Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Mandela-effektus arra mutat...

A Mandela-effektus arra mutat rá, hogy az univerzum egy vizuális kontrakció?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése :


(lehet picit hosszú, de érdemes elolvasni!)



Az hogy az univerzumunk amelyet élőhelyként ismerünk valójában nem a valóság, hanem egy számítógépes szimuláció, már sok tudóst foglalkozt világszerte. Rengeteg elismert szakmabeli azon az állásponton van, hogy az élőhelyünk ez az univerzum pusztán egy egyedi szimuláció sajátos törvényekkel, szereplőkkel megalkotva, nem pedig a valóság. Ezt ki is merik már mondani egyre többen. Úgy tűnik van egy bizarr jelenség ami ezt a tézist erősíti. Kollektívan fordul elő, saját magadon ellenőrizheted, hogy másképp élted át azt aminek a szöges ellentétét tapasztalod, akkor ha az archívumokat felkutatod. Sok dolog emléke egyértelmű sokunkban, viszont ha ma visszanézed őket, szembesülhetsz bele, hogy valójában nem is így volt vagy csupán arról lenne szó, hogy átíródott a mátrix/valóság? Elég bizarr több száz esetet tartalmazó az M effektus lista van.



Amikor Nelson Mandela 2013-ban elhunyt, komolyan azt hittem, hogy csak én tudtam úgy, hogy már sokkal korábban a 80-as években meghalt a börtönben. Mintha még arra is emlékeztem volna, hogy a tévében néztük a temetésről szóló közvetítést. Persze ez nem lehet igaz, hiszen Mandela kiszabadult, még elnök is lett. Rengetegen ugyanígy emlékeztek Mandelára, ugyanazt a közvetítést vélték látni, sőt sokan a temetés szövegére is emlékeznek. Ez volt az első meglepő kollektív észlelése, annak hogy egyértelműen a tudatunkba égett emlékek egyáltalán nem voltak igazak ma már. Egy másik ilyen eset a 23-éves Orson Welles rádiójátéka. Mindenki úgy emlékszik, hogy az arról a bizonyos saját maga által ufó invázióként átdolgozó adásról lett híres, amit 1938. október 30-án, Halloween előestéjén az amerikai CBS rádió által leadott HG Wells híres scifi-regényének, a Világok harcának egészen újszerű rádiójáték-verziójátékában O.Welles úgy dolgozta át a klasszikus sztorit, hogy valósnak tűnő rádióhíreken keresztül bontakozott ki a földönkívüliek inváziója. A folytatást mindenki ismeri: a rádiójáték túl élethűre sikerült, amerikában tömegpánik tört ki, és milliók menekültek el az otthonaikból, az idegenektől rettegve. Az archívumokat felkutatva kiderült, ez sem történhetett meg. Két olyan a világot megrengető eset amiről mindenki meg volt tisztán győződve, ennek ellenére pusztán mindenki tévedés áldozata lett. Ami azért elég bizarr nemde !?



Arról lenne szó, hogy emlékeink még amik tisztán előttünk vannak és mindannyian ugyanarra emlékszünk pusztán egy közös tévedésen alapulna? Szinte mindenki hajszálpontosan ugyanúgy emlékszik egy csomó dologra (lista később) amik tulajdonképpen az agyunkban vannak, képi formában beleégve, pusztán hamis lenne ugyanaz? Egy másik magyarázat szerint, ha elfogadjuk a tudományos körökben egyre inkább terjedő „valóság/szimuláció” elméletet a közös emlékeink a valóságról megtörténtek, pusztán később felülíródott a program. Az emlék megmaradt, hogy a monopoly játékban monoklija van a figurának vagy Darth Vader, azt mondta hogy „Luke, én vagyok az apád!” amit egyébként maga a színész kétszer is így idézett egy műsorban és akkor és utána, senki sem javította ki, hogy ilyet nem mondott valójában. Valószínű azért, mert akkor a valóság ezt tartalmazta. Később viszont a valóság átíródott, viszont az emlékek megmaradtak.



***



Egy pillanatra le kell mennünk a számítógépes játékok szintjére, hogy megértsük miröl van szó, mert egy analógia kapcsán sokkal egyszerűen érthető miről van szó. Egy PC-s játékban egy adott pályán egy karakternek emléke marad a pályáról, annak specifikusságáról. Lehetséges, hogy egy bizonyos helyzetben a terepviszonyok közt módosítania kellett a fegyverén amit állandóan használ, hogy be tudjon lőni egy szűk ferde nyíláson. Ha a PC-s játék következő frissítésében azonban átírják a pályát, akkor megmarad az emléke az összes karakterben legalább úgy, hogy a fegyverében ugyanazok a torzulások vannak illetve emlékszik arra, hogy azon a pályán másképp kellett lőni a tapasztalatát átviszi a következő szintre, frissítésre. Játékosoknál ezt xp tapasztalatnak mondják. A valóságban ez azt jelenti, hogy egy csomó dolog nem íródik át vele, annak ellenére, hogy a szimulációban a pályát átírták, ezt nevezik bugnak vagy ahogy a tudósok ezt hívják : hiba a mátrixban a valóságban.



