Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miér kattogva sírnak a növénye...

Miér kattogva sírnak a növények, ha mi folyamatos búgással sírunk. Miért kopognak?

Figyelt kérdés
A kutyám szokott furcsán nézni egy irányban a szobában. Régen azt hittem hogy szellem, démon. Akkor még nem volt modern természettudományis ismereteim. Ma már tudom, hogy a növények által kiadott kopogó ultrahangokat hallotta. Lusta vagyok takarítani és naná locsolni a növények. Buksi pedig a szobanövények irányába lesett csodálkozva. de vajon miér kopogva sírnak a növények, ha az állatok és emberek egyöntetűen, búgó, sivító hangot adunk ki? https://www.youtube.com/watch?v=mCc5pbNPD3g

2023. márc. 31. 20:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyrészt más fajta élőlény, másrész sokkal primitívebb elméje van. Például nekik nincs agyuk. :)
2023. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
Miért ez tök jó videó. Meg se néztétek fogadjunk. Amúgy lehet hogy csak növekszik, alakulgat, az hallatszik kierősítve vagy más frekvencián.
2023. ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 sadam87 ***** válasza:
68%

#7

"A "kavitáció" jelensége elvi okokból nem játszódhat le egy növényben. "

Miért is nem? Azért kérdezem, mert a szakirodalomban eléggé azt írják, hogy igen. Például:

[link]

[link]

2023. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem csak a meztelen csigák szexeltek hangosabban a virág földjében, azt hallotta meg a kutya.
2023. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#13 (16:33) sadam87 - akkor nézzük meg még egyszer, hogy mi volt a téma:


"A tudósok szerint a növények által kiadott hangok a kavitáció melléktermékei lehetnek: ez az a fizikai folyamat, amikor nagy intenzitású rezgés miatt egy folyadékban változó nyomásciklusok jönnek létre, és a nyomáskülönbség hatására buborékok keletkeznek."


Nyilvánvaló, hogy a növények testében nem lehetnek kavitációt okozó nyomáshullámok, mert az ilyenek azonnal pépet csinálnának a keményfából is. Világos hogy gázzal töltött üregek keletkezhetnek egy növényben, de azoknak semmi közük ahhoz, amit eredetileg "kavitáció"-nak nevezünk a műszaki gyakorlatban.


Persze az élőlényeket csak destruktívan bevizsgálni - de megalkotni nem - képes biológusok is szeretnének olyan okosnak látszani mint a jól működő gépeket alkotó mérnökök, ezért egyesek bevezetnek ilyen jól hangzó szakkifejezéseket a biológiába is!

2023. ápr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
Pár napja nekem énekeltek a virágzó fák. Mondjuk kicsit sok volt a gomba :)
2023. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sadam87 ***** válasza:
54%

#15

"Világos hogy gázzal töltött üregek keletkezhetnek egy növényben, de azoknak semmi közük ahhoz, amit eredetileg "kavitáció"-nak nevezünk a műszaki gyakorlatban."

Azt nem tudom, a műszaki gyakorlatban mit neveznek kavitációnak. Mondjuk gondolom ugyanazt, mint a fizikában: a nyomás a közegben a folyadék gőznyomása alá esik, és így buborékok jöhetnek létre. Mivel a növények vízszállító csöveiben elég komoly negatív nyomás (tenzió) alakulhat ki, így nem meglepő módon elég könnyen a víz gőznyomása alá csökkenhet a nyomás. Valójában a növények (főleg a nagyobbak, például a fák) rengeteg trükköt bevetnek arra, hogy lehetőleg minél kevésbé alakuljon ki ennek ellenére kavitáció.

Emellett a farész szerkezete miatt csak nagyon apró buborékok tudnak képződni, nyilván ezek összeomlása sem jár olyan nagy energiafelszabadulással. Egyébként sem szokott a vízszállító csövekben nagyon gyorsan változni a nyomás normál esetben.

Nem kell olyan sok utánajárás, hogy rájöhessen az ember, hogy nem a quibit szerzője találta ki, hogy kavitáció van a növényekben. Az eredeti cikben is ezt írják.

[link]

No meg onnan elérhetők további szakcikkek, amik kifejezetten a növényekben történő kavitációval foglalkoznak. Például:

[link]

De akit az ilyen szintű utánajárás is fáraszt, elég ha elslattyog az angol wikiprdiára.

[link]

(Mielőtt megint jönne a bárki írhat az internetre szöveg, ott vannak a bekezdésben a szakcikkekre vonatkozó hivatkozások. Azoknál már ez annyira nem jó érv (mondjuk önmagában amúgy sem)).

Szóval de, a növényekben is végbemehet kavitáció.

"Persze az élőlényeket csak destruktívan bevizsgálni - de megalkotni nem - képes biológusok is szeretnének olyan okosnak látszani mint a jól működő gépeket alkotó mérnökök, ezért egyesek bevezetnek ilyen jól hangzó szakkifejezéseket a biológiába is!"

Hát hát olyan "okosnak" nem szeretnék látszani, mint te. :D :D :D


[A fenti témától független, nem a 13. válaszolónak szóló megjegyzés: elég szomorú, hogy átrakták ezt a kérdést az ezotériába, amikor elég egyértelműen tudományos kutatásra vonatkozik.]

2023. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!