Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miert nem tudok meditálni?

Miert nem tudok meditálni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni meditáció közben teljesen ellazulni, de egyszerűen nem sikerül és csak még idegesebb leszek, nemtudom kizárni a külső hangokat és egy idő után idegesít a zene is pláne ha beszélnek is benne azt egyeltalán nem bírom elviselni. Miért lehet ez? Rosszul csinálok vakamit?
2022. júl. 25. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az analitikus elméd vergődik, mert egy olyan állapotba próbálsz belépni, ahol nincs gondolkodás.

Nincs hozzászokva az elméd, hogy nem futatthat kedvére tucatnyi gondolkodás-szálat, hanem egy pontba, megpihenve próbálod tartani.

Sajnos ez ilyen, és ez "helyes" jelzés, hogy jól próbálod csinálni.

Gyakorolj tovább, lazítsd el magad, tudatosítsd magadban hogy most fél órán keresztül semmi dolgod nincsen, legyen egy halvány mosoly az arcodon, és mondd magadnak:"én most meditációt fogok gyakorolni, agyam te csak gondolkodj nyugodtan" és gyakorolj, az elme meg elunja magát, és elcsendesedik, ha nem adsz neki energiát, figyelmet.

2022. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
100%
Minden zavaró forrást zárj ki. Úgy a legegyszerűbb. Ne legyen zene, füstölő, erős fény, de teljes sötétség sem, a ruhád ne legyen szoros, vagy zavaró, ne próbálkozz éhgyomorra, de evést követően közvetlenül sem. Ha ezek megvannak, akkor találd meg a legkényelmesebb pozíciót. Nem mindenki tud törökülésben, lótuszban meditálni. Lehet seiza ülésben is(térdelve a sarkadra ülsz), lehet karosszékben, székben, de lehet fekve is. Ahogy a legjobban el tudod lazítani az izmaidat. Ha maguktól nem lazulnak, akkor több megközelítés is lehet. Egyenként végigmész az izmaidon a lábadtól kezdve, megfeszíted, és ellazítod őket szándékosan. A másik lehetőség, ha eldöntöd, hogy mondjuk száztól számolsz vissza nulláig, és mire nullához érsz, szép lassan, mondjuk szívverés, vagy légzés ütemére, addigra ellazulsz. Az ilyen előre eldöntés szuggesztióként hat, és általában el is lazít. Harmadik lehetőségként elkezdhetsz a légzésedre figyelni, és kényelmes ütemben lassítani, és mélyíteni azt. Ezzel párhuzamosan a test automatikusan ellazul, és lekapcsolja, ami nem kell. Ezt követően már elkezdhetsz meditálni, mert elég laza vagy, meditáció közben pedig a maradék feszültség is kilazul.
2022. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mert azon feszülsz, hogy el tudj lazulni.

Nem muszáj kizárni a külső zajokat, meg a zenét, fel is használhatod őket.

2022. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sose tudtam zenére meditálni, szerintem próbáld anélkül. Illetve ne legyen kiszabva neki időpont, legalábbis kezdetben, hanem amikor úgy érzed, hogy most szeretnél. Ne legyen semmi elintézendő dolgod, ami miatt tartanod kellene az idősávot a meditáció közben.
2022. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Igen. Az olyanoknak mint te, azt tanácsolom, hogy ne csináljon semmit.

Te iss eut rontod el. A te állapotodban nem szabad semmit se csinálni.

Azt mondod, nem tudod kizárni a külső hangokat. Akkor ne akard kizárni, problem solved.

Ne beszéljenek benne. Max frekvenciazene legyen, vagy számodra speckó, ami élményt triggerel, amit lovagolhatsz.

2022. aug. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!