***



Térjünk vissza Mandelára. Amennyiben átírták a szimulációt, akkor több interjúban, könyvben, amik megjelentek benne kellett lenniük annak hogy Mandela elhunyt, hiszen ez akkor valóság volt. Ha szerencsénk van és hibás a szimuláció, azaz bugos a játék találunk olyan nyilatkozatot, könyvet, amikben szerepel Mandela halálhíre és fontos hogy ez olyan helyen szerepeljen, ahol több olyan ember monitorozhatta az eseményt, akik a világ eseményeivel tisztában vannak. Hiszen, ha nem javítják ki ezt a nyilatkozatot, az azt jelenti, hogy mindenki még a szakértők is úgy tudták, hogy Mandela elhunyt és ez igazolja a szimulációt.



* Első eset : Kathleen Heugh, Anita Kennet English Alive, c.1991-ben publikált könyve, melyben szerepel, hogy Mandela 1991-ben elhunyt. Rektorálták a könyvet és tanították középiskolákban. [link] Mégsem szólt senki, hogy ekkora tévedés van benne. A szakértő lektorok sem vették volna észre? Több kiadás után senki sem javította volna ki? A pedagógusok sem szóltak, hogy ilyen súlyos hiba van benne?



* Második eset : George.W Bush 2007-es sajtótájékoztatója elnökként. Melyben jól kihangsúlyozott beszédben, lassan, érthetően Mandelat hozva fel példának elmondja, hogy Mandela halott. Jelen voltak az újságírók hada, ami szokványos az elnöki sajtótájékoztatón, akik ugyanúgy, mint az USA elnöke naprakész információkkal rendelkezik. Senki sem javította ki sem a helyszínen később. Meg van róla a teljes felvétel. Amikor kérdezhettek az újságírók, nem javította egyik sem ki Bush-t. A helyszínen és később sem. Úgy került ki a netre a nyilatkozat, hogy senki sem szolt azért, hogy olyan súlyos hibát vétett Bush, hogy a még élő Mandelát halottnak mondta ki. Az ellenzék, akik mint itthon is ízekre szedik az elnököt, mégsem írtak anno, nem javították ki, nem gúnyolódtak azon, hogy milyen súlyos hibát vétett az amerikai elnök a világ előtti sajtótájékoztatón és ezzel lejáratja amerikát. Semmilyen javítás sem volt. Mindenki úgy hitte, ahogy én is, hogy Nelson Mandela elhunyt. https://www.youtube.com/watch?v=vvSW8wUq_jY



* Lehet a régebbi eseményekben is történt ilyen esemény, amire tisztán emlékszünk, de mégsem történt meg vagy megtörtént, de átíródott. Nem volt azonnali közös kommunikáció, hogy ezekről egymást megerősítsük. Ha hiszed, ha nem anno a Wellesi ufóinváziót követő műsorban sem esett egyetlen hallgató sem pánikba. Senki sem indult el otthonról [link]



***



Ha megnézzük sok olyan esetet írnak le a legendák, amik a későbbi geológiai viszonyok között nem volt lehetséges. Ott van pl Atlantisz. Az is ilyen. A korabeli emberek emlékében mélyen élt Atlantisz emléke. Platon, a görögök és rengeteg civilizáció mesél az Atlantisziakról mondáikban. Ugyanazokat az eseményeket, momentumokat említik, ugyanolyan jelzőkkel említik őket egyöntetűen, olyan civilizációk is, akik az óceán miatt nem is értintkezhettek volna egymással. Mind meg volt esküdve, hogy a mai amerikai és európai kontinens között egy fejlett kontinens volt, akik elpusztultak. Viszont, ha ma megnézzük a tengerfenék geológiai struktúráját nyilvánvalóvá válik, hogy ott nem lehetett semmiféle kontinens. Ugyanaz a helyzet, ez is Mandela effektus. Lehetséges, hogy a szimuláció átíródott. Azok akik ott éltek olyan fejlettségi szintet értek el, hogy más szintre PC-s analógiával következő pályára léptek. Hátrahagyva az emlékeiket nekünk és a ki nem törölt földrészen az építményeiket : Macu-picu & a Nagy piramis, amit lehetlen volt megépíteni a korabelieknek. Ma sem tudnánk olyan pontosan felépíteni őket. Lehet, hogy sok ilyen Mandela effektus létezik. Maga a Darth Vadert alakító szinész két helyen is idézte szerepét : „Luke, én vagyok az apád!” holott ha visszanézed a filmet, már más van benne https://www.youtube.com/watch?v=x6uWIiDZcI8


