Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció közben vagy tudatos...

Meditáció közben vagy tudatos álmodáskor tényleg lehet látni foszlányokat a jövőnkből? Van olyan akinek sikerült/meg is valósult?

Figyelt kérdés

2022. jan. 12. 06:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha lehet látni bármit, azt el kell engedni - és visszatérni a gyakorláshoz.

A meditáció célja az hogy tudatosan átéljük a jelent. (Nem cél az hogy firtassuk a jövőt..)

2022. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Álomban jellemzőbb. Kontepláció közben még előfordulhat(a meditáció egy formája). Akik hajlamosak bevillanásokat látni, azok spontán, vagy mesterségesen előidézett transzban látják.
2022. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

Ne haragudjon, de tudatos álmodás nincs, mert az álom a tudatalattiból jön. Ha tudatos, akkor az "álmodozás".


"Freud szerint mindaz, amire ébredés után az álmainkból emlékezünk, a tudattalan, primitív gondolataink, ösztöneinek és vágyaink szimbolikus megjelenítései. Ezeket az álomemlékeket elemezve a tudattalan tartalom feltárul a tudatos elménk előtt. A tudattalanunk elnyomásából eredő lelki problémák (szorongás, alacsony önértékelés, szégyenérzet stb.) megközelíthetővé és ezáltal megoldhatóvá válnak."

(Forrás: [link] )

2022. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Freud álomelemzése, és általánosan a tudattalanra vonatkozó elméletei már meghaladottak.

A tudatodban megjelenő dolgok nagy része is a tudatalattiból származik. A kettő nem különül el élesen, és elég nagy a forgalom mindkét irányba.

A tudatos álmodás pedig létező jelenség, legtöbbször spontán következik be. Van aki hajlamosabb rá, van aki egyáltalán nem.

2022. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A jövődet nem tudod kifürkészni, de önismerethez például nagyon jó.


Egy érdekes eset: párom megsérült, és öntudatlan állapotban ordítozott. Meg is lepődött, amikor utána mondtuk neki, mert amúgy sem egy kiabálós fajta.


De kíváncsi volt rá, és képes volt "visszahallgatni" meditálás közben.

2022. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem pont idevág. Olvastam és megragadt, hogy akinél vékony az álom és ébrenlét határa annak nem javasolt a hipnózis. Ez miért van?
2022. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grimfox ***** válasza:
Nem tudom miért nem javasolt, még nem hallottam ilyesmiről. Könnyen kerül mély, szuggesztióra alkalmas állapotba. Egy terapeuta könnyen, és mélyre tudja vinni. Ami nem feltétlen előnyös hipnózis esetén, ha dolgozni is akarnak az alany problémáin.
2022. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm. Azért maradt meg ez a mondat, mert magamra ismertem. Bizonyos esetekben érzem, hogy még ébren vagyok, és az álmot is kezdem már látni, szóval nem vékony, hanem néha gyakorlatilag nincs is határ. Amit ilyenkor látok, érzek, azt akárhogy erőlködöm, nem tudom tudatosan visszaidézni. Emlékszem tisztán, de hiába, mert pont olyan különbség van, mint aközött amikor átélek valamit és aközött amikor később rágondolok. Ez nagyon különleges. Talán valami pszichiátriai betegségről szóló cikk volt, nem ezoterikus téma, ezt nagyon megjegyeztem, hogy ha hipnotizálni akarnak akkor ne hagyjam magam :)

Tudatos álmodásban igazad van. Nálam évekkel ezelőtt kezdődött, hébe-hóba, aztán az elmúlt időszakban történhetett valami, mert általános jelenséggé vált. Írta valaki, hogy az álmodozás, hát nem. Össze sem lehet hasonlítani a tudatomnál lévő álmodozást a tudatos álmodással.

2022. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laylah ***** válasza:
Viccen kívül, két év múlva megmondom.
2022. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!