Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kiss Kató előadásra megyek....

R.Réka kérdése:

Kiss Kató előadásra megyek. Amikor a jegyet megvettem még nem tudtam hogy kismama vagyok. Az előadás tájékoztatójában az van, hogy 30. héttől ajánlatott a kismamáknak az előadás. Esetleg aki volt már előadáson, hallott róla hogy miért ?

Figyelt kérdés

Több videót is visszanéztem az előadásokról, és voltak kismamák.

Az előadás leírásában az volt, hogy a 30.héttől ajánlott. Írtam nekik, azt a választ kaptam ,hogy saját felelőssére mehetek.

Évek óta vágyam, hogy eljussak egy előadásra. És szeretném megtudni hogy miért ez a "feltétel"?

Aki esetleg volt már előadás és elhangzott ezzel kapcsolatos infó, kérem írjon.


A hihetlenkedők ne is írjanak, nem Kató hitelessége most itt a kérdés.


Köszönöm :)



jún. 13. 12:30
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Kész kabaré

Nem hiszem hogy felnőtt, értelmes emberek vagytok. Nincs jobb dolgotok mint hajnalba itt szapulni egymást. Vicc.

A kérdésemre visszatérve: Kató a rendőrséggel együtt dolgozik, akik valószínűleg szintén bolondok, mint én. Nem egy gyilkossági ügyet segített feltárni.

Mielőtt elkezdesz valakit minősíteni, előtte járj utána ...

jún. 14. 08:34
 22/29 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, én pont hogy a te érdekedben kezdtem hozzászólásokat írni, mert láttam, hogy mi folyik itt! Olvasd el egy kicsit figyelmesebben a hozzászólásokat!

Az egyik hozzászóló behozott olyan dolgokat is, amiknek itt nincs helye, és téged kezdett szidni, meg az ezoterikus szemléletű embereket! A többi hozzászóló nagy része is minősíthetetlen stílusban írt, tisztelet az egy-két kivételnek.

Én tehát ezt tettem szóvá a te érdekedben, meg az ezoterikus szemléletű emberek védelmében, és ebből lett sajnos ez a vita. Olyan dolgokat írtak, ahogyan fentebb említettem, amiket nem tudtam szó nélkül hagyni.

jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
35%

21.

Múltkor is az FBI-ra hivatkozott itt valaki, amikor már rákerestem a témára, külföldi oldalakon.

Mint kiderült, USA és Ausztráliában közleményben határolták el magukat a szervek, miszerint soha nem kérnek ilyen segítséget, sőt a misztikusok sok esetben csak hátráltatják a nyomozásokat, amikor nekik kötelességük kivizsgálni minden bejelentést és végül csak az időt és erőforrásokat pazarolták, semmi eredménnyel.

Noha Magyarországon állítólag előfordultak ilyen esetek, de a "halottlátók" itt is több kárt okoztak, mint hasznot:

[link]

Médiumok és halottlátók bűvkörében

2019.11.02.

"Szellemirtás, lélekidézés, kapcsolat a túlvilággal. A látókat, médiumokat rendőrségi nyomozások során is meghallgatják, és bár ezen „segítségek” alkalmával inkább az derül ki, hogy mindannyian tévedtek, a hívők száma nem csökken. A spirituális szolgáltatók pedig komoly bevételeket szerezhetnek képességeik által."


"Az egyébként hosszú műkörmös, tupírozott szőke hajú, agyonsminkelt és minden természetességet nélkülöző médium befutott, mára könyveket és ékszereket is árul. Kritikusai úgy nyilatkoznak róla, amit csinál, csak jól kivitelezett színjáték, egyebek között azért ilyen sikeres, mert jól ismeri az úgynevezett Forer-hatást. Ennek lényege, hogy az egyén nagy valószínűséggel bármely felületes, részletekbe nem bocsátkozó személyiségjellemzést pontosnak, magára illőnek fog találni, ha azt a meggyőződést keltik benne, hogy az kifejezetten az ő számára készült. A Forer-hatás a szubjektív megerősítés jelenségéhez kapcsolódik. Akkor beszélünk róla, ha valaki két, össze nem függő vagy véletlen esemény között kapcsolatot tételez fel valamely hit, elvárás vagy hipotézis alapján. Az elmélet Bertram Forer pszichológus nevéhez fűződik, aki 1948-ban személyiségtesztet töltetett ki hallgatóival, akik így abban a hitben olvasták a később kézhez kapott elemzést, hogy az a teszt eredményei alapján készült.

Az alanyok értékelésének átlaga a szöveg pontosságáról, tehát arról, hogy az mennyire illik rájuk a 0-tól 5-ig terjedő skálán, 4,26 volt. Valójában azonban mindenki ugyanazt a – Forer által horoszkópokból összeollózott – szöveget kapta. "

jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
28%

Annak a gyereknek meg van pecsételve a sorsa, ha ilyen anyja van...

Istenem... Azt hittem, a középkor óta már nem léteznek ilyenek...

jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

23


"Mint kiderült, USA és Ausztráliában közleményben határolták el magukat a szervek, miszerint soha nem kérnek ilyen segítséget"


Be tudnád linkelni a cikket, ahonnan ez az információd származik?


Érdekelne, hogy az USA-ban konkrétan milyen szervek határolódtak el, illetve jelentették ki, hogy soha nem vesznek igénybe ilyen jellegű segítséget.

jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

23


"Múltkor is az FBI-ra hivatkozott itt valaki, amikor már rákerestem a témára, külföldi oldalakon.


