Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spirituális technikák...

A spirituális technikák segíthetnek a koncentrációs zavarokon? Ha igen akkor melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A legjobb az, amelyiket csinálod.

Nincs sajnos "legjobb", az emberek különbözőek. Találd meg neked melyik jó.

2022. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most te ettől lettél sikeres?? Ha nálad működik inkább kivétel lehetsz, de inkább szerezz barátnőt (ne engem, van párom).
2022. okt. 23. 15:37
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm

Nem tudom milyen fajták vannak. A meditációról hallottam, de néhány ismerősöm teljesen megváltozott tőle (rossz irányba).

2022. okt. 23. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:

A koncentráció alatt azt értem, hogy megtanulod a tudatodat egy dologra irányítani, és másodpercekig azon tartani.

Ezt hívják egyhegyűségnek, amikor minden mást kizársz, nem viszik el a figyelmedet a jövő-menő gondolatok, nem vonja el semmi a figyelmedet a "tárgyról", ami lehet egy mantra, egy kép, egy pötty a falon, a légzésed, egy mozdulatsor, a lépteid, stb. Ha ezt eléred, és 10-20 másodpercig fent tudod tartani, akkor koncentrálsz.

...ha ezt a gondolatmentességet 2 percen túl is fent tudod tartani, akkor meditálsz.

Szóval csak ülj le kényelmesen, és figyeld a légzésedet.

2022. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. okt. 23. 15:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt értem koncentrációs zavarokon, hogy monoton feladatokra nehéz koncentrálni.
2022. okt. 23. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy ilyen probléma megoldását nem a spiritualitásban, hanem a pszichológiában érdemes keresni.
2022. okt. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet hogy igazad van. Most éppen megy a koncentráció. Valószínűleg pályaválasztási tanácsadó is kellene, mert van amikre átlagon felül tudok koncentrálni. Vagy egy coach.

Közben találtam ilyen fogalmat hogy monotonitás tűrés, na az nekem nincs.

2022. okt. 25. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden készség fejleszthető és érdemes is fejleszteni őket. Persze, ha alapvetően rossz a koncentrációd, monotonitás tűrésed, akkor érdemes lehetőleg minél kevésbé ilyen készségeket igénylő tevékenységeket folytatnod.


A coach inkább tüneti kezelés, a pszichológus általában magasabban képzett szakember és többet tud segíteni a problémák okainak feltárásában és megoldásában. A coach segíthet hamar túllendülni egy pillanatnyi megakadáson, hogy tovább tudj menni, de a probléma forrásával egyáltalán nem foglalkozik. Ha viszont megoldás nélkül hagyod a probléma okozóját, az a jövőben újabb és újabb nehézségeket fog előidézni az életedben. Érdemesebb a forrást kezelni és ezáltal megszabadulni a tünetektől.

2022. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!