Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az ingyen vagy szabad...

Mi az ingyen vagy szabad energia? És qvantum gyógyászat?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 12:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%
Fogalmazd már meg mi az a technológia amivel te ingyen jutsz ételhez? Rabszolgaság?
2022. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan mondom, írd le kerlek honnan lesz ingyen vized, kajád, házad, áramod. Kérlek légy te az a kutató aki csinál egy perpeetum mobilet és megoldod az emberiség problémáját. Jaaa, hogy te ahhoz nem értesz és nincs 3000 óra fölösleged, hogy az emberiség szolgálatába állítsd?
2022. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem olvastam, hogy hol tart a téma, úgyhogy csak kis adaléknak pár sort, de az "ingyen" az egy gazdasági kérdés. Talán korlátlant akartál kérdezni, csak ugye az más, hogy korlátlan.


Elméletben lehetséges nagyságrendileg korlátlan energia, mint a csillagok energiája, vagy a ma még csak számítások alapján kikövetkeztetett sötét anyag és sötét energia. Amik meg nyilván nem sötétek szó szerint, csak a nevük ez. Elvileg ha tudnák mérni, mint a háttérsugárzást, akkor lehetne felvetni a belőle kinyerhető energiát is, de az meg technológia kérdése lenne.


Annyi biztos, hogy a világegyetemben energia az van bőven, a kérdés inkább a hozzáférés és átalakítás pl elektromos energiává, amit már lehet közvetlenül felhasználni.


Itt jön az, hogy ha tudnának is emberi léptékkel korlátlan energiát átalakítani, akkor is kérdéses, hogy ingyen adnák-e az energiaszolgáltatók például az áramot. Mert ez a gazdaságot érintő kérdés és nem tudományos.


Kísérletezni azt kell ilyenekkel és majd a jövő eldönti mi használható belőlük, de nem ismerem ezeket annyira. Egyik az ITER program ami a csillagok energiatermelésén alapul, és már dolgoznak az erőművön is. A kérdés második felét nem tom mi.

2022. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem lenne ingyen, mert az elektromos hálózat folyamatos karbantartást igényel (ja a köcsög mérnökök így tervezik - a kérdezőnek). Szóval biztosan lenne díjja.
2022. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem lesz ingyen. Eleve valamilyen szerkezet kell hozzá amit le kell gyártani és az nem lesz ingyen. Legideálisabb esetben a szerkezet ára évtizedekig ad áramot, az már nagyon jó lenne. Az ITER is így néz ki, itt egy kép, hát láthatóan egy ilyen erőművet nem zsebpénzből készítenek, tehát nem ad ingyen áramot sem:

[link]


Itt is sajnos mint gyakran a fogalmakat összevissza keverik - bocsi kérdező - de nem a te hibád, csak így veszik át egymástól a weblapok és így terjed.


Másik a korlátlan, ami lényegében a napenergia is, ami emberi mértékben korlátlannak tekinthető, de ott is ugyanaz a gazdasági rész ott van, hogy a napelemek teljes szerkezeti megoldása szintén nincs ingyen. Azt is elő kell állítani, telepíteni, beüzemelni ami pénz, és karbantartást igényel, ami szintén pénz. És az amortizációja pár évtizedre csökkenti a használhatóságát jelenleg. Tehát az amortizációja is pénz, mert egy idő után ki kell dobni az egészet és újat venni.


Kísérletezni azt meg kell és szerencsére van sok ilyen kísérlet, ezeket mindig biztatni kell, ez a legjobb mindenki számára. Nyilván az energia szektor lobby ellen reklámokat fog terjeszteni, mert kőkemény anyagi érdekek vannak, olaj, elektromosság, gáz és szén, atom, stb mögött. A tudomány fejlődését végig kíséri a tudomány ellenzése is, amiről általában csak egy-két példa jut az emberek eszébe, de folyamatos volt mindig is.

2022. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus tappancs, én magamban mindig meghajoltam előtted, amiért kisesszét írsz olyan embereknek, akik elolvasni sem fogják…félre ne értsd én szeretem a válaszaidat, csak nekem pl. már energiám nincs válaszolni sokszor olyanoknak, akik minden természetes amortizációt a tervezőkre fognak, és igen vannak termékek, amiket tényleg elavulásra terveznek, de aki elhiszi magába, hogy a mérnökök minden jótól megfosztják az emberiséget ott van baj a toronyban…
2022. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ez miért nem került át az ezotériába?

A kérdező teljesen reménytelen. Mindjárt jön, hogy itt mindenki reptoid, csak ő a helikopter.

Azt meg fogalmam sincs, honnan veszi, hogy a napelemnek havidíja van, és csak úgy termel áramot.

Bár talán azt érti alatta, hogy az elmü csak így veszi meg... de még akkor is ő kapná a pénzt, szóval így sem stimmel.

2022. ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 TappancsMancs ***** válasza:
81%

A kérdés három részéből egy talán ezo, nem tudom (az utolsó) :) A másik kettő sima tudományos terület, nyilván kapcsolódik gazdasági érdekekkel, technológiával, és mint energia szektor komoly politikai vonzattal is.


A Teslás dolgot magam nem néztem, de ha más mai, jelenleg használt technológiákról olvasunk történelmileg, akkor túlzottan sok hatalmi és pénzügyi harc van a mai dolgok történelmében. A Teslás sztorit bár olvastam róla régen, már nem tudom hogyan volt, de a történelem többi találmányához illik. Olvassuk el Ford történelmét, életrajzát. Pl. Némi idézet ...


Robert Kearns mérnök professzor 1963-ban megépítette az első autó ablaktörlőrendszert, és a következő évben szabadalmat nyújtott be az innovációjára. Kearns alig várta már, hogy pénzzé tegye a találmányt és felkereste a három nagy autógyártót, a Fordot, a Chryslert és a General Motorst.

Mindhárman elutasították, de pimaszul megismételték a technológiát járműveikben.


Sok találmány mögött már tudják, hogy nagy csaták voltak, míg mások esetében túl sok a gyanús esemény.


---

[link]

stolen inventions

[link]

2022. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 TappancsMancs ***** válasza:
85%

jav* a Robert Kearns wikiről nem idézet, de röviden ott vannak a perei, máshol bővebben rá lehet keresni... most nem linkelek sokat, talán még egy ismertebb.


"Edison találta fel a villanyégőt

Thomas Edison nem csak a villanyégőt nem találta fel, de sok más dolgot sem, amit neki tulajdonítanak. Ravasz üzleti érzékkel lopta el, tökéletesítette és szabadalmaztatta mások találmányait, mielőtt az igazi feltalálók észbe kaphattak volna. Könyörtelen ember volt, aki rossz hírbe keverte kollégáit, csakhogy saját népszerűségét növelje. Edison 1880-ban szabadalmaztatta az elektromos villanyégőt, de a villanyvilágítást már jóval hamarabb feltalálták. 1840-ben Warren de la Rue, angol csillagász és vegyész platinatekercset tett egy elektroncsőbe, amelyen áramot vezetett keresztül. Így jött létre a világ első villanyégője - 40 évvel Edison előtt."


Sok ilyen van... sok :)


[link]

2022. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az átbaszológia nevű tudomány különböző ágai.
2022. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!