Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van oka annak,...

Szerintetek van oka annak, hogy ki milyen nevet kap?

Figyelt kérdés

Engem Ariellának hívnak.. sokszor haragszom a szüleimre, hogy miért adtak nekem ilyen nevet, miért nem lehetett egyszerűbbet, magyarosabbat..xD

de néha úgy érzem, hogy van oka annak h ezt a nevet kaptam..az osztályfőnököm azt mondta, hogy biztos nem véletlen h így hívnak engem.. azt mondta h belsőleg nagyon is hasonlítok a mesebeli Arielre.(jó,külsőleg nem mert barna hajam van és zöldes szememXD)

a másik pedig.. egyszer beszélgettem egy vak férfival.. amikor bemutatkoztam neki, elcsodálkozott a nevemen. Kérdezte, hogy a szüleim magyarok? Mondtam, hogy igen. Aztán mondta, hogy volt kinn Amerikában, és ott szinte minden 2. lányt így hívtak.. egyszer találkozott Magyarországon egy lánnyal, akit így hívtak, de ők is Amerikából költöztek ide. Amerikához valamiért nagyon kötődöm.És nem "divatból" de tényleg. Én se értem miért.

(És az a furcsa, hogy valamiért itt Magyarországon nem érzem valami jól magam... amikor pl.kiutaztam 2hétre németországba egy barátnőmhöz, olyan volt mintha egy más ember lennék.. sokkal boldogabb voltam. nagyon fura volt!!)

Úgy érzem h mindez nem véletlen..


komoly válaszokat kérek, a hülyék kíméljenek..:D


2010. nov. 8. 13:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Elvileg mindennek oka van. Persze, ha belegondolsz mikor még anyukád hasába vagy és úgy választanak nevet, nem látnak meg semmi nincs mi alapján (külső, személyiség stb.) nevet adniuk csak, hogy fiú e vagy lány vagy.
2010. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Vagy a tipikus véletlen egybeesés.:) első voltam.
2010. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Ariel hát ez nagyon vicces név már bocsi hogy ezt mondom az én nemem sem a leg jobb petinek hívnak :)


de ez a ariel :) vagy egy hableány jut az eszembe róla vagy a barbi babák :) hát öregem erre nem tudok mit mondani vicces. de ne bánkodj a lány vagy lányoknak jó név de ha fiú vagy változtas nevet.

2010. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem nemem hanem nevem :) bocsi sry csak javítottam.
2010. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
ariellának am enek a névnek mi a jelentése, a petinek a a kőszikla.
2010. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ha vicces próbálsz lenni..elég gyenge próbálkozás..:D

egyébként lány vagyok

2010. nov. 8. 13:48
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Értem ebben az esetben kettő lehetőség van , az egyik hogy feleségül veszlek a másik hogy nevet váltóztatsz melyiket választod :) én az elsőre tippelnék :)
2010. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Engem pl. azért neveztek el így (mindegy mi a nevem, de egy szép, bár átlagos női név), mert aznap van Édesanyám születésnapja is. Így az én névnapomat mindig együtt ünnepeltük az ő születésnapjával :)

Ha fiúnak születek (akkoriban még nem tudták előre megmondani, hogy milyen nemű lesz a kisbaba), akkor az Édesapám születésnapjára eső fiúnevet kaptam volna.

Szerintem kedves és egyedi ötlet volt, ennek ellenére az én gyermekem születésénél nem eszerint választottunk nevet a férjemmel.

2010. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
81%

Úgy tudom, hogy senki nem véletlenül kapja azt a nevet, amit visel. Ezoterikus magyarázat szerint mindig a még meg nem született gyerek választja ki, hogy milyen nevet szeretne magának, és ezt sugallja a szülőknek, hogy adják nekik. Ha vita van a gyerek neve körül, akkor is mindig azt a nevet adják neki végül, amit a gyerek magának választott ki. Ennek az a magyarázata, hogy ezzel a névvel tudja leghatékonyabban teljesíteni az életfeladatát, ez passzol a lelkéhez. Mégha ő később utálja is a nevét...:) Azt is hozzáfűzném, hogy aki később felnőttkorában nevet változtat, az sem véletlen, vagy heccből teszi, hanem mert megváltozott lélekben és az új név passzol az új lelkiállapotához. Tehát előbb mindig lelki változás történik, utána a névváltoztatás.

Azt, hogy miért ragaszkodsz Amerikához, nem tudnám megmondani, de nem elképzelhetetlen, hogy esetleg éltél már ott előző életedben és visszavágysz oda vagy máshová. Hallottam olyanokról, akik elköltöztek messzi országokba, és haza sem akartak jönni soha, itthon depressziósak voltak, az új hazájukban meg boldogok, mintha mindig ott éltek volna. Többet nem tudok én sem erről mondani, nem vagyok ezoterikus. :) Azért ne tévesszen meg az új feeling meg boldogság, mert az emberek nagy többsége ezt érzi, ha eljut idegen országokba, ennek lehet prózai oka is, új élmények, más emberek, szokások, stb, kimozdulás a szürke hétköznapokból. Ha hosszú távon ezt tapasztalnád, akkor lenne benne valami.

Na most, aki racionálisan gondolkodik, úgyis azt mondja, hogy amit leírtam az egy nagy hülyeség, de ne foglalkozz vele, ez is egy nézőpont. :)

2010. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem Ibolyának kereszteltek a szüleim. És bevallom én sem érzem jól magam Magyarországon. Amikor elmentünk nyralni Olaszországban éreztem magamat elememben. Krónikus betegségem van, kint ragyogóak voltak a cukraim, és amint hazaértünk és azóta is igen magasak az eredményeim, pedig éppen úgy betartom a diétát, mint Olaszországban.
2010. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!