ?
2011. márc. 12. 15:20
 5/10 anonim ***** válasza:

sajnos a meditáció eredtei értelmében nem könnyű.

Ami könnyű, felszínes, az meg nem meditáció, csak bitorolja a nevet.Sok értelme nincs. Ez egy tradícionális tudati technika: nem lehet domesztikálni. És nem is érdemes, a felszines tudati technikák ártalmasak is lehetnek.

Desimaru mesternél nem olyat fogsz találni, ami árt, hanem ami megnyitja a megismerés felé a tudatodat, tisztítja. Gyakorolni kell, ha az igazi tradícionális meditációt megakarod ismerni.

2011. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
leírnál egy technikát ami Desimaru - tól származik ? csakhogy lássam, hogy olyan könyvet veszek meg amiben VANNAK meditációs technikák, nemcsak az eredetéről, a hatásairól stb írnak
2011. márc. 13. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:

a za-zen: ülőmeditáció - Buddha-tartásban.

Gyakorolni kell, mert olvasni, beszélni róla vagy csinálni nem ugyanaz. Az ülőmeditációban letisztul a tudat, az örvénylő zavaros kavargások. És olyan lesz, mint egy tiszta tó, aminek tükrében megjelenik a Hold.

Egy zavaros, háborgó tóban a Hold, (a világ) nem jelenik meg, vagy csak torzan, egy tiszta "üres" tóban - a tudatban- a világ úgy jelenik meg, amint van, pontosan, szépen.


[link]


és itt néz körül:

[link]

üdv!-anna

2011. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
te mióta csinálod ? milyen eredményekkel ?
2011. márc. 14. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Dely Károly Jóga /~1961 /
2011. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
megvettem Deshimaru - tól Az igazi zen c. könyvet.
2011. márc. 19. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!