Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van ez, hogy kűzdjem le?

Miért van ez, hogy kűzdjem le?

Figyelt kérdés

Rettegek a sötétben.Mindig lámpával alszom és az ablakom le kell legyen sötétitve, mert azt képzelem, hogy valaki figyel. Ha valami természet feletti dolgot olvasok nem merek oldalra fordúlni, mert azt hiszem, hogy van ott valaki.


Mikor meghallok éjjel egy kis zajt forrósodok fel és nem merek megmozdúlni.


Éjjel nem merek tükörbe nézni és van amikor meg ilyedes a saját árnyékomtól.


Anyum tanúlt ilyen szellemekről meg angyalokról meg meditáció meg bla bla és mindig mondja nekem, hogy nem bántanak de nekem a "jelenlétük" is elég hogy ne merjek lefeküdni.



Sokszor azt képzelem, hogy valaki követ és nem merek hátra nézni. Ha nappal egyedül vagyok otthon képzelődök. Egyszer csengetett a telefon és nem mertem felvenni, mert féltm felkelni az ágybol.


Egyszer egyik este valami fehér hálóinges nőt láttam. Most is mikor irom ezt azt képzelem,hogy valaki van a hatam mörött és jelenleg is forrósodok.


Anyum azt mondja, hogy azért mert nincs hitem és nincs mire támaszkodjak. Ő sem valami nagy vallásos de hisz a természetfeletti dolgokban.Lehet ez amiatt,hogy nem hiszek Istenben?


2010. szept. 10. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kezdj el hinni, és ha elmúlik, akkor igen, ez volt az oka.
2010. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Természetfeletti dolgokban hisze, de Istenben nem - ez nekem mindig olyan furcsa volt...


Mindenesetre ez lweküzdhető, ha van akaraterőd. Annyi a dolgod, hogy igenis kapcsold le azt a lámpát éjszakára, aztán mikor lehunyod a szemed, próbálj meg nem azon agyalni, hogy mi van mögötted, hanem képzelj el valamit. történetet, helyszínt, beszélj Istenhez vagy akármit.


És ha félsz megfordulni, mert azt hiszed, ott van valami mögötted, azért is nézz oda. Csak szembe kell nézni azzal, amitől félsz, és mikor megérted végre, hogy valójában nincs okod a félelemre, elmúlik a dolog.

2010. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ember természetében a sötétség iránti félelem szerintem már a kezdetektől benne van, hiszen érzékeink sokkal tompábbak akkor. Főleg mivel a szemünkre hagyatkozunk a látás elvesztése akkor összezavarhatja az embert, főleg ha még nagyon fiatal, és valamilyen behatás éri. Ez lehet akár egy misztikus sorozat megnézése után fellépő rettegés az ismeretlen fenyegetés ellen (ami valószínű ott sincs) vagy ha folyamatosan és sok témába vágó könyvet olvas az ember, a környezetében is hall a dolgokról, a "hitet" átveszi, és bizonyosnak gondolja. Mivel természeti lények egész soráról hallani már ilyen köröken szellemektől kezdve, angyalokon át, árnyékemberekig, egy-egy kapcsolódó infó utánaolvasása után a fiatal gyerek félni kezd, és minden sarokba már valamilyen entitást lát.

Főleg ezért paranoiássá válik. Ahogy te is írtad nem mersz az oldaladon aludni..., nem mersz tükörbe nézni..., nem mersz az utcán a hátad mögé nézni..., nem mered felvenni a telefont. A paranoiás tünetek egyébként kisebb hallucinációkhoz is vezethetnek szerintem.


Amit én tapasztaltam. Egész kisgyerekként már misztikus sorozatokat, filmeket néztem, és én is rettegtem mindenféle entitástól. Bár nem képzeltem oda egyiket sem, attól még rettegtem, hogy bánthatnak. Aztán felnőttem. Most olvasok ezoterikus dolgokról, valójában nem hiszek bennük. Vallásos sem vagyok. Mivel egyikben sem hiszek, és egyiktől sem félek (pl. ha a vallásra gondolunk, és ott az örökké tartó pokoli szenvedésekre) ezért nem is képzelek sehova semmit, nem érzek jelenléteket. Való igaz a szemem sarkából érzékelni szoktam "fura dolgokat" de valószínűnek tartom azért, mert nem ott van a fókuszpont, és ha mereven másra figyelek az érzékelés "becsaphat". Főleg sötétben, amit már említettem: olyankor látás szempontjából elveszettebb az ember, és az árnyékok játéka bár elismerem lehet valakinek rémisztő, de önmagában csak árnyékok.


Javaslom határold el magad a természetfeletti témák olvasásától.

2010. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elalvás előtt olvasd Stephen King könyveit.
2010. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Legyen eros hited!


Isten-Brahma-Allah stb. a Teremto nevei, amiben nagyon sok ember hisz, mivel a lelek az Atyadtol van a teremtodtol, es a fizikai tested van a foldi Edesanyadtol!


Ez a jelenlegi felelem egy figyelmeztetes szamodra, hogy "talald" meg a Neked megfelelo hitet, de legyen hited, mert hit nelkul elni nem lehet!


Jezus es Buddha tanitasai alapjan erdemes elindulni, de indulj es talald meg a Neked megfelelot!

2010. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Az ezoterikus temaju irasoktol szerintem is hatarold el magadat. Ez nagyon fontos. Olvass szorakoztato irodalmat. Es ez miota van neked? Mert van akinek elesebbek a receptorai es erez olyan dolgokat amit mas nem. lehet te ilyen vagy. Valamivel visoznt tenyleg le kene kuzdd a felelmedet. Az hulyeseg hogy nem banthatnak, mert tul. k. tenyleg nem banthatnak de teged ez cseppet sem vigasztal, mert neked ez a retteges is nagyon sokkolo. Tudom, sajnos tapasztaltam mar.

Ird meg kerlek hany eves vagy.

2010. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pontosan ezt érzemxD mintha én írtam volna:)
2010. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy, majd kinövöd, ha nem, akkor menj pszichológushoz.
2010. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem függ ez a vallástól, csak attól, ki vagy-e békülve önmagaddal és tisztában vagy e a saját erősségeiddel.
2010. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!