Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet, komolytalannak tűnik a...

Lehet, komolytalannak tűnik a kérdésem, de engem elgondolkodtat. Halálunk után szerethetünk e szerelemmel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy halálunk után kitágult tudattal,több előző élet függvényében szeretetté szelídülhet.Ki tudja milyen "szereposztásban"találkozhattunk előzőleg?Számomra ez csalódás lenne,mert én szeretnék hinni az örök szerelemben.

Tudom,hogy nem hisz mindenki a reinkarnációban.Ez nem is gond,de ha lehet,most azok írjanak,akiket hozzám hasonlóan elgondolkodtat ez a kérdés.


2011. márc. 5. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

A legteljesebbel.

Halálod után, ahogy a tested egyesül az anyaggal, úgy a tudatod, te magad, vissza tér a közös tudatmezőbe, ahol átérez, megtapasztal minden létezőt, a személyiségjegyek, gátjaid már nem lesznek fontosak, és lassan eggyé válsz mindennel.

2011. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
halálod után törölve lesz a születésed regisztrációja és tíltva a lelked.
2011. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aranyecset.

Előbb jó lenne definiálni, mit értesz szerelem alatt. :)

egyébként én halottam egy olyat, hogy az emberek csoportokban reinkarnálódnak, vagyis egy térségben pont ezen dolgok és a feladatok miatt. :)

de mindenesetre ezt a szerelem dolgok kéne megbeszélni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves LastOne Left!Rájöttem,hogy ezt a fogalmat nem is olyan könnyű definiálni.Talán az összetartozás,a feltétlen szeretet,a pótolhatatlanság,és az emlékeim.Az érzés amit éreztem és kaptam egy szerelmes férfitól.

Biztosan tudom,hogy volt már közös életünk,és abban is,hogy nem ez volt az utolsó.15 éves volt,mikor meglátott,és tudta,hogy én leszek a felesége.Egyszerelmű volt.Küzdött értem.Nagyon korán,hirtelen ment el.Halála előtti napokban volt egy álmom,melyben fölém hajolt,és közölte,hogy majd"álmaidban jelentkezem".Ennek két éve,és igen jelentkezik.Sok különös jelenségről is írhatnék még,de félek nem úsznám meg a mindent jobban tudók véleménye nélkül.

2011. márc. 6. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Aranyecset. :)


Egy fontos dolgot jegyeznék le.

Nem tudom mennyire vagy informálva a valóságról, de azt gondolom tudod, hogy van egy olyan, hogy Isten, ami mindent és mindenkit feltétel nélkül szeret, és azért, mert minden Önmaga szerves része. Ha pedig mindennel egyenértékűen bánik, és mindennek a legjobbat akarja, akkor neked nincsen szükséged arra ,hogy aggodalmaskodj, hiszen csak rábízod magad és majd Ő tudja mi a valós jó neked...nem neked kell ezen gondolkodni. :)

A szerelem egy kényes téma...a valós szerelem az nyilván az univerzális, totálisan önzetlen szeretetre épül...tehát vágy és ragaszkodás, kötődés, függés nem szerepel benne. Ha ezek közül bármelyiket is érzed, az csak elhomályosítja a valós szerelmet. Ha pedig ezeket figyelembe vesszük, akkor bizony nemhogy halálunk után, de örökké szerethetünk szerelemmel, ami tiszta és józan, felüdült érzés. Szavakkal persze nehéz leírni, de a feltétel nélküli szeretettel egyenlő, plusz egy érzet, amiről te is beszélsz, hogy "ő az"...nevezhetjük inspirációnak is. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm LastONE lEFT.

A feltétel nélküli önzetlen szeretet,és valami plusz.

Örökké fájni fog,hogy halála órájában nem foghattam a kezét.Éjszaka,kórházban érte a halál.Nem tudom meddig élek,de azt tudom,hogy Ő várni fog.Ha egyszer átlépem azt a bizonyos küszöböt

2011. márc. 10. 20:57
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat,a vége lemaradt.Folytatom.

......ott lesz,hogy megfoghassa a kezemet.Szerintem ez az a plusz.

2011. márc. 10. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Aranyecset. :)


Próbáld meg elengedi az önsanyargatást, hogy örökké bánni fogod, és a ragaszkodást, függést arra, hogy biztos majd foghatja/fogja a kezed...ezzel csak eltakarod az igaz szerelem érzését...a feltétel nélküli szeretetben nincsen vágyódás, pont azért feltétel nélküli...vágynak az önzés enged teret, ami tévedésen nyugszik, és a szavaidból ítélve te éppen azt teszed...szabadítsd meg magad e dolog fogságából, és érezd Őt úgy is, hogy már nem él itt velünk. Meg tudod tenni, mert az a plusz, amit írtam az, hogy belül, az elmédben tudod, hogy Ő az...nem pedig az, hogy foghatod majd a kezét...ha pedig ezt a kézfogást csak képletesen érted, akkor azt kell mondjam, hogy már most ezt teszed...de a vágyaddal, ragaszkodásoddal úgy ahogyan van elfeded ezt, és nem látod emiatt a tényt, miszerint EGY vagy nemhogy vele, de minden mással is. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves LastOne Left!

Köszönöm a válaszod,igazán jó volt olvasni.Hétköznapi gondjaim eltávolítottak a "gyakori kérdések"világától.Sajnálom,hogy csak most reagálhatok kommentedre.

Az a bizonyos kézfogás természetesen csak metafóra,mégis magam előtt látom a jelenetet.

Férjem temetése után néhány nappal érdekes álmom volt.Egy havas hegycsúcsra igyekeztem feljutni.A küzdelem reménytelen volt.Ekkor a férjem föntről a kezét nyújtotta,s a segítségével feljutottam.

Tudom,hogy ez csak egy álom,a kézfogás szimbóluma azonban egy csodálatos nekem szóló üzenet.Várni fog rám.

2011. júl. 9. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!