Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha elégedetlen vagyok az...

Ha elégedetlen vagyok az életemmel, milyen spirituális gyakorlatot használhatok, hogy változzon valami?

Figyelt kérdés
Nem látok kiutat, ha racionálisan közelítem meg a dolgokat, sőt nem is látom át, hogy mit kéne változtatnom vagy csinálnom.
2022. nov. 12. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Vezess hálanaplót
2022. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Racionalitás alatt milyen dolgok értendők? Például materiális dolgok és anyagiak?


Egyébként ennek az egész spirituális katyvasznak az a lényege, hogy leld meg a belső békét. Szóval tudj boldog lenni akkor is, ha egy alsónadrágban ülsz a híd alatt és ez mindened az életben ami van.


Ami nyilván logikus, hiszen az emberek általában materiális dolgok miatt elégedetlenek ami viszont az igényekből fakad. Nyilván minél kevesebb dologgal beéred, annál szabadabb vagy, ha valóban eléred azt, hogy neked elég ülni a réten a napsütésben, és nem kell hozzá Hawaii, meg alkohol meg 20 ember körülötted, hanem akár Miskolcon is át tudod ezt érezni.


Emberi kapcsolatok ugyanez. Ha nem vársz el semmit, nem ragaszkodsz görcsösen azért hogy téged mindenki szeressen, akkor igazából jól fogod érezni magad, mert nincs igényed a megfelelésre. Aki jön azt befogadod, de nem hajtod kényszeresen.

2022. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi az az életedben, amivel nem vagy elégedett, amin szeretnél változtatni, de nem látod a mikéntjét?


Miből nem látsz kiutat, és miért nem?

2022. nov. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném leírni, mert nem konkrét tanácsot várok. Sok mindennel nem :)
2022. nov. 13. 09:18
 5/9 anonim ***** válasza:

4


Ha nem írod meg konkrétan, min szeretnél változtatni, szerinted hogy lehet hasznos, gyakorlatban működőképes tanácsot adni?


Ez kb. olyan, mintha valaki elmenne pszichológushoz, mert szeretne megoldani egy lelki problémát, elakadást az életében, de nem szeretné elmondani, hogy miről is lenne szó, csak általános tanácsra lenne kíváncsi.


Így még azt sem lehet megítélni, hogy nem fizikai síkon kéne-e inkább valamit meglépned, változtatnod az adott életterületen ahelyett, hogy valamilyen spirituális gyakorlattól várnál, remélnél változást.

2022. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5

"Így még azt sem lehet megítélni, hogy nem fizikai síkon kéne-e inkább valamit meglépned, változtatnod az adott életterületen ahelyett, hogy valamilyen spirituális gyakorlattól várnál, remélnél változást."


De, meg lehet ítélni, és már meg is tettem, ezért van itt ez a kérdés és ilyen formában. Felesleges is lenne fizikai síkon bármit elkezdeni, hiszen ha magamban nem érett meg a változás, akkor lehet, hogy akár rosszat teszek egy erőszakos beavatkozással, viszont ellenkező esetben alig kell tennem, minden alakul, úgy ahogy nekem jó.

2022. nov. 13. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Te tudnál használható tanácsot adni annak, aki nem mondja el, hogy mi a problémája, és min szeretne változtatni?
2022. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudnék.
2022. nov. 13. 09:50
 9/9 anonim ***** válasza:

8


Akkor hálás lennék, ha adnál neked tanácsot, hogy mit lenne érdemes még megpróbálnom (akár spirituális gyakorlat, akár bármi más), ha van egy olyan helyzet az életemben, amiből nem látok kiutat, eddig sokféle módon próbáltam rajta változtatni az elmúlt kb. 4 évben, és érdemben mégsem változott meg a helyzet.


Köszönöm előre is.

2022. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!