Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megvilágosodni?

Hogyan lehet megvilágosodni?

Figyelt kérdés

jún. 20. 09:49
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
80%
Javaslom , hogy olvasd hosszú időn át a Jóga szútrákat . Ezután ha akarod kezd el gyakorolni a legelejétől kezdve a leírás szerint . Semmit sem szabad kihagyni . Az első évek egy biztonságos alapot adnak ez nagyon fontos , nem szabad sietni , mindig el kell érni a megfelelő szintet . Ennek a vége sok év után egy tudatállapot elérése amiről sokat írtak a samadhi v. szamádhi . A valóság teljes meglátását és megismerését jelenti . Más néven megvilágosodás .
jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
43%

Sok ev utan

Ezt egy hét utan is meg lehet csinalni

jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
25, 26, 29 nagyon szépen összefoglalta!
jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
83%
Ha belegondolsz, egy megvilágosodott mindennek a tudatában van, de eldöntheti hogy milyen információt enged be a tudatába, ez azért nem piskóta élmény!
jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
87%
Sok kérdést és választ kell olvasi a Gyakorin.
jún. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 bjviszk válasza:

Nyilvánvaló, hogy érdemes Buddha és Jézus életéről szóló történeteket mindenképpen előtte elolvasni, de igyekszem összefoglalni.

Buddha : Minden utat be kell járni és akkor nem lesz több bejárandó út.

Ez a megvilágosodás mint fogalom, igazából Buddhához köthető, nagyjából azt jelenti, hogy rájött, hogy Ki is Ő valójában, miután mindent kipróbált és végigjárt, megtapasztalt, ami nem Ő. Nyilvánvaló, hogy ez az emberi szinten a mindentudás.

A másik, igazából az első és utolsó Jézus : Aki egyszer csak elkezdett emlékezni rá, hogy ki is Ő valójában, miért született, mi a dolga ebben a világban, vagyis azért Ő is megvilágosodott, de szerintem Ő intézte el helyettem ( vagyis engem biztos megváltott ) , hogy még én is gondolkodhatom ezeken az ügyeken és még mindig van nekem is lehetőségem

a megvilágosodásra. Persze az is nyilvánvaló, hogy a Tudás nem átadható, ezért vagyok még életben én is, mert még van esélyem megvilágosodni is és persze én is csak elmélkedhetem Buddha és Jézus életén, habár mostanában már néha kérdezek is, imádkozom is, köszönetet is mondok, de legfőképpen állandóan gondolkodom a hozzájuk köthető fogalmakon, dolgokon.

jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

#36

meg aztán olyat is mondott Buddha, hogy nincs út.

;)


Egyébként én óvatosabban dobálóznék a "nyilvánvaló" kifejezéssel, mikor Buddhaság mibenlétével kapcsolatos dolgokról ábrándozunk.

jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
53%

Te jó ég mik ezek az állszent válaszok.. "a szenvedés elkerülhetetlen és ennek elfogadása aaz megvilágosodás" címmel. Hát sok sikert nekik :D


Teljesen igazad van kérdező. Megvilágosodás = boldogság, a szenvedéstől való megszabadulás.


Negatív érzelmek: Negatív gondolatok.

Pozitív érzelmek: Pozitív gondolatok.


Megvilágosodás tehát teljes kontroll az elméd felett.


Mennyire nehéz és mennyi időt vesz igénybe?

Megvilágosodni a legegyszerűbb dolog a világon, és 0 időt vesz igénybe.

Legtöbben erre 55 év felesleges "meditálás" után jönnek rá.


Hogyan világosodj meg?

Jelenleg az elméd olyan módban van hogy nem meri elengedni a memóriát ami kívülről vagyis az érzékszerveiddel begyűjtött élményeket tartalmaz és ezekre hagyatkozik. Mindig valami pozitív külső eseményre hagyatkozik és ha talál ilyet akkor lenyugszik, viszont ez hosszútávon nem fent tartható. Mindig visszatér a kétség.


Megoldás: Keresd meg azt a gondolatot ami nem múlik el és mindig ott van veled. A legegyértelműbb/leglogikusabb dolog a világon ott van benned. Nem tudok közvetlen szavakat találni erre de ha mégis szóban kéne foglalnom ezt a "gondolatot" akkor olyanokat mondanék hogy lét,tudás,én.


Ha ez megvan akkor ezt egy kellemes nyomásként fogod érzékelni a homlokod és a szemed közötti ponton a fejedben úgymond megpihen az agyad mivel ez a gondolat 0 energiát igényel hogy "kigondold". Úgymond eltetted a szabad akaratod a helyére és relax van. Ezek után sokkal energetikusabb leszel mindennapjaidban mert csak akkor fogod használni az agyad mikor szükséged van rá, nemfogsz feleslegesen drámázni magadban hogy jaaaj miért ver engem az élet, stb.


Ez a bizonyos gondolat közvetlen kapcsolatban áll a kollektív tudattal vagy "istennel" ha jobb így. Ennek az állapotnak asszem Sahaja Samadhi az indiai fogalma. Aztán minél intenzívebben tudsz relaxálsz ebben az "én" gondolatban akkor elkezd halványulni (Savikalpa Samadhi) majd eltűnik (Nirvikalpa Samadhi) és akár teljesen el is dobhatod az elméd ha akarod. (Mahasamadhi).


Remélem tudtam segíteni :)

júl. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Es ha eldobom az elmém akkor mi leszek?
júl. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
39-es, az nem definiálható:) Minden és semmi egyszerre.
júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!