Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Furcsa lényt vetett partra a...

Furcsa lényt vetett partra a víz. Valaki emlékszik?

Figyelt kérdés

Még kicsi voltam mikor láttam a híradóban, hogy valami 5 méteres lényt vetett partra a víz. Nem tudták megmondani hogy mi lehetett az pontosan. Engem azóta is érdekelne. Valaki tudna mondani valamit erről a dologról?

Olyan 1999-2000 körűl lehetett.


2011. febr. 26. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem halványan rémlik valami, én is kicsi voltam, de tökre érdekelt a dolog. Talán valamilyen mélytengeri élőlény lehetett, nem?
2011. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem tudták beazonosítani. Azóta pedig nem találtam semmi infót róla. Meg azt hiszem mikor mutatták, már fel is volt darabolva. De azért megnézném még egyszer azt az adást.
2011. febr. 26. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Montauk monster


keress rá

2011. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:Ez 2008-as.

Ő 1999-2000 dátumost keres.

2011. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismereteim szerint (kb. akkortájt lehetett) találtak egy "bojtosúszójú halat". A tudósok azt hitték, hogy kb. 80-100 éve kihalt ősi mélytengeri hal. Talán az indonéz (?) szigetvilág halászai mondták a tudósoknak, hogy esetenként még szoktak ilyet kifogni. Pár évvel később sikerült is, de mire Amerikából a tenger-biológusok odaértek, az is kimúlt, mert rosszul kezelték a halászok.
2011. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

erre gondolsz:


A BBC értesülése szerint ritka őshal-fajt fogott ki egy indonéz halász. A Latimeria menadoensis első példányát 1998-ban fogták ki, az őshal akkor hálóba akadt rokona jóval gyakoribb. A BBC híre arról szól, hogy egy indonéz halász, Justinus Lahama két hónappal ezelőtt Celebesz északi partjainál a csónakjába emelt egy furcsa halat. "Hatalmas volt, foszforeszkáló zöld szemekkel. Ha éjszaka fogom ki, biztosan visszadobom félelmemben!" A halász egy bojtosúszójú őshalat, valószínűleg a Latimeria menadoensis egy példányát fogta ki.

A bojtosúszójú őshalak 350-400 millió évvel ezelőtt is éltek. Az állatról egészen 1998-ig úgy gondolták, hogy 70 millió évvel ezelőtt kihalt, akkor azonban Dél-Afrika partjainál hálóba akadt egy élő példány. Azóta Madagaszkártól északra, a Comore-szigetek környékén több mint 300 példányát kifogták a fajnak, amit a tudósok Latimeria chalumnae-nek neveztek el.

A biológusokat később újabb meglepetés érte: helyi halászok az afrikai élőhelytől több ezer kilométerre, Indonéziában fogtak egy bojtosúszójú őshalat. A boncolás és a DNS-vizsgálatok után kiderült, hogy az állat génkészlete 3,5 százalékban különbözik az Afrika mellett fogott példányokétól, ezért új fajként írták le. Azóta sikertelenül próbáltak találni újabb példányt az indonéziai vizekben. Egészen mostanáig.

A Lahama által kifogott hal még 17 órán át élt egy parti étterem medencéjében. Az 1,3 méteres, 50 kilós állatot ezután jégre tették, és a tudósok most azt vizsgálják, hogy valóban az 1998-ban kifogott Latimeria menadoensis-szel van dolguk.



Peter Forey a londoni természettudományi múzeum őshalszakértője szerint a lelet megerősítheti azt a feltételezést, hogy egy nagyobb populáció él Indonézia vizeiben. Talán kiderül az is, hogy mikor és miért vált ketté az ázsiai és az afrikai bojtosúszójú őshalak fejlődése, és hogyan kerültek egymástól több ezer kilométerre.

A bojtosúszójú őshalak megnyúlt, apró lábra emlékeztető uszonyukról kapták a nevüket. Több százmillió éve is így néztek ki, mint a ma élő őskövületek, a Chicagói Egyetem tudósai augusztus elsején szerdán jelentették be, hogy találtak egy 400 millió éves bojtosúszós fosszíliát. A bojtosúszójút a Convention on International Trade in Endangered Species (CITES) a veszélyeztetett fajok között tartja számon

2011. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, hogy szinte biztosan erről láttam a filmet pár évvel ezelőtt. Kösz.
2011. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!