Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a gravitáció...

Lehetséges, hogy a gravitáció úgy működik, hogy egy bizonyos távolság után taszítóerővé változik vonzás helyett?

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 19:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%
Ezoteria kategóriában mi nem lehetséges? Itt léteznem vámpírok, vérfarkasok, gonosz gyíkemberek..
2022. nov. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11

Valóságról beszélünk.

2022. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A kérdező nem...
2022. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

Én régen olvastam erről egy tudományos ismeretterjesztő könyvben. Azt írták, hogy a sötét anyag ami jelenleg az univerzum tágulásáért felelős lehetséges, hogy nem is létezik. [link] Ugye nagyon sok fizikus azt pedzegeti, hogy nem is létezik ez a sötét anyag vagy valami más prózaibb oka van, pl a neutrínók zérustól eltérő nyugalmi tömege stb... [link]



Nem a sötét anyag ill. energia feszíti szét az univerzumot, hanem a gravitáció teljesen más mint eddig hittük. A gravitáció nagy távolságokban sokan taszítóerőként értelmezik


Ismert, hogy asztrofizikai léptékben, tehát nagyban nem olyan a gravitáció mint nálunk itt a Földön. Nem értik miért kering azonos irányban minden galaxis a tengelye körül. Nem értik miért kering minden csillag azonos ideig a galaxis középpontja körül azaz azonos idő alatt tesznek meg egy teljes fordulatot a galaxismag körül azok is amik közel vannak a maghoz és azok is, akik a spirálkarok végén. Ez még nem is lenne elég, de ennek az időnek mind ugyanannyi az ideje, éppen 1mrd év. Ez azt jelenti, hogy


1 - Nem ismerjük jól a Newton törvényeket


2 - A gravitáció teljesen másképp viselkedik nagy távolságokban, nagy tömegű testek esetén.


Van egy olyan modell ami taszítóerőként értelmezi a gravitációt már a Földi léptékben is, de erről sokat lehetne írni és igen bonyolult, úgyhogy most bele sem kezdek...

2022. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
11%

#13

Dehogynem.

Ez a valósággal kapcsolatos kérdés volt.


Annyit kérdezett, hogy "lehetséges-e", nem állított semmit.

2022. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ja, azért ezotéria kérdéskörben érdeklődik.
2022. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

Nincs megtagelve semmi a kérdésen és a kérdező nem kommentelt még.

Lehet rossz témakörbe írta ki.

2022. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Esküdni mernék rá, hogy ez a kérdés még a tudományok témakörben volt, amikor hozzászóltam. Abból gondolom, hogy az ezotéria rovat nincs a kedvenceim között, márpedig onnan érkeztem ide.
2022. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

16-18

Nem, ide írtam ki.

Elég távol áll tőlem a fizika, így semmilyen mértékben tovább magyarázni, pláne bizonyítani meg megvitatni nem tudom a felvetésemet, csak úgy felmerült bennem, hátha olvasott valaki valamit erről.

Köszi 14, ez nagyon érdekes!

2022. nov. 24. 12:53
 20/23 anonim válasza:
#2 vagyok. Most jött ki a hir, hogy stresszesek lettek. Szóval nem jön el az Isten:)
2022. nov. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!