Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálunk után mennyi idő,...

Halálunk után mennyi idő, amíg eltávozik belőlünk a lelkünk?

Figyelt kérdés
Vagy azonnal a halálunk bekövetkeztével megtörténik? Hova megy ezután?
2010. dec. 25. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal és úgy gondolom, a valamilyen, a fejlettségi állapotának, tudatának megfelelő "helyre" kerül. De pontos elképzeléseim nincsenek.
2010. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A Lélek az utolsó leheletünkkel távozik testünkből, (ekkor válunk szellemmé) és Isten színe elé kerülünk. Ez az én elképzelésem.
2010. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A halál pillanata maga azt jelenti, hogy a testünk és a lelkünk külön válik, ebben talán vallási hovatartozáson kívül is megegyezhetünk. Tehát azonnal.
2010. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha valakit kb 1 perc után újraélesztenek, akkor nem lesz lelke. Na ilyenkor mi van?
2010. dec. 27. 14:34
 5/16 anonim válasza:

Hát figyelj, a halál sokkal ősibb eredetű mint az újáélesztés. ez egy mesterséges beavatkozás a természet rendjébe. Lehet hogy amikor meghalsz, akkor még nem megy el a lelked, hanem ha újjáélesztenek, akkor visszatér. Tehát, vegyük azt, valakit nem tudnak visszahozni, jelentheti azt hogy a lelke "megunta" a várakozást, és elment, ha pedig vissza tudják hozni, akkor a lelke visszatért.

Igazából fogalmam sincs, ez az én elképzelésem.

2010. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
ha valakit újraélesztenek addig a klinikai halál állapotában van addig...olvass utánna
2011. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nagyábol azzonal am de ha ujjáélesztik és sikerül akkor a lélek nagyábol automatán viszavágodik a testbe körül belül.vagy lehe thlaálután kb 2-3percel távozik csak.
2011. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeséget mondok de, én úgy olvastam hogy mindenkinek van (mondjuk úgy) "egy sorsa" amit a lélek tud szóval ha meghal vki akkor annak oka van azaz megvan írva és ez alapján cselekszik a lélek. Ha vki meghal akkor a lélek távozik de ha az a sorsa hogy meghal és utána felélesztik akkor a lélek marad a testben amíg felnem élesztik. De azt is hallottam már hogy ha vki meghal és újraélesztik a lélek helyet cserél egy másik lélekkel.
2011. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 -Alucard- ***** válasza:
A szív megállta után az agy még él pár másodpercig de a folyamatos oxigén hiány végett sietniük kell az orvosoknak mihamarabb vissza hozni az illetőt az élők sorába mert minél több másodperc vész kárba annál több agysejt is pusztul el és az újraélesztéssel kapcsolatban minden hiába való lesz. Hogy hová megy a lélek ezután reinkarnálódik elvégre mindennap születik egy gyermek valahol a világban vagy ha nem ember valamilyen élőlényé mert ahogyan a mondás is szól semmi sem vész kárba csak átalakul és ez mindenre vonatkozik.:))))
2011. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elméletileg a lelke visszatér abban a pillanatban a testébe ahogy ujraélesztik és utána tér magához az illető.

De én nem hiszem ,hogy a lélek úgy egybe eltávozik istenhez meg ilyesmi. Szerintem egyé válik az univerzummal és újra alkotó része lesz a világmindenségnek. Lebomlik az ember nemsokára az alkotóelemeire és új anyagot képez ami.

Csak az emberek nagyrésze annyira fél ettől és nem meri elfogadni a valóságot hogy azt hiszi következő élete lesz meg a mennybe vagy pokolba jut és ott öröklétig ellesz és mindent megadnak neki. De nem kell félni ettől úgyse fogod már tudni hogy milyen anyag vagy. A hajad mikor levágatod érdekel mi lesz vele? Naugye..

2011. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!