Mint kiderült, USA és Ausztráliában közleményben határolták el magukat a szervek, miszerint miszerint soha nem kérnek ilyen segítséget ..."


Ha tudsz angolul, akkor - ha tényleg keresnél - kb. két perc alatt találnál olyan forrásokat, amikből kiderül, hogy az FBI évtizedek óta igénybe veszi látók segítségét megoldatlan bűncselekmények - elsősorban gyilkossági ügyek - felderítésében, eltűnt személyek felkutatásában, stb.


A bűnügyi szervek részéről magától értetődően nem mindenki nyitott ilyen jellegű együttműködésre, és egyéni döntés kérdése, hogy él-e ilyen lehetőséggel, de a hivatalos tagadásról annyit, hogy Noreen Renier, akit az egyik legelismertebb és legsikeresebb azok közül a paranormális képességekkel rendelkezők közül, akik segítették bűnügyi nyomozók munkáját az USA-ban, 1981-ben tartott először előadást az FBI Akadémián Quantico-ban, Virginia államban.


Ő egymaga az USA 38 államban máig több, mint 500 nyomozás során működött együtt bűnüldöző szervekkel.


A 90-es évek végén dolgoztam pár évig Nagy-Britanniában, és eléggé meglepett, hogy pl. náluk sem tagadja a Scotland Yard, hogy igénybe veszik időnként látók segítségét megoldatlan bűncselekmények kapcsán. Annyira nem, hogy a The Times című napilap hétvégi mellékletében egyszer volt egy több oldalas cikk három olyan gyilkossági ügyben folytatott nyomozásról, amikhez látók járultak hozzá olyan kulcsfontosságú információval, ami segítette a nyomozók munkáját. Mindegyik ügy kapcsán megszólaltak benne a Scotland Yard nyomozók, akik az adott ügyön dolgoztak, és azok is, akik - akár önként, akár felkérésre - tudták segíteni a munkájukat a képességeikkel.


Egyrészt megrázó volt a téma a gyilkosságok miatt, másrészt számomra érdekes, ahogy ezek a látók arról beszéltek, hogy melyiküknek hogy működik ez a fajta érzékelése, milyen formában kapnak benyomásokat, képeket, vagy belső hallással szavakat, vagy éppen fizikai érzeteket stb., illetve tényleg rácsodálkoztam, hogy Scotland Yard nyomozók névvel, arccal nyilatkoznak erről, és elismerik, hogy segítséget kaptak az adott bűnügyek felderítéséhez.

júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:

26.

Lehet, hogy valami mesebulvárt olvastál, ezek a dolgok nem így működnek.

Pandémia is bebizonyította, hogy a konteósok bármire tudnak forrásokat mutatni, aminek a fele sem igaz. Vagy nem úgy igaz.


[link]


Noreen Renier claimed to have solved the murder of Kimberly McAndrew, who disappeared on August 12, 1989. Six years after McAndrew went missing, in October 1995 the Halifax Regional Police hired Renier to help. Renier gave the police three interviews which were recorded and years later obtained for review by Tampa Bay Skeptics founder Gary P. Posner. Using psychometry, Renier claimed to channel the murder victim. After a long analysis of the tapes, Posner states that Renier took the detectives on a "wild goose chase." Renier's clues were misleading, vague or incoherent, leading to nothing solid that could be verified. Renier assured the police that the body would be found soon, before Christmas of that year (1995), saying it would be "a nice Christmas present for everybody."[24][25] But decades later it has yet to be located, and as of 2021 the Government of the Province of Nova Scotia is still offering rewards of up to $150,000 for information leading to the arrest and conviction of the person(s) responsible for Kimberly's disappearance.[26]


Ez is egy jellemző módszer az emberek átverésére:


A segment from WNYT NewsChannel 13 called "Psychic helps police, family of a kidnapped girl" featured Christine Seebold-Walrath, a self-styled psychic medium. In the segment, journalist Dan Levy claimed that Seebold-Walrath was in touch with the New York State Police and the victim's family during the ordeal, implying she helped with the investigation. However, skeptic Kenny Biddle, chief investigator at the Center For Inquiry, contacted the Saratoga office of the New York State Police and spoke to Officer Stephanie O'Neil who explained whenever information pertaining to a kidnapping, missing person, or homicide is released, they always receive many calls from alleged psychics and that police must follow up on every tip. When asked directly by Biddle, O'Neil said that Seebold-Walrath did not provide any information that helped with the case.

júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Sikerült egy hét alatt megtalálnod azt a forrást, amiben azt olvastad, hogy:


"Mint kiderült, USA és Ausztráliában közleményben határolták el magukat a szervek, miszerint soha nem kérnek ilyen segítséget"?


Még június 16-án kérdeztem, most azért írtam csak egy hetet, mert múlt szerdán írtam neked egy privát üzenetet, mert azt jóhiszeműen azt feltételeztem, hogy esetleg csak azért nem válaszoltál, mert nem jöttél vissza ehhez a kérdéshez, és nem olvastad.

júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Bár nem engem kérdeztél, de íme:

[link]


"A 1993 article in the organization's journal revealed that 31 of 50 large police agencies surveyed have never used psychics. The FBI also does not hire psychics and does not plan to use them, although it notes that they, like other citizens, can offer information for assessment by law enforcement officials."


Összességében a szöveg arról szól, hogy hivatalosan nem alkalmaznak látnokokat, azonban nincs is megtiltva, egyes nyomozók élhetnek ilyennel, illetve látnokok is szolgáltathatnak információt az ügyről (ugyanúgy, ahogyan minden civil ember a nyomozás segítsége érdekében).

júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!