Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz, hogy közvetlen halálunk...

Igaz, hogy közvetlen halálunk után 21 g-mal csökken a súlyunk?

Figyelt kérdés
Van ennek köze a 'lélekhez'?
2011. jan. 15. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
A levegő távozik a tüdőnkből, és ezért könnyebb lesz a súlyunk.
2011. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Állítólag igaz. Én a szkeptikusok közé tartozom, de nem tudom azt a magyarázatot elfogadni, hogy a levegő távozik a tüdőből. Ha egy picit is utánanézne valaki ennek, akkor tudná, hogy akkor ez nem lehetne mindig pontosan 21 gramm.

Szóval ez a magyarázat nálam elbukott.

Minden más tudományos (és kevésbé tudományos) elméletet szívesen fogadok, én is kíváncsi vagyok ennek a jelenségnek az okára.

2011. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Többször mérték és tudományosan nem megalapozott.
2011. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Párolognak a testnedvek stb. Eltűnnek az ilyesféle testünk által termelt anyagok, mivel minden elhal.
2011. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erről már én is hallottam.


Szóval fogtak egy csomó haldokló embert, rátették egy mérlegre, és megvárták, amíg ott meghal? Vagy mi más módja van annak, hogy ezt megmérjék, pontosan a halál beállta után?


Egyébként is, nem túl sok az a 21 gramm? Én abszolút nem hiszek a lélekben (hadd ne részletezzem, hogy miért), de ha el kéne képzelnem, akkor valami fénylény szerűségre gondolnék. Magyarul abszolút súlytalannak. Ahhoz képest a 21 gramm iszonyat sok.

2011. jan. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A halál után elengednek a záróizmok, ami bent volt addig, az távozik. Ez simán lehet akár 21 gramm is. Vagy több. Vagy kevesebb.
2011. jan. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legenda, van 4g, 21g, 70g, stb. változatban is.

Egy 80 kg-os test 1 perc alatt változhat ennyit - ha él, ha nem.

2011. jan. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, ahogyan az is biztos, hogy semmi fizikai nem lehet. nevezd léleknek, gondolatban, életnek, mindenesetre olyasvalami távozik, amit még nem tudunk magyarázni.
2011. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!