Szerinted hány állama van az USÁ-nak ? ;)



Milyen gondolatok ébrednek benned? Már nem tűnik olyan irreálisnak, hogy az univerzum melyet valósnak gondolunk, pusztán szimuláció lenne? Gondolkodtál korábban azon, hogy nem lehet ez a világ valóság, amilyen események történnek benne? Lehetséges, hogy a valóság, amit elvárunk a természetéről teljesen másnak kell lennie?



2022. febr. 5. 14:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

A gondolkodásunk rendszere megeggyezik, ez is lehet az oka a mandela efektusnak.

Ilyen pl a 3mas szám utáni vágy.

2022. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 grafno ***** válasza:
97%

[link]

2:02nel az emlitett jelenet a starwarsbol. Atlantis az mendemondak eredmenye. Mint a biblia ezikias konyve aki idegeneket írt le. Az összes civilizacioban van "ufo" eszleles. Mint a piramisok is kinatol amerikaig jelen vannak. Szerintem a matrixos resz hülyeseg. A mandela az is dezinformaico lehet mint a kinai teniszezono aki cukis kepeket küld magarol amikor megenegedik neki. Mert egy elnököt nem javitanak ki az nem bizonyit semmit sem. Max annyit hogy senki nem tudta ki mandela.

Orwelleg a könyvet olvasta fel.

[link]

2022. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
nem, szerintem arra mutat ra hogy az emberek emlekezete nem 100%-os es szeretunk szimpatikusnak tunni masok szemeben es ezt egyetertessel egesz konnyen el lehet erni. egyre tobb ember ert egyet egymassal egy emlekkel kapcsolatban, ha eleg sok ember visszhangozza ugyanazt a hamis emleket, az akarva-akaratlanul is beleeszi magat az ember fejebe, es egyre tobben emlekeznek rosszul
2022. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
13%
Nem.
2022. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
A Mandela-effektussal csak a saját műveletlenségüket és tájékozatlanságukat demonstrálják egyesek. Én soha nem hittem azt, hogy Mandela meghalt volna a börtönben. Ez esetben, hogy lett volna a Dél-afrikai Köztársaság első fekete elnöke? Nem baj, ha valaki ezzel nincs tisztában, de képtelen vagyok megérteni, hogy miért kell ezt reklámozni? Ha a Mandela-effektus alulművelt kiagyalója úgy emlékezett volna, hogy Magyarország fővárosa Bukarest, akkor most Bukarest-effektus néven terjesztené a hülyeségeit, és még találna is rá precedenst, hogy a múltban többen összekeverték a két várost,ergo bugos a szimuláció és valójában átprogramozták, de régen Magyarország fővárosa Bukarest volt, ez így rémlik több amerikainak is, csak nem tévednek. Na erre varrjál gombot szkeptikuskám (irónia).
2022. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
45%

A mandela dolog nálam is igaz, talán volt hasonló nevű egyén aki meghalt, vagy volt álhír amit később cáfoltak azt nem tudom.


5 bukarest budapest két mássalhangzóban tér el, szomszédos kicsi jelentéktelen országokban egy amcsi számára. Ez így eléggé sántít mint példa.

2022. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%
#6 Nem sántít, tekiktve, hogy az egész arra épül, hogy "de hát én úgy tudtam hogy..." És az ebből eredő kognitív disszonanciát úgy kívánja feloldani, hogy akkor biztosan szimulált valóságban élünk. Egy amerikainak te aztán magyarázhatnád, hogy ő rosszul tudja, hogy Mo. fővárosa Bukarest, majd elmondja, hogy már kiskorában is így tudta, sőt, megkérdezett mindenkit maga körül és persze 10-ből 9 így tudja, ergo: szimulált valóságban élünk.
2022. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%
#6 Gondolom egy dél-afrikai számára meg evidens, hogy Mandela nem halt meg a börtönben és hogy aki erre hivatkozik az rosszul tudja. Dél-Afrika pont annyira egzotikus és jelentéktelen a világ más tájáról nézve, az USA-ból különösen, mint Magyarország és Románia. Ha mondjuk II. Erzsébet effektusról lenne szó, és többen állítanák, hogy már vagy 30 éve meghalt, akkor elgondolkodnék azon, hogy miért gondolják ezt ilyen sokan.
2022. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
81%

Nah most megint miért kellett ezt kiemelni?

Kaptál kielégítő választ és egy objekciód sem vilt senki válaszára.

2022. aug. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!